Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Kufry Boczne Do Nowego Zzr 1400

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#21 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2689 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 04 grudzień 2013 - 20:28

Friku kupuj takie torby zeby jak najwiecej kielbasy wlazlo jak polecimy w Alpy :-) :-) :-)
Moje "torebunie" nawet nie wiem ile maja pojemnosci-nie sa jakies hiper-wielgachne ale takie wlasnie chcialem :-)

#22 frik130rs

frik130rs

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1356 postów
  • Jestem zWrocław
  • Rok:2009
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 04 grudzień 2013 - 21:30

Ja cały czas mam zagwozdkę czy inwestować w torby bo naprawdę nie wiem czy będę jeździł w trasy motocyklem. Nie wiem czy spodoba mi się to. Najchętniej to na ten wyjazd pożyczył bym torby od kogoś z forum. A jak połknę bakcyla to kupił bym sobie na własność. Tym bardziej że moja frau stwarza mi problemy jak słyszy o wyjazdach... Sam nie wiem ale korci mnie żeby kupić. Już wiosną miałem kupować  twarde kufry Ale plany legły w gruzach...

No Żyżu te kufry fajne bo w miarę jak bym wyjadał kiełbasę to mógłbym zmniejszać ich objętość zapinając zamek. A co za tym idzie? Mniejsze opory powietrza.

#23 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2689 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 04 grudzień 2013 - 21:43

. Tym bardziej że moja frau stwarza mi problemy jak słyszy o wyjazdach... .

Czy jest cos....tzn KTOS o kim "zapomniales" sie pochwalic??? :-) :-) :-)

#24 frik130rs

frik130rs

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1356 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 04 grudzień 2013 - 21:46

A jest jest od września :mrgreen:

#25 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2689 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 04 grudzień 2013 - 21:56

To tym bardziej kupuj kufry,torby itp i zabieraj Frau-ke w traske :-)

#26 frik130rs

frik130rs

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1356 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 04 grudzień 2013 - 22:11

Tak chciałem zrobić ale nie chce. Po wyjeździe do radomia na air show powiedziała że nigdy więcej takich tras

#27 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2689 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 04 grudzień 2013 - 22:18

Teraz tylko patrzec jak sie pojawi na rynku ogloszenie ".....sprzedam ZZR 1400 z 2009r..." :-) :-) :-)

#28 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3085 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 04 grudzień 2013 - 22:26

Rzyrzu jaki jesteś szczęśliwy :-> :->, zaskakujące jakie to wszystko podobne do tego co ja znam. Musiałeś już buty od 2 miesięcy szorować aby pan Mikołaj tak Cie ułaskawił. Nie martwcie się o kiełbasę, coś się znajdzie. Ale ścianki masz do ZZR, jak w sam raz.

Balem się że się trochę bagster pokajdani, ale jest jak widzę cacy, solidna bestia. Friku trenuj z Frikufka jazdę we dwoje i gymkhanę przy 90 km/h i zobaczysz za 6 miesięcy pojedzie.

#29 frik130rs

frik130rs

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1356 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 05 grudzień 2013 - 14:41

Wiem cały czas jej tłumaczę że musi więcej jeździć ze mną to  będzie jej lżej. Ale nie daje się przekonać. A ty zyziowaty jedziesz z plecakiem?

#30 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2689 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 05 grudzień 2013 - 17:35

Przeciez napisalem w pierwszym poscie o Alpach ze jade solo.(wiecej kielbasy dla mnie) :-) :-) :-)
Z plecakiem latam tylko dookola komina.....moze jak wypali Sponton 2 to przyjedziemy duo :-)

#31 frik130rs

frik130rs

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1356 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 grudzień 2013 - 10:35

No na sponton to na bank namówię pani frau

http://allegro.pl/to...3756366553.html

Co Wy na to? jak myślicie do mojego modelu też podejdą?

czy ktoś może mi powiedzieć dla czego do starszego modelu mogą nie pasować? Czy rozstaw śrub bocujących tylny set jst taki sam w starym jak i nowym modelu? Bo z tego co widzę to chyba do tych śrub jest mocowana podpora torby. Chcę je kupić ale nie wiem czy podejdą. Może ktoś coś wie o tej marce czy warto itp??

#32 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1639 postów
  • Jestem zWrocław
  • Rok:2007
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 grudzień 2013 - 11:18

sw-motech to zajebista firma, więc o jakość się nie martw. pasować też chyba powinno do naszego modelu...

ale czy kurde faktycznie za taki ciężki pieniądz chcesz "szmaty"? za takie rozwiązanie to dałbym max 500zl, a nie ponad 1,2k. gdzie za tyle to 100x bardziej wolę pełny stelażyk - http://shop.sw-motec...typid=121541778 - i do tego 2 najtańsze chinole -

http://allegro.pl/ku...3758713404.html albo http://allegro.pl/ku...3770393889.html - sam mam takie kufry, zrobiłem na nich wszystkie moje wyjazdy w alpy, chorwację, bałkany, naprawdę wchooj kilometrów i wiem, że jak zapnę do stelaża i dociągnę pasami to zapominam, że mam cokolwiek na dupie.. nie dyndają paski, nie stresuje się czy kominy dziury nie wypaliły w torbie, nie martwię sie o przemakanie, nie będzie łopotać na wietrze, w doope nie gniotą plecaczka żadne pasy i ma dodatkowo przyjemne trzymadełka...

dla mnie "szmaty" nie mają żadnych atutów, a w tym wypadku w ogóle straciły swój potencjalnie jedyny - cenę....

#33 frik130rs

frik130rs

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1356 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 grudzień 2013 - 12:25

Mi najbardziej zależy żeby nie pitolić się ze stelażami a nie mam zamiaru jeździć cały czas z nimi jak wóz drabiniasty. Wiesz montować demontować i znowu montować.... A tu wygląda na super prosty system. Ale ja doświadczenia mam zero więc nie wiem. Przemyślę twoje propozycje.Dzięki

#34 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3085 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 grudzień 2013 - 17:43

Friku, cena na torby takie jak chcesz nie powinna przekraczać 400-500 zł. Za tą sumę masz bardzo szeroki wybór. Dobrze przytroczone i ustawione, prawie wszystkie są nie przemakalne. Jeżeli jest wątpliwość, to głupi worek na śmiecie od wewnątrz załatwi całą sprawę doszczętnie.

#35 frik130rs

frik130rs

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1356 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 grudzień 2013 - 18:21

W sumie to zrobię tak że najtańszym kosztem podążę. Chociaż zawsze tego unikam. Ale nie wiem czy to nie będzie pierwsza i ostatnia wyprawa. Nie wiem czy spodoba się i jeszcze Pani frau biadoli. Jutro przyjadę do domu to zobaczę linki od Daniela bo tutaj w strazy mam lipny internet. Ale byle by kiełbasa nie powylatała :-P

#36 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3085 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 grudzień 2013 - 18:59

Tu masz do podroży wszystko co trzeba. http://allegro.pl/sa...3764711921.html

#37 nezka

nezka

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 242 postów
  • Jestem zMielec
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 grudzień 2013 - 20:29

Mi najbardziej zależy żeby nie pitolić się ze stelażami a nie mam zamiaru jeździć cały czas z nimi jak wóz drabiniasty. Wiesz montować demontować i znowu montować.... 

Friku podawałem wczesmiej linka do stelaza ktory sie 3 ruchami demontuje i montuje. Jest to bardzo fajne i nie tylko ze sam to mam :-)

pozdrawiam

nezka

#38 frik130rs

frik130rs

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1356 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 grudzień 2013 - 09:21

Jutro wszystko przeanalizuje. Nezka a Ty nie chcesz z nami w alpy?

Tu masz do podroży wszystko co trzeba. http://allegro.pl/sa...3764711921.html

Do tych sakw jeszcze stelaż muszę kupić ?

sw-motech to zajebista firma, więc o jakość się nie martw. pasować też chyba powinno do naszego modelu...

ale czy kurde faktycznie za taki ciężki pieniądz chcesz "szmaty"? za takie rozwiązanie to dałbym max 500zl, a nie ponad 1,2k. gdzie za tyle to 100x bardziej wolę pełny stelażyk - http://shop.sw-motec...typid=121541778 - i do tego 2 najtańsze chinole -

http://allegro.pl/ku...3758713404.html albo http://allegro.pl/ku...3770393889.html - sam mam takie kufry, zrobiłem na nich wszystkie moje wyjazdy w alpy, chorwację, bałkany, naprawdę wchooj kilometrów i wiem, że jak zapnę do stelaża i dociągnę pasami to zapominam, że mam cokolwiek na dupie.. nie dyndają paski, nie stresuje się czy kominy dziury nie wypaliły w torbie, nie martwię sie o przemakanie, nie będzie łopotać na wietrze, w doope nie gniotą plecaczka żadne pasy i ma dodatkowo przyjemne trzymadełka...

dla mnie "szmaty" nie mają żadnych atutów, a w tym wypadku w ogóle straciły swój potencjalnie jedyny - cenę....

Fajne kuferki ze stelażem... kupowałeś już w tym sklepie?

#39 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1639 postów
  • Jestem zWrocław
  • Rok:2007
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 grudzień 2013 - 09:42

pewnie nie... kupowałem je ze 4 lata temu do poprzedniego motonga.

1440248924.jpeg

_DSC5974_resize.JPG

_DSC5980_resize.JPG

_DSC5978_resize.JPG

_DSC6219-kufry_resize.jpg

#40 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3085 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 grudzień 2013 - 09:58

Nic nie musisz, wystarczy tylko trochę osłonic boki za-dupka, scotchem amerykańskim aby pasy nie zmatowiły Ci lakieru i chop w drogę. Ja używałem do tego lekkiej gumowej siateczki również marki GIVI. Jak dobrze się zastanowisz to pasy wchodzą pod siedzenie i wtedy masz święty spokój. Ja z takimi torbami przeleciałem Europe ponad 10 razy. Dorzucam jak zwykle na zewnątrz po jednym pająku i jest cacy. Możesz w każdej chwili coś tam podczepić bez otwierania całości, butelka plastikowa trzyma się na wszystkich alpejskich winklach. Tylko na autostradzie trzeba dbać o jakość przywiązania. Tak czy inaczej dupa jest węższa, mniejszy opór powietrza i zobaczysz i tak setki motocyklistów tak samo odzianych w sakwy jak ty. To co proponuje Ci Nezka też jest dobre, ale bardziej moim zdaniem na przelot z punktu "A" do punktu "B" i kompletne zdejmowanie za każdym razem i tachanie utrudnione wielkością całości. Jeden z kumpli miał taka torbę na Rajdzie Katyńskim i za każdym razem z nią wszędzie jeździł, albowiem nie chciało mu się tego odczepiać. W mieście jak ina małych drogach, sakwy tylko położone i dobrze wyregulowane same się trzymają. Daniel podaje Ci alternatywę luksusową i zapewne najbardziej ewidentna na pierwszy rzut oka. Cena nie ta sama oczywiście. Przez wiele lat gdy się liczyłem z każdym groszem i wolałem wydawać talary na przejechane kilometry niż na kredensy do zadupka. To wcale nie znaczy, że teraz z groszem się nie liczę, tak jest nadal i uważam że ze wszystkim należy postępować etapami i z rozsądkiem bez rozrzutności. Radocha z podróżowania na motocyklu jest tak duża, że każde jej przedłużenie zaoszczędzonymi talarami jest dodatkowa przyjemnością nie do zapomnienia, więc dla czego masz się tego wyrzekać.

Ale bandyta to znakomity podróżnik. Przed samym zakupem GTR-a brat żony, proponował mi, nowy z kuframi w wersji FA za 8000 euro i żeby nie to, że mój najbardziej tragiczny wypadek był na 1200, stał by teraz w moim garażu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych