Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Drgania/mrowienie Od Silnika

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bubu

Bubu

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów
  • Jestem zGryfino
  • Model:ZZR1400

Napisano 29 lipiec 2017 - 22:49

Ciągnę temat... pojawia się on również w zagranicznych forach i to zarówno ZZR, jaki GTR. Wszędzie piszą to samo - drgania wysokiej częstotliwości przenoszące się na ramę, podnóżki, kierownicę, zbiornik i rozmazany obraz w lusterkach. Brak tylko rozwiązania choć pojawiają się rady o odkręcaniu śrub mocujących silnik i ponownym dokręcaniu, a także sprawdzanie ustawień wałków wyrównoważających, czy reset ECU. Z tym wszystkim udałem się do serwisu... bez sukcesów. Trochę to drażni i odbiera przyjemność z jazdy. Czy na prawdę tylko ja mam taki problem?

#22 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 29 lipiec 2017 - 23:22

Wszystkie moje motocykle zawsze i co jakiś czas miały takie kaprysy, od czasu do czasu, ale nigdy coś groźnego, czasami lekkie mrówienie w dłoniach. Z GTRem nie mam problemów, a z dwoma ZZR było podobnie.

#23 Rymek

Rymek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 812 postów
  • Jestem zPolski
  • Rok:2014
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 29 lipiec 2017 - 23:47

Ja u siebie zauwazylem miedzy 6 a 7k obrotow, ale nie jest to cos czym sobie zaprzatama glowe. Na pewno sie nie przenosi na podnozki albo kierownice. W zasadzie jest nieodczuwalne. Albo przesadzasz albo faktycznie cos jest nie tak... Jedyne co moge polecic to udaj sie do poznania do MotoRP. To najlepszy serwis kawasaki jaki znam (i ogolnie serwis motocyklowy). Jesli oni nie poradza to nie wiem kto ...

#24 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Jestem zZygzakowa - środkowa Polska
  • Rok:2008

Napisano 30 lipiec 2017 - 06:04

No ale co dokładnie powiedzieli w serwisie? Powiedzieli,że faktycznie ma te drgania większe niż inne sztuki czy jak?

#25 Bubu

Bubu

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów
  • Jestem zGryfino

Napisano 16 sierpień 2017 - 20:36

Generalnie sprzęt wrócił z serwisu i nic się nie zmieniło. Zaprowadziłem go z wyraźnymi wytycznymi bo temat mrowienia/drgań wysokiej częstotliwości pojawia się na zagranicznych forach, tyle że niespecjalnie pojawiają się rozwiązania. Proponowane były tam: resetowanie ECU, odkręcanie śrub mocujących piec w ramie i ponowne dokręcanie odpowiednim momentem, czy sprawdzanie ustawień wałków wyrównoważających. Serwis wałki wykluczył twierdząc, że silnik zupełnie inaczej by się wkręcał i miał inne obciążenia. Twierdzą, że odkręcili śruby i dokręcili ponownie. Problem pozostał choć twierdzą, że drgania nie są większe niż w pozostałych motocyklach podobnej klasy - niestety do innego ZZR nie mogą się odnieść bo nie mieli okazji tego sprawdzać. Osobiście nie miałem okazji przejechać się testówką bo wiadomo jak to u nas jest. Jedyne porównanie to zupełnie inny sprzęt - Ducati Diavel, po którym wsiadając na ZZR odpoczywałem! (Ducat chodzi jak traktor z głębokiego socjalizmu). Nie zmienia to faktu, że ciągle mnie to martwi i jest średnio wygodne. Tematy pojawiające się w zagranicznych forach pozwalają twierdzić, że może ten model tak ma, ale o tym muszę przekonać się sam. W planach mam jeszcze zawitać do Kawasaki w Kłodawie i w Poznaniu na przełomie sierpnia i września. Ubolewam, że nie mogłem się na Spontonie pojawić bo to by rozwiało wszelkie wątpliwości no ale praca jest praca...

#26 Bubu

Bubu

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 44 postów
  • Jestem zGryfino

Napisano 19 wrzesień 2017 - 19:33

Głupio pisać pod swoim ostatnim wpisem, ale innej rady nie ma :) Dziś zajechałem do Poznania do MotoRP. Mają tam ZZRa więc mogłem się przejechać i rozwiać swoje wątpliwości, a raczej potwierdzić, że inne Kawy też tak mają w temacie drgań wysokiej częstotliwości przenoszących się na kierownicę. Czas więc się z tym pogodzić.

Przy tej okazji zrobiłem też serwis po 6000km i od razu powiem, że fajnie się patrzy jak fachowiec ogarnia sprzęta, a kierownik może się podpytać, pokręcić po warsztacie... słowem polecam :)

#27 Rymek

Rymek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 812 postów
  • Jestem zPolski
  • Rok:2014
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 19 wrzesień 2017 - 19:38

MotoRP jest na forum znane i polecane od dawna :)

Ja tam kupilem swoje moto w 2014 i prawie kazdy serwis i kazde akcesorium tam montowalem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych