Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Szyba

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#21 bolesław

bolesław

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów
  • Jestem zpolska

Napisano 25 styczeń 2010 - 16:47

Właśnie o to mi chodziło , nie pisałem bo nie chciałem się wygłupić.Ale moim zdaniem zababrane będą zegary i część ze stada much znajdzie się na mnie. Niech mnie wyprowadzi z błędu ten kto juz na niej jeżdzi.

#22 marcin

marcin

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Jestem zKajetany/Warszawa

Napisano 23 luty 2010 - 18:09

a tak wyglada moja szybka MRA ; przetestowana w obecnych warunkach - ponieważ nie da się teraz odkręcić manetki to śmignąłem około 100 km/h i efekt jest odczuwalny już przy takiej prędkości...

#23 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1639 postów
  • Jestem zWrocław
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2007
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 26 marzec 2012 - 13:07

Panowie, mam i przetestowałem obie szybki..

turystyczna MRA i racingowa Puig.. - różnica jest odczuwalna po pierwszych kilometrach:

turystyczna MRA - lipa.. i nie bede na niej jezdzil. moze minimalnie lepiej chroni od deszczu i wiatru przy małych predkosciach 50-70.. km/h - powyzej tego jest juz coraz gorzej .. a powyzej 150 - masarka.. glosno, bełta głową w każdą stronę, i nie mozna pozapierdalac bo szybko kark wymięka..

racing Puig - przy niskich prędkościach ok - ale wiadomo wtedy i deska do prasowania daje rade.. natomiast przy wyższych prędkościach jest rewelka - 160-200 km/h mozna sobie frunąć w międzyczasie jakaś krzyżóweczka, sms-ik, fajeczka ;-) .. ładnie trzyma głowę.. i jest cichutko - przynajmniej w Schubim.

wiec.. zakładam z powrotem Puiga i szczerze go polecam..

ciekawe jeszcze jak ta wielka "macha" od zero gravity "działa"..

Dołączona grafika

.. a w sumie byłbym w stanie coś tak koszmarnego zakładać do zzr-ka, ale tylko na daleką turystykę...

pozdro

Daniel

#24 ozzi

ozzi

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Jestem zWARSZAWY

Napisano 24 czerwiec 2012 - 19:29

Daniel szepnij słówko ile masz wzrostu? bo ja naprawde bylem zadowolony z MRA turystycznej tzn tej z dziurami ale teraz po zapierdalanku autostradowym 550 km zmieniam zdanie kompletnie-jest mega głośna i wali po karku-moja szyba w kasku co chwile cala zababrana-a moj kolega VFR-ą z szyba turystyczną +spojler nie dość ze nie pękał na robocie i łojił 220 to na dodatek ani szyby w kasku nie mył bo nie musiał i na prostych łokciach śmigał,nie wiem czy to moje 194 cm wzrostu daje mi w kość czy też zly dobór szyby. :evil:

#25 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1639 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 24 czerwiec 2012 - 21:27

ja mam 189..

później jeszcze kilka razy robiłem ponowne podchody do tego MRA turystycznego i zawsze to samo - przy wyższych prędkościach majta głową na boki masakrycznie.. w dodatku jest odczuwalnie głośniej.

w racingu puiga mam tez zawalaną szybkę - zwłaszcza jak przejadę jakimś mostem albo laskiem.. trzeba myć..

widziałem jeszcze u kolegi Blinka - szybke racingową MRA - i jest znacznie wyższa od puigowego racinga - myślę czy by jej nie spróbować.

#26 Blink

Blink

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 320 postów
  • Jestem zWarszawa
  • Model:inny

Napisano 24 czerwiec 2012 - 21:58

MRA Racing mimo że jest wyższa od Puiga to też nie chroni przed robalami. Szybe kasku i barki mam uwalone w robactwie na maksa. W poprzednim moto miałem szybę z deflektorem i tam robali dużo mniej lądowało na kasku a na barkach to już sporadycznie. Pewnie szyba Zero Gravity Sport Touring dałaby podobny efekt w zygzaku ale wygląda tak obleśnie , że wolę robić za cmentarz dla robactwa.

#27 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2769 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 kwiecień 2013 - 18:49

Ano zalozylem dzis Zero Gravity zamiast turystycznej MRA no i niebo a ziemia!!!

O to mi chodzolo.Ciszej....o wiele ciszej-nie rzuca lbem w te i we w te;-)

Wizualnie niezle-nie ma sie co wstydzic ;-)

Grunt ze uszy i karczycho odpoczna ;-)

Na razie jechalem 120km/h max-potem zobaczymy jak sprawuje sie przy wyzszych predkosciach-na dzien dzisiejszy jestem Haaapppyyyy!!!

