Jump to content

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Photo

Gtr Z Francji

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Hank

Hank

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 posts
  • Jestem zWielkopolska
  • Model:GTR1400

Posted 25 January 2018 - 20:25

Witam.Wszystkich forumowiczów.

Od września ubiegłego roku jestem posiadaczem GTR-a 2008 sprowadzonego z Francji.Byłem nastawiony na zakup Hondy ST 1300 lecz po pierwszym kontakcie z Kawasaki zmieniłem upodobania :-) .Moto stoi rozebrane bo lewe owiewki i zbiornik poszły do malowania.Piec w dokumentach wiadomo 100KM.

Czy jestem wstanie sprawdzić czy moja GTR-a zdjęty ma kaganiec lub jeżeli nie czy mogę go zdjąć samemu.Gdzies czytałem ze w tych latach zblokowane były tylko przez dławiki na przepustnicach ale do końca pewien nie jestem.

#2 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3,351 posts
  • Jestem zMarsylia
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Posted 26 January 2018 - 16:23

Przed 2010 było i jest podobnie jak w ZZR, taki mały konektor elektryczny wpięty w gąbkę na zadupku i kanały dolotowe są o mniejszej od normalnej średnicy. Gdy masz zbiornik w malowaniu łatwo to sprawdzić. Zdejmij (dwie śruby 10) jedną z symetrycznych zaślepek w ramie i zerkniesz bezpośrednio do air boxa (który jest częścią ramy), jeżeli w kanałach jest coś w rodzaju mniejsza średnica (tak jak przysłona w aparacie, tzn. obiektywie) otworu niż na zewnątrz to szykuj 400 zł i po sprawie.

#3 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 posts
  • Jestem zZygzakowa - środkowa Polska
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2008

Posted 26 January 2018 - 19:04

Te cztery paki... to dla Kuby oczywiście... ;-)  ;-)

#4 Hank

Hank

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 posts
  • Jestem zWielkopolska

Posted 26 January 2018 - 20:25

Witam.Dzięki wielkie za wskazówki :-)

Wydaje mi sie ze poprzedni własciciel stwierdził ze dodatkowe 50KM się przyda.Kabelek pod siedziskiem rozpięty(jeżeli dobrze go zlokalizowałem).

Gardziele wydaje mi się ze normalne chociaż lekką zwężkę widać.

#5 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3,351 posts
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Posted 26 January 2018 - 23:43

Masz wszystkie konie ! :-D

#6 Hank

Hank

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 posts
  • Jestem zWielkopolska

Posted 27 January 2018 - 09:42

No to jeden problem z głowy :-D

Jeszcze jedno pytanko.Te klapy przed przepustnicami to słynne "motylki" ? Czy faktycznie po ich usunięciu jest taka duża różnica w oddawaniu mocy?

#7 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3,351 posts
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Posted 27 January 2018 - 12:39

Rożnica to jest jak zmienisz moto. Osobiście nigdy nic nie ściągałem, nie lubię poprawiać fabryki i grac z własnym zdrowiem. Tego rodzaju "naprawy" w razie wypadku i nie dajże Twojej winy łączą się automatycznie z wypięciem się doopa przez ubezpieczyciela i jeżeli są jakiekolwiek obrażenia lub częściowe kalectwo mogą się skończyć grubą kasą i resztą życia na spłacaniu kredytu za śliniaki i pielęgniarkę.

GTR ma tyle kopyta ile trzeba i aby doznać nirwany 5000 obrót/min to obowiązek n°1.

#8 Hank

Hank

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 posts
  • Jestem zWielkopolska

Posted 27 January 2018 - 13:22

Nie mam zamiaru poprawiać fabryki z czystej ciekawości pytałem.Sam się nie długo przekonam bo lakiernik konczy robote i powoli Gtr-a bedę składał.Wczesniej jezdziłem sportami a ostatnio spróbowałem armaturą ale to nie dla mmie.Troche adrenaliny musi byc.No ale ze wgledu na wiek a raczej ze żona tez lubi wygode z tyłu to sport odpada😀

#9 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3,351 posts
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Posted 27 January 2018 - 15:31

Nie mam zamiaru poprawiać fabryki z czystej ciekawości pytałem.Sam się nie długo przekonam bo lakiernik konczy robote i powoli Gtr-a bedę składał.Wczesniej jezdziłem sportami a ostatnio spróbowałem armaturą ale to nie dla mmie.Troche adrenaliny musi byc.No ale ze wgledu na wiek a raczej ze żona tez lubi wygode z tyłu to sport odpada

Masz racje, że dbasz o zdrowie żony, zobaczysz, gdy GTR jest sportowo prowadzony wtedy wiele potrafi a wszystko przy bardzo sporej wygodzie. :-D

#10 Hank

Hank

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 posts
  • Jestem zWielkopolska

Posted 28 January 2018 - 11:57

A tak troche z innej beczki.Mialem uszkodzona lampe z przodu jak wiadomo to towar ciezki do zdobycia na rynku wtórnym.Od wrzesnia na allegro była jedna sztuka.Kiedy zadzwoniłem na drugi dzien od wystawienia juz była sprzedana.Czekałem do konca roku aż sie cos pojawi ale jak na razie nic nowego nie ma.
Sezon sie zbliża wiec postanowiłem kupic lampe na aliexpress.Z opini o towarze od kupujacych wynika ze lampa nie odbiega jakością od oryginalnej.Mam nadzieje ze bedzie ok.W ciąg 2 tyg powinna byc u mnie.Dam znac co do jakosci jak przyjdzie.Cena z przesylka nie całe 800zl.Zamowiłem równiez napisy boczne kawasaki 3d-65zł.U nas 400zł

Edited by Hank, 28 January 2018 - 11:59.

#11 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 691 posts
  • Jestem zOlsztyn
  • Rok:2011

Posted 29 January 2018 - 11:45

To opisz te fanty później w wątku o zakupach na aliexpres.

#12 Kawa

Kawa

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 20 posts
  • Jestem zPoznań
  • Rok:2011
Garaż Zobacz Garaż

Posted Yesterday, 11:34

na allegro...