Jump to content

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Photo

Wymiana Oleju Silnik - Zaskoczony...

• Please log in to reply
317 replies to this topic

Poll: Olej do ZZR1400 (54 member(s) have cast votes)

Ja stosuje olej silnikowy ...

1. Voted Pełnostntetyczny, ze świadomością wyboru marki (46 votes [83.64%] - View)

Percentage of vote: 83.64%

2. Pełnostntetyczny, bez względu na markę (1 votes [1.82%] - View)

Percentage of vote: 1.82%

3. Półsyntetyczny (6 votes [10.91%] - View)

Percentage of vote: 10.91%

4. Mineralny (1 votes [1.82%] - View)

5. Taki, aby spełniał wymogi producenta (1 votes [1.82%] - View)

Vote Guests cannot vote

#301 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3,333 posts
  • Jestem zMarsylia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Posted 10 September 2017 - 10:43

Nie 😎😆😅😘😇

#302 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 posts
  • Jestem zZygzakowa - środkowa Polska
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2008

Posted 17 September 2017 - 23:47

Co o tym sądzicie?  https://www.knfilter...ile/recallkn204  Krakałem, tu na forum i wykrakałem. Niby nie dotyczy to naszego modelu ale ma takie samo mocowanie nakrętki. Na razie nie mogę znaleźć słów bo wiem, że wyciekający olej na opony to pewna śmierć. Może jakiś picwant z KN to przeczyta i pójdzie po rozum do głowy. Oby.

#303 Toledo

Toledo

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 74 posts
  • Jestem zDublin
  • Rok:2015

Posted 19 September 2017 - 00:09

Powinni wraz z wadliwym filtrem wymieniac jeszcze olej.
No pisza,ze wyciekajacy olej moze dostac sie pod tylna opone badz klocki hamulcowe i moze byc "bubu" Oby nikomu sie nie przytrafilo.

#304 November01

November01

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 posts
  • Jestem zWarszawa
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Posted 19 September 2017 - 07:49

Przeraża mnie to, tak z drugiej strony ciekawe ile jest poważnych awarii, niedoróbek, które producenci zamiatają pod dywan. U mnie osobiście pojawił się strach przed KN po tym co tu przeczytałem

#305 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3,333 posts
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Posted 19 September 2017 - 18:59

Filtr Kawasaki i tyle przecież to żadna różnica w cenie, nawet na dobre fajki nie zostaje !

#306 Rymek

Rymek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Jestem zPolski
  • Rok:2014
Garaż Zobacz Garaż

Posted 19 September 2017 - 19:39

Filtr Kawasaki i tyle przecież to żadna różnica w cenie, nawet na dobre fajki nie zostaje !

Problem w tym ze orig filtry kawasaki produkuja obecnie w chinach a nie w japonii wiec jakosc spada.

Ja pierwszy raz teraz zalozylem K&Na wlasnie z tego powodu.

#307 MariuszZZR

MariuszZZR

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • Jestem zZSD
  • Rok:2006
Garaż Zobacz Garaż

Posted 19 September 2017 - 21:32

Ja miałem filtr oleju K&N zarówno w ZZR1100, XX i w ZZR1400 i nie przesadzajcie z tym strachem. Mógł trafić się bubel, którego nie wykryto. Kawasaki też dało dupy w gen I z momentami dokręcania (a tylu speców tam siedzi).

#308 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 679 posts
  • Jestem zOlsztyn
  • Rok:2011

Posted 20 September 2017 - 09:31

Kawasaki wróciło już do filtrów produkowanych w Japonii.

#309 Bubu

Bubu

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 44 posts
  • Jestem zGryfino

Posted 20 September 2017 - 19:39

No nie wiem... na moim filtrze oleju dumnie Chiny się trzymają.

#310 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 posts

Posted 20 September 2017 - 21:18

Sprawa musi trochę przycichnąć i za rok, dwa KN zmieni konstrukcję filtra. Nie będzie nakrętka nitowana tylko przyspawana, przyklejona, zgrzana, odlewana (niepotrzebne skreślić) tak by nie było możliwości wycieku oliwy.

#311 Damian-W

Damian-W

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 249 posts
  • Jestem zWolverhampton

Posted 22 September 2017 - 09:43

W/g mnie ta nakrętka powinna służyć do odkręcania. Zawsze nowy filtr częściowo zalewam olejem i smaruję uszczelkę a następnie dokręcam rękoma, i to wsio... Jeszcze nigdy nie miałem wycieku. Co prawda nigdy nie urzywałem KNa ale jeśli ktoś zerwał nity na nakrętce, to znaczy, że stanowczo za mocno dokręcał.

#312 belkot

belkot

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 posts
  • Jestem zCzestochowa
  • Rok:2007

Posted 22 September 2017 - 11:08

K&N daje dupy na calego. Najpierw wyciek oleju ze zwyklych filtrow teraz rozszczelnienie na nakretce. Pare ludzi juz sobie zalatwilo silnik...

#313 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 posts

Posted 23 September 2017 - 20:42

Jest coś takiego jak przegląd dzienny. Podstawowe rzeczy sprawdzamy przed każdą jazdą. Podczas tego przeglądu kontrolujemy poziom oliwy. I teraz jeśli przytrafi nam się duże rozszczelnienie filtra oliwy no to nie ma to tamto -podczas jazdy gleba, leżymy ale jeśli będzie niewielkie rozszczelnienie to podczas kontroli poziomu oliwy powinniśmy zauważyć ubytek życiodajnego dla pieca smarowidła. Sprawdzamy a tu pół oczka. Jak to? Przecież mój piec nie bierze oliwy a tu nagle taki ubytek i to powinno nam dać natychmiast do myślenia. Pierwsze co przychodzi na myśl to właśnie niekontrolowany wyciek. Sprawdzić silnik czy faktycznie nie ma gdzieś wycieków. To nie jest długa kontrola a uchroni nas przed kłopotami. Strzeżonego Pan Bóg strzeże.

Edited by ZYGZAK, 23 September 2017 - 20:43.

#314 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3,333 posts
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Posted 23 September 2017 - 22:03

Kiedyś mechanik mi wlał za dużo nowej oliwy do ZX6R. Gdy na postoju znalazłem pod motorkiem pierwsze ślady i kropelki przelewającego się AirBoxa trochę mnie zakorkowało. Początkowo myślałem o wycieku z pod uszczelki głowicy, potem mi przeszło. Kupowałem używany 8 letni motocykl, wtedy kazałem sprawdzić doszczętnie silnik, kompresja, wymienić świece, regulacja zaworów i wymiana profilaktycznie uszczelki na nówkę. Ale nadal coś tam ciekło, rozebrałem wszystko aby się dowiedzieć, że to nic strasznego, kilka kropelek a AirBoxa, a i okienko nie pokazywało żadnych zmian na ubytek, silnik miał kopa tyle ile trzeba. ZX ma filtr z lewej strony i stosunkowo wysoko, powyżej malej zębatki i aby wymienić filtr bez ubabrania silnika trzeba by chyba motocykl położyć prawą stroną, nikt tego nie robi. Pełno tam zakamarków trudnych do czyszczenia, ale następnie łatwiejsza kontrola filtru i ewentualnych wycieków, jest widoczny prawie cały czas i gołym okiem. Raz ciekło , raz nie, lub gdzieś się oliwa rozpływała po plastikach ale przez kilka miesięcy kropelki były. Opuściłem ciut poziom i wszystko wróciło do suchej normy, ale przez kilkanaście dobrych tygodni szukałem jak igły w stosie siana.

#315 Bubu

Bubu

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 44 posts
  • Jestem zGryfino

Posted 25 September 2017 - 10:51

Powracam do tematu oleju Penrite. Wczoraj gadałem z Krzysztofem Dzikowskim - zawodnik Gymkhany. Człowiek jeździ na Penrite i sobie chwali. Twierdzi, że zlewany olej ma praktycznie niezmieniony kolor. Ma wstawiać foty wnętrza silnika z CBR na swój profil FB jak będzie zrzucał pokrywę po sezonie. Oczywiście Penrite jest jego sponsorem, ale może warto przetestować na własnym piecu? Ja chyba się skuszę na nowy sezon :) Będzie jakieś porównanie po dwóch zmianach 300V.

#316 belkot

belkot

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 posts
  • Jestem zCzestochowa
  • Rok:2007

Posted 25 September 2017 - 13:31

Po pierwsze zadnej roznicy  nie zauwazysz bo dlaczego mialbys zauwazyc. Po drugie nowy olej juz po pierwszym odpaleniu zmienia kolor (brudzi sie).

#317 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3,333 posts
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Posted 25 September 2017 - 16:42

Chłopak walczy, katuje motocykl jak biedny rolnik zaoranego konia, toć to nie ma nic do porównania do tzw. normalnej jazdy. Olej być może bardzo dobry ale po czym wyciągnąć wnioski na serio. Po oględzinach ? Znachor, żuci okiem i po sprawie !
Ale wlej. W PanEuro lalem syntetyk z Carrefour do auta i nic się nie działo, a kolejny właściciel nadal jeździ.

#318 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 posts

Posted 04 February 2018 - 20:27

Dorwałem 300v po 190. Jakby „ktoś, coś” to zapodam namiary na priva.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users