Jump to content

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Photo

Gtr 1400 - Bilans Ponad Czteroletni !

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3,307 posts
  • Jestem zMarsylia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Posted 17 December 2017 - 21:11

Zacznę od tego co wydaje się proste a nie jest nigdy takie ewidentne.

GTR jest motocyklem jakby uszytym pode mnie. Mam 183 cm wzrostu, oczy niebieskie, lekką nadwagę ale nie przekraczam setki, raczej długie nogi i "normalne" ręce. Nie boję się wiatru po kasku co śmiga, ani temperatur poniżej litości doskwierającej. Nigdy mnie nic na nim nie bolało, nie drętwiało, o litość się nie prosiło i to pomimo mego wieku i wielu motocyklowych zwałek. Tak w zasadzie czułem się na nim zawsze lepiej niż na ergonomicznym fotelu w robicie. Dotelepałem się na nim np. w tym roku do Polski (kwiecień) po przejechaniu za jednym zamachem chyba z 1600 km bocznymi drogami (tylko w Polsce autostrada), "nie zsiadając z siodła", bez noclegu, od wczesnego rana, aż do 15 godziny w dzień następny. Wszystko od temperatury -5°C do 26°C w deszczu lub słońcu, dla gieteera to żadna różnica, dla mnie trochę więcej. :-P Wiem nie ma się co chwalić, ale to nie jest moje propos. Jest to motocykl niesamowity i tak w zasadzie już mi go żal.

Kilka dni postoi jeszcze w garażu i chyba jeżeli nic się międzyczasie nie rozpęta pójdzie w inne ręce. Dobry koń, naprawdę super koń ! Bez bajerów, ale nowoczesny, przewidziany na najgorsze, ale pod jednym warunkiem, pozostać zawsze na dobrym asfalcie, mokrym czy suchym ale asfalcie. Miejsca do ekspresji nie brakowało i przez prawie 70 000 km. byłem za każdym winklem radosny jak dzieciak. W garażu stał nie byle jaki konkurent, szczeniacka morda ZX6 ukradła gieteerowi sporo kilometrów to fakt. Uświadomiła mi co to są moje zbędne jak i gieteera kilogramy, pomogła nabrać rozumu i pomimo dziur w klatce piersiowej dorzuciła koksu do motocyklowego pieca pasji.

Zero problemów poza żarówkami (2 razy), uszczelka pod pokrywą zaworów co leciutko parowała, nic innego się nam z problemów technicznych nie przydarzyło. Dwa dzwony również przeżył i był z lekka odnowiony na "nowy". Więcej plastików połamanych i strachu niż poważnych zgniotów elementów strukturalnych. Ja natomiast z przestawionym basenem biodrowym i kompletnie rozbita prawa stopa jak zgniłe jabłko. Nie ma co ukrywać, elementem delikatnym nie jest moto lecz tylko i wyłącznie kierownik.

Czyli szczęścia nam nie brakowało. Tego wszystkim Wam życzę.

Powtórzę się pewnie, tzn. moją definicję bardzo dobrego motocykla.

Dobry motocykl (GTR), to jest ten o którym się zapomina, gdzie wszystko jest na odpowiednim miejscu i dopasowane pod Ciebie, każdy ruch jest spontanicznym odruchem, prowadzisz go wzrokiem a on tam pojedzie.

Attached File  Wszystko_sam_samemu-324.jpg   167.23K   33 downloads

#2 Damian-W

Damian-W

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 242 posts
  • Jestem zWolverhampton
  • Model:ZZR1400

Posted 18 December 2017 - 15:31

Jakub Brawo Ty...

Dodam Kilka swoich groszy...

Powiem szczerze po wypadku też się przymierzałem do GTRa ale postanowiłem jeszcze dać sznse ZZRowi. Zrobiłem 58000 w ciągu niespełna 2 lat (niestety z 2 letnią przerwą na rehabilitacje) i zaczynam mieć chrapkę na "proste plecy". Mimo, iż wtopiłem się w obecnego potwora, przytarłem jak i owiewkę, tak i rurę od tłumika. Pewnego razu dałem się podpuścić na start ze świateł z Audi R8 i niechcący do blisko 200 km/h poleciałem na kole... ile w gaciach miałem to tylko ja wiem :-D Mało tego jak już wspomniałem, miałem poważny wypadek, po którym mogłem nie wstać na nogi, to pomijając to, jestem bardzo happy z niego ale po woli zaczynam myśleć o czymś bardziej komfortowym. Jeśli fundusze pozwolą, to Zygzak pozostanie jako drugi, bo jest to maszyna nietuzinkowa, na której tak naprawdę nauczyłem się szacunku do mocy... Dzięki Zyzu, bo to Ty mnie zaraziłeś jeszcze jak ujeżdżałem ZX6R i dziś wiem, że dobrze wybrałem...

Edited by Damian-W, 18 December 2017 - 15:32.

#3 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3,307 posts
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Posted 23 December 2017 - 00:51

Odliczam już nasze ostatnie dni na palcach jednej dłoni. Zapadła decyzja, nic nie rozkręcam, GTR zostaje taki jaki jest. Raz, że zupełnie mi się nie chce, po drugie, wszystko działa jak w nowym, to co ryzykować aby coś tam spieprzyć. Trochę mi go żal, a nawet dużo więcej niż trochę.

Np. ; na Korsyce był cudownym motocyklem. Podejrzewam, że we dwoje będzie ciut mniej miejsca na MTS.

Attached File  Corse-03 novembre 2017_2290-Modifier.jpg   181.36K   32 downloadsAttached File  Corse_05112017_72-14-Modifier-2.jpg   108.64K   34 downloads

#4 Senator

Senator

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 326 posts
  • Jestem zEL
  • Model:inny
  • Rok:2009

Posted 23 December 2017 - 08:44

@Jakub, gratuluję. Doskonała decyzja. Według mnie MTS w wersji enduro bije na głowę GSa ADV. Nie jeden raz docenisz przednie 19 cali. Jedyna rzecz jaka w tym MTSie jest dla mnie nie do przyjęcia, to... cena. Na dzień dzisiejszy za ten model trzeba wyłożyć 92 tyś! 

#5 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3,307 posts
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Posted 23 December 2017 - 13:34

@Senator - Dziękuję bardzo !!!

Tego samego dnia, którego podpisałem zamówienie na MTS byłem u BMW i w tej samej konfiguracji kosztowałby mnie o 1 600  euro więcej i to z bagażami Givi a nie Touratech. Ok bym miał kardan i zero smarowania, ale gdy na beemke zerkam, mam wizualnie ochotę na pawia.

Teraz jak zwykle dla mnie żaden motocykl nie bije innego motocykla lecz tylko i wyłącznie może to zrobić kierownik. Estetycznie to już inna sprawa, technologie i elektronika wiadomo ciut inna bajka. Beemka ma jednak zajebiście niski środek ciężkości co jest dla niej sporym plusem. W MTS jest jednak to co było jej korzeniami od 2005 roku tzn. kilka motocykli w jednym i nietuzinkowy design oraz jak się przekonałem motocykl niesamowicie dostępny (o cenie nie mówię, masz absolutnie rację). Tak, jest bardzo łatwy i pod mój tyłek idealny. Komunikatywny 100 razy bardziej od np. Versysa, Afyki, Crosstourera, Teresy. Tylko Triumph ma podobnie zadziorny silnik, ale odpada z nawagą i wysokim środkiem ciężkości.

#6 November01

November01

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • Jestem zWarszawa
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Posted 25 December 2017 - 10:31

no i jednak moc nieporównywalna do GS'a.
Tak jak nie jestem fanem BMW to raz zamieniłem się z kumplem na cały dzień na GS w Bieszczadach. Jeździliśmy tylko po asfaltach, ale jak wiadomo bardzo różnej jakości - bardzo mi się wtedy ten GS podobał, ale to było raz, serce dalej mam przy Kawach i Dukatach. 

#7 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3,307 posts
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Posted 02 January 2018 - 19:27

Pożegnałem się dzisiaj z gieteerem, nie bez lekkiej łezki w oku, daje wam słowo. Nie będę specjalnie porównywał oba moto, to zupełnie inna liga. To co zaoszczędziłem na kilogramach tracę wysokością kanapy, to fakt. Ale idealny motocykl do wszystkiego nie istnieje, jednakże MTS się do mojego ideału motocykla niesamowicie zbliża.

Attached File  troja_02012018_72-4.jpg   178.09K   28 downloads

#8 Rymek

Rymek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 812 posts
  • Jestem zPolski
  • Rok:2014
Garaż Zobacz Garaż

Posted 02 January 2018 - 19:35

Przez chwile myslalem ze masz w MTS podwojne lusterka ale to chyba handbary sa :)

#9 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3,307 posts
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Posted 02 January 2018 - 19:42

Przez chwile myslalem ze masz w MTS podwojne lusterka ale to chyba handbary sa :)

Tak handbary, cudne ale kompletnie do doopy w teren. W terenie nastąpi zmiana na klasyki i przeniosę migacze na boki pod kierownice. Ale to po czasie, jakimś tam. Istnieje kit u Turatech ! To co mnie najbardziej boli to to, że koniec z tankbagiem i aparatem na zbiorniku. Po prostu nie ma miejsca.

Attached File  troja_02012018_72-18-Modifier.jpg   135.53K   19 downloads

#10 Mada01

Mada01

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 posts
  • Jestem zPoznań

Posted 02 January 2018 - 19:50

No lekko inne są...

Ale widzę, że już zaczął słuchać i ładnie pozuje ;)

#11 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3,307 posts
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Posted 02 January 2018 - 20:04

No lekko inne są...

Ale widzę, że już zaczął słuchać i ładnie pozuje ;)

Robię fotki, bo jak go popsuje to będę miał pamiątki. Co prawda wolę wspinać na centralkę GTR-a niż MTS-a, jakoś jest łatwiej.

#12 November01

November01

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • Jestem zWarszawa
Garaż Zobacz Garaż

Posted 03 January 2018 - 20:34

czytam, trochę zazdroszczę MTS'a (to na 100% moje następne moto), ale stwierdzam, że chętnie dobiję do 4 lat na GTR i to bez wielkiego poświęcenia - uwielbiam go od pierwszego kilometra i jak wsiadam na niego po każdym innym moto to jest mi dobrze...

#13 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 posts
  • Jestem zZygzakowa - środkowa Polska
  • Rok:2008

Posted 03 January 2018 - 21:15

...I jak to się mówi w odniesieniu do jazdy moto, „najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu”... ;-)

#14 November01

November01

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • Jestem zWarszawa
Garaż Zobacz Garaż

Posted 03 January 2018 - 21:22

o to to...