#28 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1639 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 kwiecień 2013 - 19:44

nooo widzisz, trza było od razu "starszego" posłuchać ;-)  a moto jeszcze pikniej wygląda..

te dabl-srabl bardzo ładnie głowe trzymaja.. i przelotowe 200-250 są bardzo akceptowalne przy tych szybkach.. nawet "czysta" - łba nie urywa ;-)

#29 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2769 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 kwiecień 2013 - 20:29

Na szybie byla naklejka-przed odklejeniem rzucilem okiem i bylo napisane cos promieniach slonca.Nie doczytalem dokladnie ze na mocnym sloncu cos nie halo,albo ze jak sie zapitala i patrzy przez szybe to promienie sie rozprzaszaja??? Nie wyrzucalem tej naklejki -wygrzebia ja z kieszni kombi i poczytam o co kaman.

Oki-juz sobie poczytalem-generalnie chodzi o to ze jak zostawiamy moto na sloncu to nalezy zaslonic czyms pulpit bo podobno z uwagi na nietypowy ksztalt szyby  promienie moga sie skupiac co ma wplym na elementy wrazliwe na cieplo.

#30 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 kwiecień 2013 - 22:42

Teraz wiecie dla czego ja tej lupy do rozpuszczania zegarów nie założyłem.

#31 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2769 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 10 kwiecień 2013 - 07:05

Hmmmm....podczas jazdy nic sie nie stanie,poza tym nie zawsze jest taka "patelnia" zeby panikowac.No i najwazniejsze-motocyklem sie wiecej jezdzi niz wystawia na sloneczny bulwarowy pokaz i jezeli mam do mozliwisc jazdy w o wiele wiekszej ciszy i komforcie kosztem przykrycia zegarow kawalkiem szmatki na dluzszym postoju to korona mi z glowy nie spadnie.

#32 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1639 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 10 kwiecień 2013 - 07:40

imho problem - "złej baletnicy" ;-)

#33 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3307 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 10 kwiecień 2013 - 08:25

Jest to problem wszystkich owiewek o podwójnym profilu, gdy są przykopcone jest ciut grzecznej. Na jednym z forum US, facet zostawił termometr za owiewka na milka minut w słoneczny, toć chłodny dzień, efekt przerażający, głównie w modelach post 2012. No ale jak korona na głównie zostanie to nawet w Bolszoju kariera będzie długa. Co do słońca, to na waszej strefie podbiegunowej dacie rade nawet bez szmaty, jestem pewien. Co do wyglądu, to jest ładnie, ale to przeca nie jest brzydki motorek. Widzę Zyzu że, tak jak i ja polubiłeś Versys-a, synek również miał banana. Piękny nie jest ale bryka super. W sobotę mi proponowano nowy z 2012, z zero km. za nie cale 11 tys euro plus kuferki i topcase za darmo. Jak wyszedł V-Strom 1000 w 2001 lub 2002 roku, kupiłem prawie od razu. Tez do top models nie należał ale radochę z jazdy miałem przez prawie 75 tys km. Tylko heble i przednie zawieszenie jest o 100 lat do przodu w Versysie, brakuje tylko centralnej stopki i był by turystyk ekstra po połowie ceny Multistrady.

#34 dolek

dolek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 533 postów
  • Jestem zNisko

Napisano 10 kwiecień 2013 - 09:39

Producent ostrzega ze wzgledu na to że szyba jest przyciemniana i może się mocno nagrzać w upalne dni a nie znam przypadku żeby nawet mocno przyciemniana szyba przysfajczyła budzik.

#35 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1639 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 10 kwiecień 2013 - 09:56

taaa. to czarna szybka powinna się w ogóle spalić na moto? :-D

tu jest ostrzeżenie bo szybka tworzy poprzez sferyczne wygięcie niby-soczewkę skupiającą światło

#36 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2769 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 10 kwiecień 2013 - 10:17

No wlasnie wg mnie promienie bardziej by sie skupialy jakby owiewka byla zalozona na odwrot-wypuklym do srodka.
No ale skoro ostrzegaja to pewnie robia sobie przykrywke ze w razie reklamacji klient nie stosowal sie do zalecen producenta :-) :-)

#37 Mariusz

Mariusz

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Jestem zPraszki

Napisano 21 kwiecień 2013 - 06:41

No i dylemat Puig czy ZERO Gravity ... ?

#38 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2769 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 21 kwiecień 2013 - 07:28

Orzel czy reszka i po problemie :-) :-)

#39 dolek

dolek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 533 postów
  • Jestem zNisko

Napisano 21 kwiecień 2013 - 07:33

Moim zdaniem te wszystkie szyby są porównywalne, Puig na pewno ma szyby pod kolor motocykla.

#40 nezka

nezka

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 273 postów
  • Jestem zMielec
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 21 kwiecień 2013 - 19:51

Orzel czy reszka i po problemie :-) :-)

Witam
Ja dziś założyłem puiga...o wiele lepiej niż w oryginale...
nezka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych