Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Głupie Pytanie ... Na Temat Gtr-A !

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 18 sierpień 2017 - 19:25

Załączony plik  Drôme_provençale_12082017_65-8.jpg   331,57 KB   42 Ilość pobrańZałączony plik  Do_Polski_16052017_53-15.jpg   278,55 KB   47 Ilość pobrań

Czy warto kupić GTR-a, tzn. na dzień dzisiejszy ? Czy nadal byłby to mój wybór ?

Odpowiadam kategorycznie, że TAK !

Wybór motocykla to jest nie mała łamigłówka lub algorytm, przynajmniej przy takiej ofercie jaka panuje na rynku. Zatrzęsienie modeli, kolorów, rożnych filozofii, a cel zawsze jeden, poruszać się do przodu. Tak szczerze, tylko takich rozterek mi trzeba, oby to był zawsze tylko jedyny problem życiowy, bynajmniej tak nie jest.

Tym lepiej.

Ten motocyklowy pierdolnik czasami sprawia, że zapominamy o różnych innych niemniej ważnych sprawach. Jesteśmy w stanie pokonać setki kilometrów aby się uścisnąć przy piwie, wyświechtać w kurzu i słońcu, aby tylko dosiadać naszych "zielonych" złomów.

Oj GTR jest wygodny, pakowny, zwinny, ładny i dobrze się w winkle zbiera, oj tak ! Nie stwarza żadnych problemów, zatrzymuje się w porę i deszczu się nie boi. Po pewnym czasie się o jego bajerach zapomina, stają się ewidentne, takie normalne, człowiek się z maszyną literalnie zrasta. Przestają się liczyć rysy, obtarcia, ślady zużycia, każdy detal nabiera swojej odrębnej historii, motocykl przestaje świecić glansowaną dupą jak z salonu, nabiera życia. Strasznie lubię te chwile, przypominają mi to co przeżyłem i prawie każdy przejechany zakręt odczuwam w prawej dłoni.

Kurde flak, coś w tym wszystkim jednak jest. W starych garnkach zupa najlepiej smakuje, to chyba to !

Załączony plik  Do_Polski_16052017_54-17-Modifier.jpg   116,13 KB   40 Ilość pobrańZałączony plik  Do_Polski_16052017_53-77-Modifier.jpg   145,07 KB   28 Ilość pobrań

#2 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Jestem zZygzakowa - środkowa Polska
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2008

Napisano 18 sierpień 2017 - 19:59

;-)  Kuba daj se spokój z tym Gtr-em... ;-)  Kolejny plebiscyt na motocykl roku tym razem ŚM i w żadnej z ośmiu kategorii w pierwszej trójce nie znajdziesz żadnego modelu Kawasaki. A tera na poważnie. To te garnki to jeszcze przypalone muszą być!

#3 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 18 sierpień 2017 - 20:16

;-)  Kuba daj se spokój z tym Gtr-em... ;-)  Kolejny plebiscyt na motocykl roku tym razem ŚM i w żadnej z ośmiu kategorii w pierwszej trójce nie znajdziesz żadnego modelu Kawasaki. A tera na poważnie. To te garnki to jeszcze przypalone muszą być!

W lipcu zrobiliśmy z kobitką ze 25 kg. moreli konfitury, pierwsze słoiki są super, ostatnie z mosiężnego garnka są kurde flak zajebiste. Garnek na końcowych był z lekka "karamelizowany" czyli przypalony.

he he :mrgreen:

#4 November01

November01

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 postów
  • Jestem zWarszawa
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 18 sierpień 2017 - 20:23

żadne Versysy czy MTSy, idę do garażu pogłaskać GTR

#5 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 18 sierpień 2017 - 20:27

żadne Versysy czy MTSy, idę do garażu pogłaskać GTR

Kobitkę pogłaskaj, a gieteerem się przejedz ! :mrgreen:

#6 November01

November01

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 postów
  • Jestem zWarszawa
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 18 sierpień 2017 - 20:51

niestety 2 pifka wypite, pozostaje tylko kobitka, a Ty Kubuś w takim pogodnym nastroju, że chyba też coś chlapnąłeś 

#7 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 20:51

Czasami jakaś odmiana...musi być... ;-)

#8 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 18 sierpień 2017 - 21:25

niestety 2 pifka wypite, pozostaje tylko kobitka, a Ty Kubuś w takim pogodnym nastroju, że chyba też coś chlapnąłeś 

Nic, cieniutko, jeszcze kolacyjki nawet nie dotknąłem, ale zaraz będzie jajecznica. Samotny ja w domu pustym z kotem na pociechę się ostał.

#9 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 21:40

Wreszcie wolność.... ;-)

#10 November01

November01

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 postów
  • Jestem zWarszawa
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 19 sierpień 2017 - 13:40

dzisiaj, z racji burzowej pogody wyskoczyłem sobie na 2 godziny na mój "plac manewrowy" - parkingi przy Cmentarzu Południowym Antoninów. Porozstawiałem sobie pachołeczki, porobiłem slalomy, zawracania, ósemeczki, hamowanka awaryjne i zrobiłem kolejny wielki krok do wierności mojemu GTR"kowi, mimo że powolne manewry wymagają wprawy i w mojej opinii ciągłego ćwiczenia to można uzyskać poczucie pewności - choć ten promień skrętu, ach....

#11 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 20 sierpień 2017 - 12:06

No dobre dobre, sam bym z Tobą potrenował ! W mojej dawnej pracy zawsze byłem raniutko pierwszy, pusty parking i spory, akuratny pod ósemki. Wiele razy tak wywijałem, głównie ZZRem.

GTRem czasami trenuje po siatkówce, też mam spory plac, ale bez pachołków !

Technika szybkich nawrotów !

#12 November01

November01

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 postów
  • Jestem zWarszawa
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 20 sierpień 2017 - 15:25

taak, ten filmik jest też ze mną od dawna i daje mi inspirację do ćwiczeń

#13 Kazik

Kazik

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Jestem zBiałegostoku
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 20 sierpień 2017 - 17:23

Jeszcze dużo nauki przede mną. Jest do czego dążyć.

#14 kawiarz75

kawiarz75

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 43 postów
  • Jestem zKieleckie
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 21 sierpień 2017 - 08:33

czy warto kupić GTRa? - pytanie Qby

tak - odpowiedź Qby

Moja odpowiedź jest taka sama - TAK

Sam jeszcze nie tak dawno (przełom roku 2016/17) stałem przed wyborem/zakupem kolejnego motocykla. Po rozmowach z kolegami, po jazdach próbnych i po sprecyzowaniu swoich preferencji zapadła decyzja - kupuję GTRka (kolejna moja kawusia :lol:).

Moto spełnia wszystkie moje oczekiwania: można podzidować, powinklować, pojechać wygodnie na drugi koniec świata, a do tego bardzo dobrze wygląda i brzmi. Czegóż chcieć więcej? Tylko czasu na ujeżdżanie smoczycy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#15 November01

November01

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 postów
  • Jestem zWarszawa
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 21 sierpień 2017 - 08:44

podpisuję się obiema ręcy

czy warto kupić GTRa? - pytanie Qby

tak - odpowiedź Qby

Moja odpowiedź jest taka sama - TAK

Sam jeszcze nie tak dawno (przełom roku 2016/17) stałem przed wyborem/zakupem kolejnego motocykla. Po rozmowach z kolegami, po jazdach próbnych i po sprecyzowaniu swoich preferencji zapadła decyzja - kupuję GTRka (kolejna moja kawusia :lol:).

Moto spełnia wszystkie moje oczekiwania: można podzidować, powinklować, pojechać wygodnie na drugi koniec świata, a do tego bardzo dobrze wygląda i brzmi. Czegóż chcieć więcej? Tylko czasu na ujeżdżanie smoczycy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

podpisuję się obiema ręcyma, jedyny i teraz już wiem, że na teraz jedyny jak dla mnie mankament to 20-30 kg nadwagi

#16 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Jestem zOlsztyn
  • Rok:2011

Napisano 21 sierpień 2017 - 09:05

Oj tam zaraz nadwaga! Przejechałem ostatnio w sumie tak ze 200 km z800. W zasadzie nie ma co się czepiać oprócz tego, że jest lekki... Po przesiadce na Smoczycę od razu lepiej! Stabilność, komfort i pewność prowadzenia. Jedynie pierwszy zakręt jakby z większym oporem na wejściu. Kolejne już zwinnie, lekko i znacznie pewniej. Ta masa ma też swoje zalety :-)
Z motocyklami jak z samochodami kto pojeździ dużym do małych (lekkich) nie chce wracać.

Na dzień dzisiejszy miałbym dylemat co po Smoczycy... no chyba już tylko młodsza z ostatniego rocznika ;-)

#17 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 21 sierpień 2017 - 10:55

20-30 kilo mniej i by było ekstra. Co do ciężkich, powiem inaczej, tych trzymających się dobrze drogi, albowiem to jest temat godny uwagi, to akurat nie mam aż takiego przywiązania.

Z800 to jest produkt do otwarcia sobie furtki w gamie Kawasaki, ZX10RR i H2R jest jej ukoronowaniem. ZZR i GTR są każdy retrospektywnie w swojej kategorii w topie.

GTR ma bardzo dobre zawieszenie i dzięki temu nabiera skrzydeł na winklach, ale człowiek nabiera smaku i chciał by trochę lepszego dotyku drogi przynajmniej tak jak ja po paru kilometrach. Jeżeli nie zmienię sprząta to na pewno dostanie kompletną nową zawiechę z przodu i z tyłu, aby dołączyć do czołówki w kategorii GT. Nic tak dla mnie się nie liczy w motocyklu jak właśnie to. Po kilku fonach do EMC mam już obgadaną ewolucje GTR-a. Floride zrobi mega przegląd i będę spokojny na kilka miesięcy. Tak w zasadzie i z perspektywy, to są dla mnie jedynie dobrze wydane pieniądze na motocykl obok nowych opon, reszta to pierdolnik gadżetowo podobny.

#18 olo66

olo66

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
  • Jestem zJasło
  • Rok:2011

Napisano 01 wrzesień 2017 - 06:36

To i ja słówko dodam,gtr to wspaniała maszynka,

Załączone pliki

#19 PałaszD

PałaszD

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 236 postów
  • Jestem zWrześnia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 02 wrzesień 2017 - 22:27

Po 10ciu latach marzeń kupiłem GTRa :) jedyne inne moto na jakie bym Go zamienił to GTR poliftowy ;) moze za jakiś czas wyjdzie nowa wersja GTRa ;) super maszyna!

#20 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 03 wrzesień 2017 - 10:33

To i ja słówko dodam,gtr to wspaniała maszynka,

Święta prawda ! ;-)