Skocz do zawarto艣ci

Forum U偶ytkownik贸w ZZR 1400 i GTR 1400

Zdj臋cie

Wymiana Oleju Silnik - Zaskoczony...

• Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
316 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Olej do ZZR1400 (54 u偶ytkownik贸w odda艂o g艂os)

Ja stosuje olej silnikowy ...

1. G艂osowano Pe艂nostntetyczny, ze 艣wiadomo艣ci膮 wyboru marki (46 g艂os贸w [83.64%] - Zobacz)

Procent z g艂os贸w: 83.64%

2. Pe艂nostntetyczny, bez wzgl臋du na mark臋 (1 g艂os贸w [1.82%] - Zobacz)

Procent z g艂os贸w: 1.82%

3. P贸艂syntetyczny (6 g艂os贸w [10.91%] - Zobacz)

Procent z g艂os贸w: 10.91%

4. Mineralny (1 g艂os贸w [1.82%] - Zobacz)

5. Taki, aby spe艂nia艂 wymogi producenta (1 g艂os贸w [1.82%] - Zobacz)

G艂osuj Go艣cie nie mog膮 oddawa膰 g艂os贸w

#301 jakubtro13

jakubtro13

Druga m艂odo艣膰 na GTR !

• Moderator
  • 3307 post贸w
  • Jestem zMarsylia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2013
Gara偶 Zobacz Gara偶

Napisano 10 wrzesie艅 2017 - 10:43

Nie 馃槑馃槅馃槄馃槝馃槆

#302 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• U偶ytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 post贸w
  • Jestem zZygzakowa - 艣rodkowa Polska
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2008

Napisano 17 wrzesie艅 2017 - 23:47

Co o tym s膮dzicie?  https://www.knfilter...ile/recallkn204  Kraka艂em, tu na forum i wykraka艂em. Niby nie dotyczy to naszego modelu ale ma takie samo mocowanie nakr臋tki. Na razie nie mog臋 znale藕膰 s艂贸w bo wiem, 偶e wyciekaj膮cy olej na opony to pewna 艣mier膰. Mo偶e jaki艣 picwant z KN to przeczyta i p贸jdzie po rozum do g艂owy. Oby.

#303 Toledo

Toledo

zaanga偶owany

• U偶ytkownik
  • PipPipPip
  • 73 post贸w
  • Jestem zDublin
  • Rok:2015

Napisano 19 wrzesie艅 2017 - 00:09

Powinni wraz z wadliwym filtrem wymieniac jeszcze olej.
No pisza,ze wyciekajacy olej moze dostac sie pod tylna opone badz klocki hamulcowe i moze byc "bubu" Oby nikomu sie nie przytrafilo.

#304 November01

November01

miotacz spamu

• U偶ytkownik
  • PipPipPipPip
  • 291 post贸w
  • Jestem zWarszawa
  • Rok:2016
Gara偶 Zobacz Gara偶

Napisano 19 wrzesie艅 2017 - 07:49

Przera偶a mnie to, tak z drugiej strony ciekawe ile jest powa偶nych awarii, niedor贸bek, kt贸re producenci zamiataj膮 pod dywan. U mnie osobi艣cie pojawi艂 si臋 strach przed KN po tym co tu przeczyta艂em

#305 jakubtro13

jakubtro13

Druga m艂odo艣膰 na GTR !

• Moderator
  • 3307 post贸w
  • Jestem zMarsylia
Gara偶 Zobacz Gara偶

Napisano 19 wrzesie艅 2017 - 18:59

Filtr Kawasaki i tyle przecie偶 to 偶adna r贸偶nica w cenie, nawet na dobre fajki nie zostaje !

#306 Rymek

Rymek

miotacz spamu

• U偶ytkownik
  • PipPipPipPip
  • 812 post贸w
  • Jestem zPolski
  • Rok:2014
Gara偶 Zobacz Gara偶

Napisano 19 wrzesie艅 2017 - 19:39

Filtr Kawasaki i tyle przecie偶 to 偶adna r贸偶nica w cenie, nawet na dobre fajki nie zostaje !

Problem w tym ze orig filtry kawasaki produkuja obecnie w chinach a nie w japonii wiec jakosc spada.

Ja pierwszy raz teraz zalozylem K&Na wlasnie z tego powodu.

#307 MariuszZZR

MariuszZZR

miotacz spamu

• U偶ytkownik
  • PipPipPipPip
  • 228 post贸w
  • Jestem zZSD
  • Rok:2006
Gara偶 Zobacz Gara偶

Napisano 19 wrzesie艅 2017 - 21:32

Ja mia艂em filtr oleju K&N zar贸wno w ZZR1100, XX i w ZZR1400 i nie przesadzajcie z tym strachem. M贸g艂 trafi膰 si臋 bubel, kt贸rego nie wykryto. Kawasaki te偶 da艂o dupy w gen I z momentami dokr臋cania (a tylu spec贸w tam siedzi).

#308 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• U偶ytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 post贸w
  • Jestem zOlsztyn
  • Rok:2011

Napisano 20 wrzesie艅 2017 - 09:31

Kawasaki wr贸ci艂o ju偶 do filtr贸w produkowanych w Japonii.

#309 Bubu

Bubu

obiecuj膮cy

• U偶ytkownik
  • PipPip
  • 44 post贸w
  • Jestem zGryfino

Napisano 20 wrzesie艅 2017 - 19:39

No nie wiem... na moim filtrze oleju dumnie Chiny si臋 trzymaj膮.

#310 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• U偶ytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 post贸w

Napisano 20 wrzesie艅 2017 - 21:18

Sprawa musi troch臋 przycichn膮膰 i za rok, dwa KN zmieni konstrukcj臋 filtra. Nie b臋dzie nakr臋tka nitowana tylko przyspawana, przyklejona, zgrzana, odlewana (niepotrzebne skre艣li膰) tak by nie by艂o mo偶liwo艣ci wycieku oliwy.

#311 Damian-W

Damian-W

miotacz spamu

• U偶ytkownik
  • PipPipPipPip
  • 242 post贸w
  • Jestem zWolverhampton

Napisano 22 wrzesie艅 2017 - 09:43

W/g mnie ta nakr臋tka powinna s艂u偶y膰 do odkr臋cania. Zawsze nowy filtr cz臋艣ciowo zalewam olejem i smaruj臋 uszczelk臋 a nast臋pnie dokr臋cam r臋koma, i to wsio... Jeszcze nigdy nie mia艂em wycieku. Co prawda nigdy nie urzywa艂em KNa ale je艣li kto艣 zerwa艂 nity na nakr臋tce, to znaczy, 偶e stanowczo za mocno dokr臋ca艂.

#312 belkot

belkot

zaanga偶owany

• U偶ytkownik
  • PipPipPip
  • 156 post贸w
  • Jestem zCzestochowa
  • Rok:2007

Napisano 22 wrzesie艅 2017 - 11:08

K&N daje dupy na calego. Najpierw wyciek oleju ze zwyklych filtrow teraz rozszczelnienie na nakretce. Pare ludzi juz sobie zalatwilo silnik...

#313 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• U偶ytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 post贸w

Napisano 23 wrzesie艅 2017 - 20:42

Jest co艣 takiego jak przegl膮d dzienny. Podstawowe rzeczy sprawdzamy przed ka偶d膮 jazd膮. Podczas tego przegl膮du kontrolujemy poziom oliwy. I teraz je艣li przytrafi nam si臋 du偶e rozszczelnienie filtra oliwy no to nie ma to tamto -podczas jazdy gleba, le偶ymy ale je艣li b臋dzie niewielkie rozszczelnienie to podczas kontroli poziomu oliwy powinni艣my zauwa偶y膰 ubytek 偶yciodajnego dla pieca smarowid艂a. Sprawdzamy a tu p贸艂 oczka. Jak to? Przecie偶 m贸j piec nie bierze oliwy a tu nagle taki ubytek i to powinno nam da膰 natychmiast do my艣lenia. Pierwsze co przychodzi na my艣l to w艂a艣nie niekontrolowany wyciek. Sprawdzi膰 silnik czy faktycznie nie ma gdzie艣 wyciek贸w. To nie jest d艂uga kontrola a uchroni nas przed k艂opotami. Strze偶onego Pan B贸g strze偶e.

U偶ytkownik ZYGZAK edytowa艂 ten post 23 wrzesie艅 2017 - 20:43

#314 jakubtro13

jakubtro13

Druga m艂odo艣膰 na GTR !

• Moderator
  • 3307 post贸w
  • Jestem zMarsylia
Gara偶 Zobacz Gara偶

Napisano 23 wrzesie艅 2017 - 22:03

Kiedy艣 mechanik mi wla艂 za du偶o nowej oliwy do ZX6R. Gdy na postoju znalaz艂em pod motorkiem pierwsze 艣lady i kropelki przelewaj膮cego si臋 AirBoxa troch臋 mnie zakorkowa艂o. Pocz膮tkowo my艣la艂em o wycieku z pod uszczelki g艂owicy, potem mi przesz艂o. Kupowa艂em u偶ywany 8 letni motocykl, wtedy kaza艂em sprawdzi膰 doszcz臋tnie silnik, kompresja, wymieni膰 艣wiece, regulacja zawor贸w i wymiana profilaktycznie uszczelki na n贸wk臋. Ale nadal co艣 tam ciek艂o, rozebra艂em wszystko aby si臋 dowiedzie膰, 偶e to nic strasznego, kilka kropelek a AirBoxa, a i okienko nie pokazywa艂o 偶adnych zmian na ubytek, silnik mia艂 kopa tyle ile trzeba. ZX ma filtr z lewej strony i stosunkowo wysoko, powy偶ej malej z臋batki i aby wymieni膰 filtr bez ubabrania silnika trzeba by chyba motocykl po艂o偶y膰 praw stron, nikt tego nie robi. Pe艂no tam zakamark贸w trudnych do czyszczenia, ale nast臋pnie 艂atwiejsza kontrola filtru i ewentualnych wyciek贸w, jest widoczny prawie ca艂y czas i go艂ym okiem. Raz ciek艂o , raz nie, lub gdzie艣 si臋 oliwa rozp艂ywa艂a po plastikach ale przez kilka miesi臋cy kropelki by艂y. Opu艣ci艂em ciut poziom i wszystko wr贸ci艂o do suchej normy, ale przez kilkana艣cie dobrych tygodni szuka艂em jak ig艂y w stosie siana.

#315 Bubu

Bubu

obiecuj膮cy

• U偶ytkownik
  • PipPip
  • 44 post贸w
  • Jestem zGryfino

Napisano 25 wrzesie艅 2017 - 10:51

Powracam do tematu oleju Penrite. Wczoraj gada艂em z Krzysztofem Dzikowskim - zawodnik Gymkhany. Cz艂owiek je藕dzi na Penrite i sobie chwali. Twierdzi, 偶e zlewany olej ma praktycznie niezmieniony kolor. Ma wstawia膰 foty wn臋trza silnika z CBR na sw贸j profil FB jak b臋dzie zrzuca艂 pokryw臋 po sezonie. Oczywi艣cie Penrite jest jego sponsorem, ale mo偶e warto przetestowa膰 na w艂asnym piecu? Ja chyba si臋 skusz臋 na nowy sezon :) B臋dzie jakie艣 por贸wnanie po dw贸ch zmianach 300V.

#316 belkot

belkot

zaanga偶owany

• U偶ytkownik
  • PipPipPip
  • 156 post贸w
  • Jestem zCzestochowa
  • Rok:2007

Napisano 25 wrzesie艅 2017 - 13:31

Po pierwsze zadnej roznicy  nie zauwazysz bo dlaczego mialbys zauwazyc. Po drugie nowy olej juz po pierwszym odpaleniu zmienia kolor (brudzi sie).

#317 jakubtro13

jakubtro13

Druga m艂odo艣膰 na GTR !

• Moderator
  • 3307 post贸w
  • Jestem zMarsylia
Gara偶 Zobacz Gara偶

Napisano 25 wrzesie艅 2017 - 16:42

Ch艂opak walczy, katuje motocykl jak biedny rolnik zaoranego konia, to膰 to nie ma nic do por贸wnania do tzw. normalnej jazdy. Olej by膰 mo偶e bardzo dobry ale po czym wyci膮gn膮膰 wnioski na serio. Po ogl臋dzinach ? Znachor, 偶uci okiem i po sprawie !
Ale wlej. W PanEuro lalem syntetyk z Carrefour do auta i nic si臋 nie dzia艂o, a kolejny w艂a艣ciciel nadal je藕dzi.

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych