Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Akcesoria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bruce

Bruce

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Jestem zŁódź
  • Model:GTR1400
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 07 styczeń 2017 - 20:35

Katalogowo 1885 zł + montaż.  Moim zdaniem takie crashpady wyglądają zdecydowanie fajniej niż gmole a to co napisałeś, utwierdza mnie w postanowieniu zamontowania ich przy okazji 1-go przeglądu.

Czyli podobnie jak do przedliftowego.. Raczej ciężko będzie taniej znaleźć.. najtaniej pewnie będzie u dilera u którego kupiłeś moto...

@Bruce-fotka #5 robiłeś przymiarke do Spononu #5??? :lol:  Znajoma miejscówka ;-)

Odprowadzałem moto na zimowanie w rodzinne strony jakoś w listopadzie i po drodze fotka -  spontaniczna kryptoreklama :-P

„Ma ktoś na forum Hugera? Da sie kupic taniej niez na motobagaż? bo to mocna przesada żeby kupować kawałek plastiku za taka kasę...”                                                                    Bruce, faktycznie tyle kasy za kawałek plastiku który, żeby chociaż był artykułem pierwszej potrzeby tak jak crash pady to delikatna przesada. Ale jak szukałem do swojego bzyka to trafiłem na warsztat który robi huggery z żywicy epo. Cena 300. No i musiałbym dostarczyć drugi na wzór. No i oczywiście musiałbym go sobie pomalować. Nie wiem czy gdziekolwiek trafi się taniej, wydaje się, że ta cena jest w miarę, ale trzeba polować. Mnie się udało na wyprzedażach kupić crash pady za 240 i kratę za 3 paki.

Identycznie robiłem w zeszłym sezonie do VFRy. Mam w łodzi faceta który by mi to zrobił tylko też potrzebuje gotowy wzór.. :-/  Zasada byłaby ta sama też do pomalowania ale to akurat najmniejszy problem. Na pewno byłoby dużo taniej bo facet bierze za za taki błotnik ok 150 złociszy. Jeśli ktoś z naszych ma coś takiego u siebie i byłby gotowy pożyczyć na wzór to byłoby ekstra. Ze swojej strony pokrywam koszty transportu w obie strony i dokładam butelkę czegoś mocnego oczywiście :-P

#22 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 649 postów
  • Jestem zOlsztyn
  • Rok:2011

Napisano 08 styczeń 2017 - 13:59

Bruce jak coś z tego wypali to dopisz mnie do drugiej sztuki, chętnie będę partycypował w kosztach.

#23 Bruce

Bruce

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Jestem zŁódź
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 styczeń 2017 - 15:06

Jak już majster będzie miał formę to będzie bez problemu można u niego kupić gotowy do pomalowania błotnik więc każdy kupujący i tak jakieś koszty poniesie. Ważne żeby była pierwsza sztuka na wzór a reszta jest milczeniem ;-) Za to chwila montowania nowego akcesoria do motka bezcenne  :mrgreen: Tym bardziej że nie jest to niepotrzebny gadżet.. kilka razy pojeździłem w deszczu to całe kufry uklejone w błocie z pod koła do tego stopnia że do centralnego kluczyk nie chciał wejść  :-/ 

#24 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 649 postów
  • Jestem zOlsztyn

Napisano 08 styczeń 2017 - 15:18

Miałem na myśli koszta operacji logistycznych i wody ognistej dla zacnego dawcy ;-)

#25 Bruce

Bruce

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Jestem zŁódź
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 styczeń 2017 - 15:32

Dzięki za chęci ale ma sensu się rozdrabniać ;-) Patrząc na to w ten sposób musielibyśmy doliczać przysłowiowe 5 groszy do każdego błotnika :-P Jeżeli tylko znajdzie się ktoś chętny użyczyć to ja już załatwię temat 8-) Chyba że znasz kogoś kto ma taki błotnik to taka informacja się przyda  :lol: 

#26 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 433 postów
  • Jestem zZygzakowa - środkowa Polska
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2008

Napisano 08 styczeń 2017 - 16:00

„kilka razy pojeździłem w deszczu to całe kufry uklejone w błocie z pod koła do tego stopnia że do centralnego kluczyk nie chciał wejść   :-/ ”                                                                      Bruce, proponuję do jazdy w deszczu zakładać kondony przeciwdeszczowe na kufry czy sakwy - w zależności kto, co zakłada na bagaż. Hugger pomaga a i owszem ale deszczycho  i tak się dostanie wszędzie. :cry: 

#27 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2721 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 styczeń 2017 - 16:29

Z tymi pokrowcami to nie przeginać na autostradach.Kilka razy już zapitalałem z pokrowcami i w końcu podczas ostatniego powrotu z Alp porozrywały się.

#28 thrillco

thrillco

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Jestem zMikołowa
  • Rok:2009
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 styczeń 2017 - 17:39

wiecie może gdzie można dostać hugger do zzr-a? najlepiej laminat do pomalowania. 

#29 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 433 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 18:08

Z tymi pokrowcami to nie przeginać na autostradach.Kilka razy już zapitalałem z pokrowcami i w końcu podczas ostatniego powrotu z Alp porozrywały się.

Noo, jak się jedzieee czysta.... ;-)  :mrgreen:

wiecie może gdzie można dostać hugger do zzr-a? najlepiej laminat do pomalowania. 

Od 8 lat szukam. I nic w tym temacie. Ostatnio był powypadkowy do konkretnej naprawy na aledrogo za 350. Straciłem cierpliwość. Historia poszukiwań zostanie zakończona zakupem Pyramidona. Koniec, kropka.

#30 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2721 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 styczeń 2017 - 19:03

Noo, jak się jedzieee czysta.... ;-)  :mrgreen:

"Czysta" w deszczu....z plecakiem....kuframi???

Prawda  jest taka że jak przestaje padać to prędkość wzrasta a nie ma czasu na postój żeby zdjąć pokrowce albowiem nie ma pewności że za pare minut znowu bedzie lało.

#31 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 433 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 21:08

To był żart oczywiście. A wracając do tematu pokrowców to moje, podobnie jak i Twoje też już dawno wyzionęły ducha, a nigdzie drugich nie kupię. Od tego czasu używam zwykłych worków foliowych. Nie muszę się martwić, że się podrą, że zgubię, dla pewności taśma klejąca i dzida. Rozwiązanie niestety jednorazowe - w razie potrzeby rozrywam folię i wyciągam co mi tam potrzeba.

#32 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2721 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 styczeń 2017 - 21:32

Co do Huggera-kurde ale żydy jesteśta. Macie sprzęty za kilkanaście-kilkadziesiąt tysi a żydzicie 4-5 setek na pożądnego Pyramida.

#33 Rymek

Rymek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 765 postów
  • Jestem zPolski
  • Rok:2014
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 styczeń 2017 - 22:19

Ja to chyba Powerbronze zakupie. Jeszcze nadal szukam czegos dluzszego, cos w stylu co Ty masz Zyzu.

#34 Bruce

Bruce

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Jestem zŁódź
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 styczeń 2017 - 01:09

Z tymi pokrowcem to trochę przesada.. Kufry maja uszczelki więc do środka raczej nic się nie dostanie. Słabe jest tylko to że cały syf z pod koła idzie na kufry. W VFR miałem ori mocowanie tablicy z błotnikiem/chlapaczem który to trochę blokował. Teraz mam akcesoryjne mocowanie i wygląda lepiej ale nic nie zbiera. A kiedy pojawił się problem z otwieraniem kufra bo piach dostaje się do zamka to już jest przegięcie.. Myślę że dobry błotnik w dużej mierze załatwi temat.

Co do Huggera-kurde ale żydy jesteśta. Macie sprzęty za kilkanaście-kilkadziesiąt tysi a żydzicie 4-5 setek na pożądnego Pyramida.

Zyzu to nie jest ze złoto tylko kawałek plastiku...  ;-)  A takim sprzętem latam właśnie dlatego że nie wydaje co chwila paru stów na byle pierdoły :-P  Skoro można zrobić coś taniej i wcale nie będzie gorsze to po co przepłacać kiedy za resztę można trochę km nawinąć???  Inna kwestia to czy te ori błotniki są warte swojej ceny.. ja sądzę że nie... Wydaje mi się że płaci się bardziej za markę niż produkt. Im droższe moto tym droższe dodatki.. taka polityka na dojenie Kowalskiego.. Do GSa hugger kosztuje juz nie 500 a 800 :-P

A czy ktoś u nas ma obniżenie podnóżków pasażera??? Były kiedyś na mcenterprisesusa ale teraz zniknęły..

http://www.advanceds...ct_p/c14-20.htm

tutaj na #6 zdjęciu widać czarny element nie te podłogi :-P

#35 jodrobin

jodrobin

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Jestem zPolska, woj. śląskie, powiat będziński

Napisano 09 styczeń 2017 - 08:11

Z tymi pokrowcem to trochę przesada.. Kufry maja uszczelki więc do środka raczej nic się nie dostanie. Słabe jest tylko to że cały syf z pod koła idzie na kufry. W VFR miałem ori mocowanie tablicy z błotnikiem/chlapaczem który to trochę blokował. Teraz mam akcesoryjne mocowanie i wygląda lepiej ale nic nie zbiera. A kiedy pojawił się problem z otwieraniem kufra bo piach dostaje się do zamka to już jest przegięcie.. Myślę że dobry błotnik w dużej mierze załatwi temat.

Zyzu to nie jest ze złoto tylko kawałek plastiku... ;-) A takim sprzętem latam właśnie dlatego że nie wydaje co chwila paru stów na byle pierdoły :-P Skoro można zrobić coś taniej i wcale nie będzie gorsze to po co przepłacać kiedy za resztę można trochę km nawinąć??? Inna kwestia to czy te ori błotniki są warte swojej ceny.. ja sądzę że nie... Wydaje mi się że płaci się bardziej za markę niż produkt. Im droższe moto tym droższe dodatki.. taka polityka na dojenie Kowalskiego.. Do GSa hugger kosztuje juz nie 500 a 800 :-P

A czy ktoś u nas ma obniżenie podnóżków pasażera??? Były kiedyś na mcenterprisesusa ale teraz zniknęły..

http://www.advanceds...ct_p/c14-20.htm

tutaj na #6 zdjęciu widać czarny element nie te podłogi :-P

Bruce, nic nie zniknęło, sprawdź jeszcze raz. Przed chwila sprawdzilem, dalej są.

http://www.advancedsporttouring.com/mobile/product.aspx?ProductCode=c14%2D08&404;http://www.advancedsporttouring.com:80/Passenger_Peg_Lowering_Brackets_p/c14-08.htm=

#36 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2721 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 styczeń 2017 - 11:20

Zyzu to nie jest ze złoto tylko kawałek plastiku...  ;-)    :-P  Skoro można zrobić coś taniej i wcale nie będzie gorsze to po co przepłacać kiedy za resztę można trochę km nawinąć???  

Tak samo Adv Bars-troche rurek i tyle-przeciez można isc na złomowisko,wygrzebac kilka rurek,znajomy spawacz ew kowal powygina je za flaszke na wzór np R&G,na koniec prysnąć spreyem i mamy tysiaka w kieszeni :lol:

#37 Bruce

Bruce

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Jestem zŁódź
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 styczeń 2017 - 13:54

Bruce, nic nie zniknęło, sprawdź jeszcze raz. Przed chwila sprawdzilem, dalej są.

http://www.advanceds...s_p/c14-08.htm=

Dzięki :) Nie wiesz czy jest dystrybucja tego gdzieś w EU????

Tak samo Adv Bars-troche rurek i tyle-przeciez można isc na złomowisko,wygrzebac kilka rurek,znajomy spawacz ew kowal powygina je za flaszke na wzór np R&G,na koniec prysnąć spreyem i mamy tysiaka w kieszeni :lol:

To poniekąd prawda ale nie popadajmy w skrajności :-D  pojawiają się już firmy które robią kufry stelaże i gmole do motków ale raczej enduraków i ADV bo w tym segmencie jest popyt i się to opłaci. Ale już crash pady zamiast R&G czy Puiga możesz kupić Wometecha i bedzie taniej a działanie mają takie samo :-) Nie chodzi o to żeby zrobić jakiś błotnik na siłę ze starego wiadra tylko żeby zrobić tak samo dobry i funkcjonalny produkt za mniejszą kasę. a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.

http://www.owiewki.pl/  Facet w Łodzi robi tego trochę.. Nie jestem za kupowaniem takich owiewek do moto bo pewnie ciężko byłoby to poskładać i laminat nie jest tak wytrzymały jak ABS ale błotnik to co innego i jestem w stanie zaryzykować :-P

#38 jodrobin

jodrobin

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Jestem zPolska, woj. śląskie, powiat będziński

Napisano 09 styczeń 2017 - 19:12

Bruce, szukałem. Nie znalazłem. Bez problemu za oceanem kupisz. Tyle tyko że cło moga dowalić. Chyba że masz tam kogoś kto kupi i jako używane Ci wyśle.

#39 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 433 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 20:26

Ja to chyba Powerbronze zakupie. Jeszcze nadal szukam czegos dluzszego, cos w stylu co Ty masz Zyzu.

Jeszcze Body Style ma w swojej ofercie huggera do zygzaka. Zerknij, może Tobie podpasuje. Cena w miarę ale odwalili manianę bo zdjęcie jest tylko poglądowe czyli nie na zygzaku a na jakimś innym moto cyknęli fotkę. A no i Puig jeszcze został- 500 -600 zeta.

#40 Bratek

Bratek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 330 postów
  • Jestem zPoznań
  • Rok:2012
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 styczeń 2017 - 21:58

Panowie mam nadzieję, że stosowny forumowy wątek o huggerze macie przerobiony http://zzr1400.pl/in...ge-1#entry21289

Ja mam tego z powerbronze i sprawuje się dobrze.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych