Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Zakup nowego ZZR 1400 (salon)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
326 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2729 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 06 wrzesień 2012 - 18:27

Witam wszystkich!

Jak widac jestem "swiezy" na Forum.
Po 8-miu sezonach przerwy z motocyklami (emigracja,powiekszenie rodzinki,kupno domu itp) mimo ze pojawila sie 4ka z przodu przymierzam sie do zakupu motocykla.
Od razu napisze ze nie w tym roku- bo juz koncowka sezonu-przez zime chce dozbierac funduszy-postawic kolo domu niewielki garaz na motocykl.
Ale mam juz plan w glowie i jesli nie nastapi nic nieprzewidzianego to na wiosne bede chcial kupic ZZR 1400.
Motocyklami jezdze juz od "malego gnojka". Na poczatku wiadomo WSK-i potem ETZ-ki jak sie polepszylo z gotowka to przyszla pora na "japonczyki"-mialem RF 600 (porazka!!!) potem ZXR 750,ZX-9R i na koniec R-1ke.
Kiedy bylem jeszcze w epoce ETZ-ek zawsze ma marzylem o ZZR 1100.W koncu po kilku latach jak juz mialem ZXR 750 mialem okazje sie karnac na moim marzeniu i......niestety rozczarowanie-nie chodzi o osiagi,prowadzenie itp,ale o pozycje na motocyklu-poprostu kolana haczyly mi o boczne owiewki.Po jakims czasie mialem okazje pojezdzic ZX-12R zaraz jak weszla na rynek chyba w 2001r.No i motocykl jak garnitur szyty na miare-cos pieknego!!!Niestety fundusze nie pozwalaly na kupienie "nowki" z salonu.Szkoda ze juz jej nie produkuja
Teraz sie troszke polepszylo i wybor padl wlasnie na ZZR 1400 mimo ze jeszcze na nim nie jechalem ani nawet nie siedzialem.
W zwiazku z tym mam kilka pytan i jesli moglibysci to prosilbym o porady.

1.Czy oprocz zielonego i czarnego sa inne kolory?Moze na zamowienie?
2.Na dzien dobry bede chcial zmienic wydechy i tu pytanie czy odrazu brac salonowe Akrapovice czy jechac np do Grandysow i wybrac cos u nich-chodzi mi o cene, gwarancje i mozliwosc wyboru (tytan,kewlar)
3.Co ile kilometrow robi sie serwis? wymiana oleju itp?
4.Jak dlugo trzeba docierac motocykl?Lepiej miasto,trasa czy styl mieszany?
Na poczatek tyle,choc wiecej wyjdzie jeszcze w praniu.
Bede wdzieczny za jakiekolwiek porady.
Pozdrawiam!!!

#2 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1639 postów
  • Jestem zWrocław
  • Rok:2007
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 06 wrzesień 2012 - 18:59

Witaj Zyzu!

1. niestety w UE tylko czarny i zielony, w USA dodatkowo maja Candy Surf Blue..

2. kwestia gwarancji jest bardzo szeroka.. jeden będzie się bał założyć stelaż pod kufry, inny zrobi tuna na silniku bez obaw o utratę gwarancji.. ja bez cienia wątpliwości złożyłbym kominy na "dzień dobry". tak p'n'p to masz tylko jeden wybór (Kuba pewnie więcej o nim powie) - i kupowałbym tylko na ebayu albo u grandysów.

3. serwis co 6000km (pierwszy pewnie kolo ~800-1000)

4. docieranie to również temat rzeka. mówi się nawet - chcesz mieć motocykl szybki/ostry docieraj szybko/ostro... ale to już bardziej zakrawa o szarlataństwo, a nie współczesną mechanikę. cóż... dostaniesz dokladne instrukcje o wartościach progowych (4000,6000,8000), które będziesz stopniowo osiągał + takie ogólne założenia - nie przegrzewać, nie utrzymywać długo stałych obrotów, itp.. ja do tego wybrałbym tereny podmiejskie..

pozdrawiam

Daniel

#3 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2729 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 06 wrzesień 2012 - 20:04

No wlasnie ten amerykanski blue jest piekny-moze firma wypusci w 2013tym na EU inny kolor.
Co do wydechow-fajnie by bylo gdyby przed zakupem mozna bylo posluchac jak maszyna pracuje na salonowych Akrapach :mrgreen:
Przed kupnem motocykla trzeba zasiegnac wiedzy w salonie co ma wymiana kominow na inne niz salonowe do gwarancji.
Z racji tego ze mieszkam w UK i raczej tam bede kupowac maszyne spytam sie najpierw jak oni to widza (moze maja inne obostrzenia gwarancyjne niz w PL)-i czy beda w stanie zamowic mi wersje Europejska tzn sie nie wyspiarska (chce miec licznik w kilometrach)
Jaka jest DMC ZZR-ki???
Ja swoje waze-dobrze ponad stowke,do tego ubior,jakies kufry....na szczescie kobitka jest leciutka :mrgreen:

#4 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1639 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 06 wrzesień 2012 - 20:45

w "starym" mam wpisane 435kg, wiec spokojnie dasz rade.. ja z placaczkiem + 3 kufry, tankbag - pod 500kg podchodziłem i nic nie pierdło ;-)

ps. a moze ten kolor Ci sie spodoba - http://zzr1400.pl/viewtopic.php?t=478 ??

#5 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2729 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 06 wrzesień 2012 - 21:20

Malowanie ciekawe-oryginalne,kwestia gustu....tak samo jak reszta motocykla.
Ja np preferuje dwa wydechy ;-)
No na razie i tak czekam,czasu mam sporo.Moze japonce cos zmienia w ubarwieniu ;-)
Mam jeszcze tu w UK kolege-tez emigrant-ma juz CBR 1000F w Polsce-SC 24 bodajze-tak zeby se pojezdzic w PL na urlopie i byc moze ze bedziemy razem kupowac motorki bo koles tez jest zgrzany na ZZR-a :mrgreen:
Moze bedzie jakas promocja jak sie kupi dwa na raz.......Buy Two Get One Free :mrgreen:

#6 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3193 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 07 wrzesień 2012 - 11:50

Po żabojadzie mamy teraz różowego befsztyka. Witaj.
Co do koloru i docierania to Daniel napisał co trzeba.
Kominy Akrapa są strasznie drogie, ale pracują idealnie i zmieniają diametralnie dynamikę bik-u. Co do kształtu, to osobiście lubię bardziej takie same co miałem w poprzednim i na których Dany śmiga. Ostatnio brakuje mi czasu, ale nie długo powinienem wwalić jakiś filmik z mojego przejazdu przez Alpy. Posluchasz sobie. Hej ;-)

#7 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2729 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 07 wrzesień 2012 - 17:52

Wwalaj wwalaj-juz mam podpiete do kompa glosniki i subwoofer zeby nacieszyc ucho ;-)
Zgadza sie ze Akrapy nie sa tanie,ale to co z nich sie wydobywa to poezja dla uszu :-D
Ciekawi mnie ze jezeli zamowilbym motocykl z wydechami Akrapa i doplacil te 9tys lub 1800 to czy kominy beda juz zamocowane przy odbiorze czy dostaje paczke i sam musze je sobie zalozyc?
Albo jezeli Akrapy beda juz zalozone to czy dostaje oryginal spowrotem?
No bo jesli bedzie zalozony tylko Akrap a oryginalow nie daja to rzeczywiscie lepiej kupic np u Grandysow to drugi wydech mam na czarna godzine dla siebie.

Ps-nie smiejcie sie ale co to sa te MOTYLE ktore mozna zdjac-wyjac???No nie wiem o co kaman :oops:

#8 piotrela

piotrela

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 653 postów
  • Jestem zJózefów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 18:27

motylki to dodatkowe przepustnice : http://www.zxforums....ture-guide.html

#9 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1639 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 07 wrzesień 2012 - 18:34

ło mamusiu... 9 tałzenów za kominy (i to same slipony bez super-hiper-tytanowego-kolektora) nigdy bym nie dał.. a faktycznie nówki tyle pewnie kosztują.

ja kupiłbym model do poprzednika i dał doloty do poprawienia... u tzw. Edzia zrobią Ci to za 100-200 zl.

ps. a tak abstrahując.. jak Kuba wspomniał, ja też mam akrapy karbonowe.. no niby super, fajne, lekkie, ładne brzmienie, ale takie..... cipkowate za przeproszeniem.. brakuje mi w nich brutalności i mocnego dudnięcia już od dołu obrotów... myslę, jakbym teraz miał wybierać to kupiłbym jakiegoś MIVVa, albo DEVILA, w tytanie/alu.

#10 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2729 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 07 wrzesień 2012 - 19:36

motylki to dodatkowe przepustnice : http://www.zxforums....ture-guide.html

THX 4 help-czuje sie doinformowany ;-)
BTW-piekny kolor i piekne wypolerowane kola :!:

Co do wydechow-mialem Devila w ZXR 750-tzn sama koncowke,ale dzwiek byl naprawde cool
Na dzien dzisiejszy to chcialbym miec Akrapy tytan/alu-jakos pasuja mi lepiej wizualnie.

Kupno nowego bike'a to nie taka prosta sprawa....motylki,wydechy....co jeszcze przejdzie do glowy zeby przypasowac maszyne pod siebie ;-)

#11 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2729 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:58

Przygotowania do zakupu ZZRa trwaja.
Jutro jade do salonu Kawasaki i popytam sie jak wyglada sprawa zamowienia motocykla na wiosne w 2013r.Ile sie czeka,jak wyglada sprawa zalozenie Akrapow tych co oferuja w opcji Co bedzie mozna "ulepszac" zeby nie stracic gwarancji.
Teraz pytanko do Was-Najpierw musze zbudowac domek dla przyszlego "lokatora" Niestety nie mam az tyle miejsca przy domu zeby wybudowac pelnowymiarowy garaz.
Sprawdzilem sobie jakie wymiary ma ZZR-szczegolnie chodzi o dlugosc,poniewaz bede mial max 250cm dlugosci mojego mini-garazu,a z tego co sie doczytalem ZZR wg Kawasaki ma 217cm.
Jesli do nie problem to moglby ktorys w Was zmierzyc swoja maszyne "od poczatku do konca"???
Dla mnie sie liczy kazdy centymetr.
Jutro wezme do salonu miarke-tylko nie wiem czy akurat beda mieli ZZRa "na stanie" stad moja prosba do Was.

Załączone pliki

#12 Hubert

Hubert

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Jestem zŁódź

Napisano 16 wrzesień 2012 - 12:16

Zmierzone. 217cm i ani cm więcej. :-)

#13 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2729 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 16 wrzesień 2012 - 14:36

THX za info i fatyge ;-)
Bylem wczoraj w salonie i niestety nie mieli ZZRa :-(
Wogole jakis slaby wybor-ZX6 i Z1000 a reszta to male bzyki :-/
Pytalem sie czy na 2013ty beda jakies zmiany ZZRa......na razie czeski film-nikt nic nie wie :cry:

#14 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2729 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 30 wrzesień 2012 - 08:14

Wczoraj nam sie pofarcilo-bylismy w salonie Kawasaki i mieli "na skladzie" ZZRa wiec mozna bylo popodziwiac i sie przymierzyc :mrgreen:
Do konca dnia banan na twarzy :mrgreen:
Przy okazji popytalismy sie co nowego bedzie w 2013tym
Podobno nie bedzie zielonego malowania tylko takie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na Stany ma byc jeszcze Bialy i Czerwony.....kwestia gustu ale na Europe kolorki super :-P

Gosc w salonie powiedzial ze na wyswietlaczu jest opcja ustawienia z wersji UK na wersje EU chodzi o zmiana przebiegu w milach na kilometry.
Wiecie cos o tym??

#15 piotrela

piotrela

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 653 postów
  • Jestem zJózefów

Napisano 30 wrzesień 2012 - 08:22

Aha, taka zmiana to standard

#16 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2729 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 30 wrzesień 2012 - 09:20

No ja jeszcze nie kumaty co mozna zrobic na wyswietlaczu :oops:
Do tej pory bylem "wychowany" na motocyklach co mialy tylko obrotomierz,predkosciomierz i kontrolki kieronkow,dlugich,ladowania i luzu :-/
Po zakupie ZZRa trzeba bedzie przejsc gruntowne szkolenie :-P

#17 piotrela

piotrela

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 653 postów
  • Jestem zJózefów

Napisano 30 wrzesień 2012 - 10:14

W odróżnieniu do niektórych samochodów, tutaj jest wszystko w miarę prosto. Pamiętam jak pracowałem w jednych z serwisów gdzie była serwisowana jedna z marek japońskich - po wejściu na rynek jednego z modeli klienci przyjeżdżali z tak poprzestawianymi panelami kontrolnymi, że nieraz trudno było dojść co oni tam poustawiali. Akurat w tym modelu z panelu sterowało się wszystkimi funkcjami i naprawdę nie było to wcale łatwe, szczególnie dla laika :mrgreen:

Załączone pliki

• Załączony plik  moto.jpg   7,71 KB   3942 Ilość pobrań

#18 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2729 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 27 październik 2012 - 12:21

No i pierwszy krok zrobiony:-) Dzis zamowilem i zaplacilem depozyt na nowego ZZRa:-)
Bedzie kolejna "zielona zabka" :-)
Odbior za......4 miesiace-moglbym teraz ale trza przez zime pozbierac pieniazki.
Jak dobrze pojdzie to kolega "zaklepie" za 3tygodnie model 2013. Music tylko zobaczyc jak wyglada black green w realu.

#19 L_Pablo

L_Pablo

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 94 postów
  • Jestem z3city
  • Model:inny

Napisano 28 październik 2012 - 06:03

No to serdecznie gratuluje "sasiadowi" wlasciwej decyzji :)
a jak juz bedzie w garazu, to bede szczerze gratulowac zakupu - tak by na razie nie zapeszac :)

L_P

#20 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2729 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 28 październik 2012 - 09:02

Jak juz bedzie moj to ze dwa razy w roku na bank bede z 3city-wiec moze uda sie razem troche polatac.
Zreszta mialem juz wczesniej napisac do "sasiada" popytac sie o motorek i serwis w 3city.
A wogole to moze juz kiedys spotkalismy sie na drodze.Coprawda mam teraz przerwe od 2005r ale wczesniej pomijajac epoke ETZek przez10 lat pomykalem sobie na kilku "japonczykach" z kilkoma czasem kilkunastoma kolesiami po 3city,Kaszubowie albo na polwysep na rybke :-P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych