Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Spalanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#21 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 25 maj 2010 - 22:38

A przepraszam moja nie jest krowa tylko z duzym biustem i tyle, do karmienia ma tylko 106 bachorów a jak sie zdenerwuje to i dwieście nakarmi, i tyle. A właśnie szukam adresu aby zamówić gdzieś w wolnym świecie prawdziwe gardziele dolotowe, n ie masz jakiegoś rzymskiego pomysłu, tu aby zamówić trzeba miec licencje na tor albo się przespać z towotowym mechaniorem. Jak byś mógł się dowidzieć ile to kosztuje i przy okazji mi kupił, przesłał bym kasę Paypalem na mail.

#22 Blackhevy

Blackhevy

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • Jestem zChełm / Göteborg
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2006

Napisano 30 lipiec 2010 - 19:46

Dziwna sprawa koledzy...Otóż moja Kawka odkąd ja kupiłem (troszkę powyżej 2500km ) ,w momencie zakupu skasowalem komputer na spalaniu srednim i do tej pory nie przekroczylo mi 5,9 l/100km...Co prawda nie jezdze ostro (ale tez nie jak emeryt),srednio 120-140km/h ale tez zdarza mi sie pociagnac chwile 200 i wyzej. Spalanie jest srednie ale wiekszosc to cykl mieszany 50/50. Ale mozliwe,ze moja tez jest przyblokowana. Sprowadzona byla ze Szwajcarii. Tak jak czytalem w innych tematach, to moja jest raczej lagodna w uzytkowaniu, nie ukazuje zadnych nerwowych przyplywow mocy. Moze ktos zdiagnozowac czy nie trzeba by jej "uleczyc" troszeczke...? :-)
pzdr

#23 jackRM

jackRM

zaangażowany

• Moderator
  • 190 postów
  • Jestem zMakaronii
  • Model:inny

Napisano 31 lipiec 2010 - 08:57

A przepraszam moja nie jest krowa tylko z duzym biustem i tyle, do karmienia ma tylko 106 bachorów a jak sie zdenerwuje to i dwieście nakarmi, i tyle. A właśnie szukam adresu aby zamówić gdzieś w wolnym świecie prawdziwe gardziele dolotowe, n ie masz jakiegoś rzymskiego pomysłu, tu aby zamówić trzeba miec licencje na tor albo się przespać z towotowym mechaniorem. Jak byś mógł się dowidzieć ile to kosztuje i przy okazji mi kupił, przesłał bym kasę Paypalem na mail.

sorry że dopiero teraz czytam...
Pisz na jackrm@pobox.com co Ci trzeba i się załatwi bez problemu :)

#24 bartoszr

bartoszr

miotacz spamu

• Moderator
  • 208 postów
  • Jestem zPiaseczno
  • Model:inny

Napisano 31 lipiec 2010 - 15:17

zrobiłem w ostatnim tygodniu ok 800 km, jechaliśmy dość spokojnie gdyż we dwoje i z tankbagiem oraz plecakiem. Spalanie wyszło 6,6l/100km

#25 ozzi

ozzi

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Jestem zWARSZAWY

Napisano 27 sierpień 2010 - 11:51

Jestem po zmianie filtra na k&n i tez potwierdzam ze spalanie spadlo ok 1.5 litra w dol,w ten weekend dwa razy polecialem na mazury tzn Warszawa-Zielonowo-Warszawa, i jeszcze raz tak samo ok 800km,to moja ulubiona trasa i zazwyczaj spalanie bylo 8,4 teraz 6.8 na komputerze,predkosc sr ok 180km/h i wtedy i teraz, tak wiec oplacal sie ten zabieg. ;-)

#26 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 27 sierpień 2010 - 14:42

Jestem po zmianie filtra na k&n i tez potwierdzam ze spalanie spadlo ok 1.5 litra w dol,w ten weekend dwa razy polecialem na mazury tzn Warszawa-Zielonowo-Warszawa, i jeszcze raz tak samo ok 800km,to moja ulubiona trasa i zazwyczaj spalanie bylo 8,4 teraz 6.8 na komputerze,predkosc sr ok 180km/h i wtedy i teraz, tak wiec oplacal sie ten zabieg. ;-)

Niesamowite, Niemcy przedłużyli swoje autostrady aż do Mazur, niesamowite, a pewnie jeszcze kwiatków przydrożnych nie posadzili, szykujesz rodzinę na przetarg. Przypomina mi to dyskusje z lat 70, myślałem, że od tej pory mentalności sie zmieniły.
Jakub

#27 doktorski

doktorski

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 287 postów
  • Jestem zNadarzyn

Napisano 28 sierpień 2010 - 07:05

Nie wiem jakie masz odczucia jesli chodzi o trakcje, ale wlozenie KNa dosc mocno zubaza mieszanke (i tak juz fabrycznie uboga). Uboga mieszanka to - wbrew pozorom - wyzsze spalanie. Druga sprawa to wydech - na seryjnym wlozenie KNa de facto niewiele daje. I sprawa trzecia - baterflaje. Sam KN, mimo, ze przepusci wiecej powietrza (istotne przy wysokich predkosciach) cudow nie uczyni - dolot i tak jest kastrowany przez baterflaje.

Efekty sa dobrze widoczne i odczuwalne po zmianie wydechow, filtra, zdjeciu baterfjalow i zestrojenia calosci na nowo.

Jesli sie dzisiaj spotkamy na torze to bedziesz mial okazje sam ocenic.

#28 ozzi

ozzi

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Jestem zWARSZAWY

Napisano 28 sierpień 2010 - 23:42

Tak doktorski,ten temat obgadaliśmy w Nowodworze.pozdrawiam

#29 ozzi

ozzi

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Jestem zWARSZAWY

Napisano 28 sierpień 2010 - 23:55

Niesamowite, Niemcy przedłużyli swoje autostrady aż do Mazur, niesamowite, a pewnie jeszcze kwiatków przydrożnych nie posadzili, szykujesz rodzinę na przetarg. Przypomina mi to dyskusje z lat 70, myślałem, że od tej pory mentalności sie zmieniły.
Jakub

Szanowny Jakubie niewiem czemu ma służyć twój wywód,daleki jestem od jakiś nieporozumień,ale te kwiatki,przetarg,no i mentalność-rozumiem że Polska,są niesamowicie-niesamowite i odrobine mnie wk.........Jesli przeraza Cię predkość to nie daj Bóg nie czytaj TEMATU KTO ILE JECHAŁ bo jeszcze nas wszystkich przeklniesz.... ;-)

#30 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 01 wrzesień 2010 - 11:51

Jakub

Szanowny Jakubie niewiem czemu ma służyć twój wywód,daleki jestem od jakiś nieporozumień,ale te kwiatki,przetarg,no i mentalność-rozumiem że Polska,są niesamowicie-niesamowite i odrobine mnie wk.........Jesli przeraza Cię predkość to nie daj Bóg nie czytaj TEMATU KTO ILE JECHAŁ bo jeszcze nas wszystkich przeklniesz.... ;-)

Proszę Pana o trochę więcej humoru, ale to tylko dla tego, ze przez moje krótkie pięćdziesięcioletnie życie za dużo pustych krzeseł do okola mnie, czasami ciarki przechodzą. Nie będę sie niczym chwalił to tak z zasady ani prędkością lub kilometrami w ciągu jednego dnia, uważam, ze każdy ma prawo w życiu do pewnego przegięcia, excesu aby tylko szczęście mu przy tym towarzyszyło. Mówiąc inaczej, smak życia, w naszym przypadku motocyklowa jazda jej solą. Nie chce tu nikomu pieprzyć, albo robić WYWODÓW (ale okropne słowo), nigdy nie jesteśmy wystarczająco ostrożni i tyle, zresztą kto woli dostać w dupę bardziej niż poklaski, takie głupie ale normalne i ludzkie. Szerokiej drogi dla Pana i tych innych.

Kilka fotek z kilku dni, które spędziłem z żoną i z "14" brykając jak osioł po górkach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#31 ozzi

ozzi

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Jestem zWARSZAWY

Napisano 01 wrzesień 2010 - 13:42

Panie Jakubie,teraz zrozumialem co mial Pan na mysli,atmosfera chyba sie oczyscila.teraz z innej beczki:napisz jak mozesz jakiego tankbagu uzywasz(zobaczylem na fotkach)czy na magnez?paski?czy Quick lock socket? jaka firma i pojemnosc? pozdrawiam

#32 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 01 wrzesień 2010 - 14:08

Panie Jakubie,teraz zrozumialem co mial Pan na mysli,atmosfera chyba sie oczyscila.teraz z innej beczki:napisz jak mozesz jakiego tankbagu uzywasz(zobaczylem na fotkach)czy na magnez?paski?czy Quick lock socket? jaka firma i pojemnosc? pozdrawiam

Mój tankbag jest firmy Oxford pojemność 30L, uniwersalny do wszystkich motocyklów "Strap-on Tankbag base", mocowanie paskami z przodu i z tylu, następnie plastikowy suwak miedzy elementem górnym i dolnym, tzn. w wypadku samego elementu dolnego jest miejsce na mapę pod przezroczystym ekranem a po bokach suwak do przypięcia TB, który poza to, zamienia się w mały plecak. LINK OXFORD
Jest estetyczny i w miarę pakowny, pasował idealnie do linii mojego poprzednika K1200S.

#33 doktorski

doktorski

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 287 postów
  • Jestem zNadarzyn

Napisano 01 wrzesień 2010 - 16:00

Jest estetyczny i w miarę pakowny, pasował idealnie do linii mojego poprzednika K1200S.

Witam w klubie przesiadkowiczow K12S -> ZZR1400 :)

Wracajac do tankbaga: uzywam SHADa 28l. Kupiony w 3fun. Zaleta: ma wymienne mocowania - przyssawki lub magnesy. Na K12S uzywalem przyssawek (zbiornik plastikowy) a w ZZR1400 uzywam przyssawek z przodu i magnesow z tylu.

#34 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 01 wrzesień 2010 - 23:03

Witam w klubie przesiadkowiczow K12S -> ZZR1400 :)

Wracajac do tankbaga: uzywam SHADa 28l. Kupiony w 3fun. Zaleta: ma wymienne mocowania - przyssawki lub magnesy. Na K12S uzywalem przyssawek (zbiornik plastikowy) a w ZZR1400 uzywam przyssawek z przodu i magnesow z tylu.

Dziękuje za powitanie, BMka była super motorkiem ale miałem sprzęgło i skrzynie na wyczerpaniu, w roczek dostała 25 tys. km.
TB z przyssawkami jakoś nie lubię, czasami mam z 8-10 kg. aparatów i obiektywów wiec musi dobrze się trzymać. Wracając do tematu, mój po 4 miesiącach i 10 tys. km nadal nie chce palić więcej jak 6.3 l/100, ale pewnie jest to zależne od mojego stylu jazdy. Pa pa.

#35 marcin

marcin

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Jestem zKajetany/Warszawa

Napisano 08 czerwiec 2011 - 12:25

ostatnio przy dluzszej trasie predkosc 140km/h , 4500obr/min spalanie-5,4L/100km ...przy silniku 1400ccm , kierowca+bagaż=NIEŹLE ! :mrgreen:

#36 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 czerwiec 2011 - 13:11

Piękny wynik. Gdy jest tylko cieplej spalanie spada o 10-15%. Na tak dużym silniku to ładne turystyczne spalanie.

#37 slon20

slon20

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów
  • Jestem zGorzów Wielkopolski

Napisano 14 czerwiec 2011 - 16:50

Witam wszystkich.Wielu z Was ma piękne wyniki jeśli chodzi o minimalne spalanie.Proces docierki zajął mi parę godzin bo po odebraniu zygmusia z salonu w szczecinie poleciałem przez niemcy i danie do sweden więc od razu do autoryzowanego warsztatu na pierwszy przegląd po 1000-cu kilometrów.Wtedy spalanie oscylowało w granicach 8l/100km.W ostatnią niedzielę postanowiłem trochę poszaleć i przegoniłem zygzaka ok 400 km ale bardzo ostro po lokalnych drogach i wynik spalania był zatrważający.Ruszając w drogę miałem pełny kociołek zupy i po powrocie też go uzupełniłem a ilość paliwa jaka została pochłonięta przez te 400 km wyniosła 93 litry.Mogę tylko napisać że za tak dużą ilość paliwa mój zygzak dostarczył mi tak wiele adrenaliny i silnych wrażeń że nawet nie pomyślałem że tyle to kosztowało bo taka zabawa nie ma ceny.Pozdrawiam All.

#38 Kuba

Kuba

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • Jestem zWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2011 - 20:12

Hola, hola 93 litry ??? - czy może wkradł się "czeski błąd" i chodziło Ci o 39 litrów? Jakkolwiek nie traktowałbym mojego szerszenia wyjście ponad 10/100 jest nie lada osiągnięciem. 23/100 wydaje się kosmicznie niemożliwe...

#39 slon20

slon20

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów
  • Jestem zGorzów Wielkopolski

Napisano 15 czerwiec 2011 - 12:21

Sam też nie chciałem uwierzyć po powrocie do domu ale łącznie wszystkie tankowania dały wynik 93 litry.Jazda była bardzo ostra i mowa tu o dolatywaniu pod 300 km/h.Czytałem też opis kolesia co testował profesjonalną aparaturą spalanie podczas jazdy na maxa hajką i przy 300km/h spalanie było na poziomie 68L/100km.Dochodzi też fakt iż nie jestem smukłym i lekkim motocyklistą bo 150 kg przy wzroście 190cm daje większy opór powietrza i siły toczenia.Napisałem prawdziwy wynik bo nie ma najmniejszego sensu kłamać i wymyślać bzdur.Podziwiam swój motocykl za to że potrafi rozpędzić się ponad 300km/h z takim grubasem na pokładzie jak ja.Pozdrawiam

#40 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 15 czerwiec 2011 - 15:05

Ja już wiem dlaczego jeden kumpel jeździ ciągle na hayce z mala przezroczysta rurka.
Ostatnio były próby prędkości seryjnych 1000 cm3 na torze w Nardo we Włoszech, dokładnie mierzono aparturą wszystko co możliwe i okazało się ze przy 300 na godz. nasze seryjne opony wytrzymują w ciągu raptem tylko kilka okrążeń. Ale muszę zajrzeć do artykułu, chyba aż takiego strasznego spalania nie mieli.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych