Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Kufry Boczne Do Nowego Zzr 1400

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#101 Daab

Daab

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
  • Model:ZZR1400

Napisano 21 kwiecień 2016 - 15:38

U mnie jest zestaw - stelaż SW MOTECH, boczny i centralny oraz Givi V35 x 2 i V47. Model 2013 więc opuściłem wydech o 3 cm na grubym płaskowniku. Ćwiczyłem również wydech akcesoryjny ( Ixil ) ale chyba się starzeję i wolę ciszę ;-)

#102 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 2904 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 21 kwiecień 2016 - 16:54

Jeżeli tłumiki niżej to uważaj w złożeniu. Na moim dawnym 2012 kilkakrotnie na winklu przycierałem rura miedzy kolektorem i tłumikiem, a były seryjnie wyżej niż u Ciebie. Raz bym się obrócił na nich w Alpach.

#103 dziuk

dziuk

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Jestem zKatowice
  • Rok:2014
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 21 kwiecień 2016 - 19:57

@Daab
Masz może jakiś film jak brzmi Zygzak na Ixilu?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

#104 Daab

Daab

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 22 kwiecień 2016 - 23:05

Kolektor jest tak samo ponieważ udało się zachować mocowanie prawej strony. Opuszczone są same tłumiki.
Filmu z zamontowanymi wydechami nie mam, ale jak będzie chwilą przerzucę wydechy i postaram się coś nagrać

#105 Bruce

Bruce

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Jestem zŁódź
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 03 maj 2016 - 12:48

Kolega jeszcze nieforumowy ale wczoraj zapodał sobie komplet Krauserów

Niestety trzeba było przerobić mocowanie pokrętła Ohlinsa

Kuferki K5 czyli te najwieksze.Wszystkie 3 są takie same i można je montować z boku jak i jako centralny

Szerokość po zamontowaniu 113cm

Cena ok 750 GBP

ZykZak z takimi kuframi jest tak samo szeroki jak GTR a troche to nie wygląda choć moim zdaniem zawsze może być gorzej. :-P W dodatku w GTRze kufry są chyba trochę niżej bo góra na wysokości kanapy co lepiej wpływa na środek ciężkości. Ale to indywidualna sprawa każdego właściciela. Dlatego min. zdecydowałem się na GTRa choć początkowo miał być ZZR.

Jeśli ktoś chce mieć poliftowego ZykZaka i czasem wyskoczyć dalej w tandemie to niestety ale nie ma do niego zbyt wielkiej gamy bocznych kufrów. Trzeba wypracować jakiś kompromis. Albo będą małe za to zgrabne i będą wyglądać albo duże pojemne ale za to o nietypowej urodzie i do tego żagle :-)

#106 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 466 postów
  • Jestem zOlsztyn
  • Rok:2011

Napisano 11 maj 2016 - 20:09

ZykZak z takimi kuframi jest tak samo szeroki jak GTR a troche to nie wygląda choć moim zdaniem zawsze może być gorzej. :-P W dodatku w GTRze kufry są chyba trochę niżej bo góra na wysokości kanapy co lepiej wpływa na środek ciężkości. Ale to indywidualna sprawa każdego właściciela. Dlatego min. zdecydowałem się na GTRa choć początkowo miał być ZZR.
Jeśli ktoś chce mieć poliftowego ZykZaka i czasem wyskoczyć dalej w tandemie to niestety ale nie ma do niego zbyt wielkiej gamy bocznych kufrów. Trzeba wypracować jakiś kompromis. Albo będą małe za to zgrabne i będą wyglądać albo duże pojemne ale za to o nietypowej urodzie i do tego żagle :-)

GTR z kuframi jest o 13 cm węższy, jego szerkość z zestawem bagażowym to 100 cm. Natomiast siodła ma wyżej, a kufry mniejsze niż te Krausery na zdjęciach. Dla porównania zestaw aerodynamicznych Kappa K33, czyli dwa kufry po 34 litry (choć nazwa sugeruje 33 litry ), zamontowany na FZ6S ma szerokość 95 cm. W takim porównaniu 113 cm ZZR nie poraża biorąc pod uwagę wielkość kufrów i samego motocykla. Tylko wygląda to to jak..... ble.... Tak czy siak wybrałeś prawidłowo ;-)

#107 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2581 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 13 wrzesień 2016 - 19:57

Zapodałem do Zygzaka coś "pod kolor"  :lol: Tzn zielony nie jest Golden Blazed Green tylko Candy Lime Green

Top Box-Givi V47

Oczywiście za kolor trza było dopłacić,za LEDowe światło stopu dopłacić,za wkładke zamka pod kluczyk od moto dopłacić

Cena 230funcików i wygląda to tak

#108 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 466 postów
  • Jestem zOlsztyn

Napisano 14 wrzesień 2016 - 10:17

Połączenie do stopu masz standardowe Givi, czy kombinowałeś coś trwalszego?

#109 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2581 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 14 wrzesień 2016 - 14:24

No na chwilę obecna mam podłączenie Givi. A co? Masz doświadczenie że coś może nie banglać? U mnie będe musiał inaczej pociągnąć kable bo wychodzą z tylu do stelaża pod kanapa i już widzę że kabel jest przygnieciony i pewnie po jakimś czasie mógłby zrobić zwarcie.

#110 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 466 postów
  • Jestem zOlsztyn

Napisano 14 wrzesień 2016 - 17:52

Ogólnie kufry oraz stelaże Givi i Kappa moim zdaniem są najlepsze. Design, stosunek ceny do jakości w mojej opini sprawia, że konkurencja wypada blado. Jedyne co zawodzi to właśnie to połączenie. Kufer trochę pływa w zaczepach i styki w podstawie wycierają się. Od wody i kurzu zacierają się i podwieszają osadzone sprężyście w kufrze bolce. Z czasem ułamują się przewody przy bolcach w kufrze. Takie tam drobiazgi, ale sprawiają kłopoty. Kilka razy spotkałem się na forum z wpisami, że ludzie jeśli nie wypinają kufra często, to wstawiają poprostu szczelną kość do przewodu i rozłączają ją tylko w razie potrzeby. U mnie oryginalne połączenie przestało działać jakiś czas temu. Takie same chocki klocki działy się w Kappa V46 którą miałem w Fazerku, to samo rozwiązanie. W poprzedni weekend zajrzałem i okazało się, że zaistniały wszystkie trzy przyczyny. Naprawiłem przewody, ale nie miałem pod ręką nic by przesmarować bolec, a rozruszanie mu nie pomogło. Styki też już są wytarte więc dalej nie działają światła w kufrze. Więc bez pośpiechu rozkminiam jak to naprawić. Szukać gdzieś zestawu naprawczego, czy połączyć przez kostkę? Kufer zdejmuję tylko na myjni i czasem w podróży. Mam starszą Maxię 52. Bardzo solidna, ale cholernie ciężka więc wolę jej ze sobą nie tachać :-D Z drugiej strony lubię jak sprzęt "działa jak fabryka chciała" ;-)

Użytkownik t_racer_ edytował ten post 14 wrzesień 2016 - 17:55

#111 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 2904 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 14 wrzesień 2016 - 18:16

Kurde ekstra te diody ! :-D

#112 Paolo

Paolo

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 220 postów
  • Jestem zPiastów
  • Rok:2012
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 15 wrzesień 2016 - 15:45

Qubuś mam takie same na topie :-)

#113 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2581 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 03 październik 2016 - 11:58

Orientuje sie ktos czy Givi sprzedaje osobno pokrowce przeciwdeszczowe do bocznych kuferków?

Ostatnio lekko mi sie porwały od zapitalania.

Znajoma krawcowa ładnie mi je zszyła lecz nie jestem pewien czy juz materiał nie jest osłabiony.

O ile w samych Alpach nie ma z tym problemu to przy autostradowym zapitalaniu pokroce trzepoczą jak chorągiewki na pochodzie pierwszomajowym.

#114 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2581 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 10 październik 2016 - 17:09

Update

W PL jeden z przedstawicieli Givi po sprawdzeniu  na składzie oraz w centrali odpisał  ze niestety takowe pokrowce nie występują osobno i wogóle nie mają przydzielonego numeru.

Dziś byłem u dealerka który (o tym wczesniej nie pomyślałem) też sprzedaje Givi.

Zapytałem sie-dealerek zadzwonił tam gdzie trzeba no i jednak pokrowce są do zdobycia osobno-cena ~20GBP

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych