Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Jakie klocki kupić ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#61 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2521 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 wrzesień 2016 - 13:04

Odebrałem dziś moto z serwisu. Mechanik już wie jak wymienić klocki. W moim moto Brembo mają najechane niecałe 12kkm i na serwisie mechanik stwierdził że jeszcze dadzą radę 2-3kkm wiec troche lepiej niz EBC ktore mialem w poprzednim ZZRku-tam wytrzymywały 11-12kkm. Styl jazdy pozostał ten sam.

#62 MariuszZZR

MariuszZZR

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Jestem zZSD
  • Rok:2006
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 wrzesień 2016 - 13:33

:mrgreen:

#63 Rymek

Rymek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Jestem zPolski
  • Rok:2014
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 wrzesień 2016 - 15:20

Hymmm u mnie wytrzymuja 18k :P Ale moze ten styl jazdy. Albo placebo ....

#64 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2521 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 wrzesień 2016 - 16:37

Może nawet nie wiesz że na serwisie Robert zmienia Ci klocki :-) :-) :-) Sprawdź dokładnie fakturę :-) :-)

#65 Mariusz

Mariusz

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1400 postów
  • Jestem zPraszki
  • Model:inny

Napisano 08 wrzesień 2016 - 17:01

Ja w ZZR i w Hayce klocków nie zmieniałem. ZZR po 22 tys miał 60% klocka.
Te w ZX10 na torze piszczą jak głupie.

Wysłane i już.

#66 Bratek

Bratek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 302 postów
  • Jestem zPoznań
  • Rok:2012
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 wrzesień 2016 - 17:55

Ja miałem wcześniej klocki SBS ale teraz w MotoRP powiedział kierownik, że coś mi za bardzo tarcze zjadły i mam teraz oprócz klocków również tarcze do wymiany. Trzy tygodnie temu przed wyjazdem w Alpy klocki miały spory zapas, ale po czterech dniach winklowania ledwo wróciłem z tej wycieczki, hamując właściwie już tylko tyłem, klamka przedniego hamulca prawie się zapadła, tarcze zjechane na maxa. I doszliśmy do wniosku, że nie będziemy kombinować - zamówiłem tarcze oryginalne Kawasaki i klocki też seryjne. Roberto mówi, że ten zestaw oryginalny najbardziej do siebie pasuje i jest w pełni kompatybilny.

#67 MariuszZZR

MariuszZZR

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Jestem zZSD
  • Rok:2006
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 wrzesień 2016 - 19:26

Bartek a jaki masz przebieg, jaką grubość już tarcze miały?

Użytkownik MariuszZZR edytował ten post 08 wrzesień 2016 - 19:27

#68 Bratek

Bratek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 302 postów
  • Jestem zPoznań
  • Rok:2012
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 wrzesień 2016 - 23:27

Bartek a jaki masz przebieg, jaką grubość już tarcze miały?

teraz równe 50 tyś ale tarcze były już raz zmieniane. Nie wiem jaką grubość mają teraz bo sam nie mierzyłem a na tyle mam zaufania do miejscowego serwisu. Dobrze wiem, że musiały pójść do zmiany bo widać gołym okiem, że są zjechane na maxa i to bardzo nierówno. Po prostu widać góry i doliny na obu tarczach a tak chyba być nie powinno. Tarcze nie są wykrzywione tylko nierównomiernie zjechane i nie trzeba nawet macać żeby to stwierdzić. Na kole podczas hamowania nie czuć jeszcze żadnego dobijania czy wibracji, tylko po prostu słabo hamuje. Nadmieniam, że poprzednim razem i jeszcze poprzednim też miałem klocki SBS.  

#69 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2521 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 20 styczeń 2017 - 10:49

Poniewaz klocki są cienkie jak żyletki czas na wymiane. Pisałem wcześniej że podczas serwisu zapytałem sie mechanika jakie klocki idą do Brembo tzn tylko Brembo czy sa zamienniki.

Oczywiscie mechanik twierdzi że tylko Brembo bo jak sie wstawi inne to bedzie zła "współpraca" na linii klocki-tarcza no i ze przy wymianie konieczna jest kalibracja (cokolwiek to znaczy)

Jakiś czas temu czysciłem heble i przy okazji wyjąłem klocki. Włożyłem je spowrotem-bez żadnej kalibracji i nie zauwazyłem niczego niepokojącego.

Dwa tygodnie temu byłem u dealerka i pytam sie czy ma klocki Brembo na magazynie. Nie miał ale ma EBC. No to mówie mu że jakis czas temu jego mechanik powiedzial ze tylko Brembo i nic innego. No i sie zaczęło-telefon do mechanika,telefon do działu części,telefon do działu Kawasaki Performance. Pytam sie jakie klocki wstawiaja do innych modeli Kawasaki ktore maja Brembo-H2,ZX10R? No i niestety jeszcze nie wymieniali bo te motocykle co robia na serwisie maja tak niskie przebiegi ze wymiana nie jest konieczna-Ja jestem pierwszy ;-)

No i po wykonaniu kilku telefonow doszli do wniosku ze z czystym sumieniem mozna zakladać EBC-technologia w ktorej sa wykonane EBC nie bedzie kolidowac z tarczami Brembo.

Za jakis czas dostałem maila od dealerka z informacja że sprzedawca ktory tez pracuje u niego na salonie (znamy sie) ma w prywatnym MTS hamulce Brembo i śmiga na klockach EBC ;-)

I na koniec ciekawostka-EBC u dealerka po rabacie kosztuja ok500pln a u Larssona w PL kupiłem za 246pln ;-)

Symbol klocków EBC do Brembo FA447HH oczywiście złote ;-)

#70 Mariusz

Mariusz

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1400 postów
  • Jestem zPraszki
  • Model:inny

Napisano 20 styczeń 2017 - 11:52

Ocenisz i polecisz. Ja zastanawiam się nad odgłosami jakie z siebie będą wydobywać po rozgrzaniu. Brembo mi piszczą na torze jak głupie, a nie są wcale extremalnie a nawet ostro traktowane.

#71 domingos79

domingos79

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
  • Jestem zkoronowo
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 22 styczeń 2017 - 11:52

U mnie oryginał nissin wytrzymał 27 tys wiec kolejne też nissin 450 zl dwie tarcze

#72 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 2785 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 23 styczeń 2017 - 16:28

U mnie oryginał nissin wytrzymał 27 tys wiec kolejne też nissin 450 zl dwie tarcze

Dobre i tyle, ale HH są naprawdę porównywalne !

#73 domingos79

domingos79

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
  • Jestem zkoronowo
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 23 styczeń 2017 - 20:47

HH czyli jakie to i jaka cena na przód

#74 jakubtro13