Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Demo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2524 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 11 marzec 2015 - 19:10

Ciekawe jak to wyjdzie  "w praniu" jak przysłowiowy Kowalski zażyczy sobie demo ZZRkiem lub GTRkiem ???  ;-)

http://www.testujkawasaki.pl/

#2 frik130rs

frik130rs

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1356 postów
  • Jestem zWrocław
  • Rok:2009
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 11 marzec 2015 - 20:25

Też patrzyłem na to. Trzeba zadzwonić i zapytać jak to w praniu wygląda. z1000 wziął bym

#3 rawRoar

rawRoar

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Jestem zdobrego domu
  • Model:GTR1400
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 11 marzec 2015 - 22:35

fajna opcja, mnie też korci na tego diobła z1000 ale jest jedynie w Poznaniu na całą Polskę - także lekkie żenua.

może w maju będę miał opcję podlecieć do Bdg zobaczyć jak to wygląda z wypożyczeniem Zygzaka :mrgreen:  8-)

Użytkownik rawRoar edytował ten post 11 marzec 2015 - 22:48

#4 Szalej

Szalej

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Jestem zLublina
  • Rok:2015
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 12 marzec 2015 - 01:03

W monsterbike warszawa mają i versysa1000 i GTR 2015 do jazd, importer podstawił

#5 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2524 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 12 marzec 2015 - 12:17

Relacja kolegi który chiał i PRAWIE miał demo ;-)

".....Reklama do mnie dotarła i postanowiłem się zapisać na jazdę testową 2 modelami, które potencjalnie mnie interesują. Był to ZZR 1400 i GTR 1400.

Jakie było moje zdziwienie gdy następnego dnia przed południem odebrałem telefon z informacją, że jazda jest możliwa. Co prawda nie ZZR-ką ale mają obecnie GTR-a.
Jest? - myślę, super!!! Zawsze jestem chłonny wiedzy i doświadczeń, ucieszyłem się niesamowicie. Mało tego. W słuchawce słyszę: "o której może Pan u nas być" ?.
Zatkało mnie....ale dzisiaj? Pytam? Odpowiedź była twierdząca.
No mistrzostwo świata - myślę!!! Pogoda piękna. Pierwsze wiosenne słoneczko podgrzało powietrze do 15st.C, czas mam, więc odpowiadam, że za 15 minut oddzwonie tylko logistykę ogarnę.
O.K.! Wszystko ogarnięte.
Pomyślałem, że godzinka obcowania z nowym sprzętem szybko mija ale każda okazja jest dobra do wzajemnego zapoznania się.
Dzwonię.........
"Będę o 13:00 " 
Oczywiście zapraszamy Pana serdecznie. Prosimy tylko przyjechać 15 minut wcześniej żeby dopełnić formalności, nie zapomnieć prawa jazdy oraz............10% wartości motocykla jako kaucja za ewentualne straty. 
.........................................
Cisza w słuchawce........zatkało mnie 
Po prostu mnie zaskoczyli wysokością kwoty zastawu.
Rozumiem, że chcą się jakoś zabezpieczyć ale 10% wartości motocykla, który kosztuje prawie 70 koła to lekka przesada a do tego po skończonej jeździe trzeba byłoby zatankować wyjeżdżone paliwo na własny koszt Śmieszne.
A co z osobami, które chcą skredytować całkowity zakup motocykla a nie mają takiej kwoty żeby wyłożyc chociaż na godzinę jazdy? ....."

"....

Kiedyś umówiłem się w Hondzie na jazdę VFR 1200 lecz niestety nie udało się wiec zaproponowali przejażdżkę nową VFR 800.
Przyjechałem.
Króciutki instruktaż.
....i jazdaaaaa!!!
Przyjechałem.
Oddałem i podziękowałem. 
Bez zbędnego płacenia nawet złotówki.

Dostałem również odpowiedź w sprawie jazd testowych od Suzuki ponieważ wysłałem zgłoszenie o Hayabusę.
Jazdy będą się odbywały dopiero w kwietniu jak ustalą sobie terminarz.
Kwota zastawu za hajkę to 1000zł i taką gotówkę jestem w stanie wyłożyć żeby pokryć ewentualne maksymalne, nieprzewidziane straty ale prawie 7000 kaucji za godzinę jazdy w Kawasaki to zdecydowanie za dużo.
Oczywiście jestem świadomy, że te pieniądze po powrocie zwrócą lecz kto z Was chciałby zaryzykować???? ...."

#6 Mariusz

Mariusz

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1400 postów
  • Jestem zPraszki
  • Model:inny

Napisano 12 marzec 2015 - 15:11

Już to kiedyś pisałem w innym wątku, powtórzę:
Kawasaki - świetny produkt, ale najgorsza z możliwych jakość obsługi potencjalnego i aktualnego klienta w 90% salonów i serwisów. Autoryzację rozdają na prawo i lewo, komu popadnie. Cierpi na tym wizerunek marki i to bardzo !

Tak oczywiście Kawasaki PL 

thx Zyzu.

#7 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2524 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 12 marzec 2015 - 16:12

Zapomniałes napisać Kawasaki PL :-)

#8 frik130rs

frik130rs

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1356 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 13 marzec 2015 - 08:49

Ale to bez sensu z naszym polskim kawasaki. Oni nie rozumieją że w ten sposób nie zwiększą popularności i sprzedawalności kawy? To muszą być działania zielonych ludzików...

#9 rawRoar

rawRoar

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Jestem zdobrego domu
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 13 marzec 2015 - 20:30

10% :O ło cię w cara :/ ostra przeginka na moje. Kumam sprzęty dużo warte Ale za granicą to nie do pomyślenia. Oglądam kilku ytuberow którzy testują Moto to rzadko jest tak że jakiegoś dostać nie mogą . Jedyne co mówią to skąd wypożycza motocykl a u nas zawsze pod gorke:/

#10 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2524 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 13 marzec 2015 - 20:54

Ciekaw jestem jak Kawasaki "sprawuje sie" i innych krajach Europy "wschodniej" np Czechy,Węgry itp???

#11 adam

adam

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 83 postów
  • Jestem zzamosc
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 13 marzec 2015 - 22:11

w pl jest bieda i w ten sposób zabezpieczaja sie przed gościami którzy chca sobie pojeździć. taki mamy klimat. w uk umówiłem się na jazdę explorerem i pojechałem w dresach. nie widzieli jakim autem zajechałem. jak mnie zobaczyli to miny mieli nie teges ale jak sie ubrałem w araje sraje itp to już byli happy. w dresach też bym oczywiście pojeździł bez problemów.

#12 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1633 postów
  • Jestem zWrocław
  • Rok:2007
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 15 marzec 2015 - 08:58

byłem wczoraj na targach moto we wro. Wystawiły się chyba wszystkie marki, można było pomacać, "się dosiąść", itp. itd. Jedynie kawasaki obklejone jak choinka w "nie siadac / nie dotykac"... 

#13 PRZEMO EL

PRZEMO EL

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 313 postów
  • Jestem zŁÓDŹ
  • Rok:2008
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 15 marzec 2015 - 10:31

Kawasaki w PL to jakas pomyłka

#14 rawRoar

rawRoar

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Jestem zdobrego domu
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 15 marzec 2015 - 11:55

Zalosne to jest. Marka która ma imho najfajniejsze podejście do budowy moto niestety u nas ma najgorsze podejście do klienta :/ przecież od tego są targi żeby pomacac podosiadac podotykac (Moto oczywiscie %-) ).

#15 frik130rs

frik130rs

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1356 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 15 marzec 2015 - 16:35

Ale że było to mnie zaskoczyli...

#16 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1633 postów
  • Jestem zWrocław
  • Rok:2007
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 15 marzec 2015 - 20:31

noo, ale za to mieli zzr'a, gtr'a, versys'a duzego.... i jakieś tam małe piździbąki.. 

#17 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 2787 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 16 marzec 2015 - 11:12

@piździbąki

He he! Dobre! :-D

To co bez porównania Ducat do Versatyla co? Ano cena nie ta sama!

#18 ManiekGSX

ManiekGSX

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
  • Jestem zCzestochowy
  • Model:inny

Napisano 17 marzec 2015 - 21:04

A ja w zeszłym roku wpadłem do salonu BMW były akurat jazdy, sobota piekna pogoda do wyboru kilkanaście motocykli

Pytam jak jest z jazdami bo widzę dużo ludzi a pani mi mówi że za 2 godz coś sie zwolni niestety nie miałem tyle czasu bo z dzieciakami wyjazd zaplanowałem

Myśle sobie trudno, zapytałem o inny termin niestety nie było, ale tak mnie korciło że zamieniłem z panią pare słówek i dało radę

Pani sekretnie powiedziała żebym przyjechał za dwa dni. A czym pan chce jechać?- ja na to że K1600 GTL - grymas....

Czym pan jeździ? - rzut okiem na parking -OK

Latałem z żoną godzinkę bez pilnowania, bez żadnych kaucji, obowiązkowy był tylko ubiór i prawko   :mrgreen:

Fajnie by było porównać wrażenia jadąc GTR-em

#19 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 2787 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 17 marzec 2015 - 23:10

W takim razie jakie spostrzeżenia?

Moim zdaniem te dwa wspaniale motocykle są zupełnie nie do porównania albowiem z innej polki cenowej, ale zawsze można. Osobiście podchodziłem do K1600GT już ze cztery razy, po każdej jeździe kwikałem, podziwiałem cały czas to samo. Chodzi o silnik, sześć garów to jest magiczny dźwięk, reakcja natychmiastowa na każdy ruch nadgarstkiem ale powala go kiepski boczny prześwit w przechyle i ten stukający most na wyjściu skrzyni biegów, klong, klong przy manewrach w mieście. Jeżeli już bym wydawał tyle kasy tzn. prawie tyle samo co na bardzo dobry samochód, dla mnie musi już wtedy być perfekcja pod każdym kontem widzenia. Co zadziwiające, od kilku miesięcy jest bardzo sporo świeżych używek, jak to mówią w dobrym lub b. dobrym stanie, ale ceny idą w dół, a to nie jest dobrym znakiem. 8 tys euro przeciętnie tańszy po 2 latach eksploatacji i z przebiegiem około 24-40 tys. km. w zasadzie podobna R1200RT jest droższa a cena nówki przecież sporo mniejsza.

Ale już są informacje z USA z urzędu patentowego, że Kawasaki pokarze i wypuści niedługo następny model w stylu ER6-N (R2) ale z kompresorem jak w H2. To co przypuszczałem, nadchodzi nowa era/generacja silników Kawasaki, normy spalin tego wymagają i jako konstruktor najmniej konserwatywny z japońskich, dzięki Kawasaki ujrzymy wiele ciekawych rozwiązań. Marzy mi się taki gieteerek "z suszarką", maksa z 280 kg, jeszcze bardziej zwinny i sportowy, nadal z dobrym wyczuciem przedniej opony, trochę lepsza integracja tylnych kuferków aby był węższy, plus kilka bajerów aby nie świecił "wybitymi zębami" i to wszystko. Reszta to już design a nie podstawowa koncepcja. Kawasaki udowadnia wszystkim, że jest być może jednym z nielicznych konstruktorów, którzy mają wpływ i kontrolują wszystko we własnych czterech ścianach i to z perfekcją, H2 to znakomity przykład.

#20 Tomex

Tomex

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 43 postów
  • Jestem zWarszawa
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 18 marzec 2015 - 12:23

Tez się wpisałem na strone testujkawasaki i ... w Warszawie muszą ściągnąć GTR 1400 na jazde testową bo od ręki nie ma..., jeżeli jazda testowa będzie do godziny to GRATIS a jeżeli dłużej to policza jak za dobę - to ok 300 zł no i najlepsze proszę o przygotowanie 20% wartości motocykla jako kaucja - czyli 13 000 PLN.

Podziękowałem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych