Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Szyba

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#1 krystek77

krystek77

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 52 postów
  • Jestem zSzczecin
  • Model:inny

Napisano 30 marzec 2009 - 09:36

Witam,
może ktoś ma doświadczenia z szybami akcesoryjnymi?
Która sprawdzi się lepiej przy dużych prędkościach?
Turystyczna czy racing?

pzdr
Krystian

#2 jankes

jankes

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 30 marzec 2009 - 19:49

hejka. ja mam szybke firmy zero gravity turystyczna z ktorej jestem nawet wiecej niz bardzo zadowolony. na poczatku przeszkadzal mi troszke odmienny wyglad motorku ale po jakims czasie sie przyzwyczailem i nawet mi sie teraz podoba, co do samej jazdy to -REWELACJA- napet powyzej 200 niema czegos takiego jak walka z wiatrem czy cokolwiek i to bez pochylania sie!!!!! wiatr to teraz jedynie slysze jak muska czubek mojego kasku. :lol: pozdrawiam.

#3 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 18 kwiecień 2009 - 03:51

:?:
Chcę kupić jakąś szybę i zastanawiam się czy kupić szybę typu racing i latać z nią przez cały czas, czy może turystyczną i zakładać ją tylko na dalsze wycieczki. A taka myśl krąży mi po głowie po ostatnim wypadzie do koszalina (ponad 100km) miałem torbę na baku i brakowało miejsca żeby się schować za szybą.
Piszcie jak Wasze szyby się sprawują

#4 krystek77

krystek77

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 52 postów
  • Jestem zSzczecin

Napisano 22 kwiecień 2009 - 15:30

Witaj,

ja w końcu założyłem Racing - Puig, spisuje się dobrze. Na wyprostowanych plecach możesz lecieć nawet do 200-220 (przy wzroście 180cm) i w sumie wiatr nie przeszkadza. Natomiast żona z tyłu nie odczuwała żadnego wiatru.

Skad leciałeś do Koszalina? Ja jestem ze Szczecina i szukam jakiegoś dobrego warsztatu...
Może coś polecisz?

pzdr
Krystian

#5 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 19:45

Dzięki za info. Myślałem trochę o tych szybach i też kupię te szybę.Podczas wakacyjnego wyjazdu zostawię torbę na bak w domu( przy pozycji na zzr brakuje miejsca na rozłożoną torbe, a plastikowa część baku tego nie ułatwia) a zainwestuję w pojemne boczne kufry.

Do Koszalina leciałem z Lęborka. Na zachód od Lęborka nie znam żadnych serwisów.

#6 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 05 maj 2009 - 10:42

Krystek możesz napisać gdzie kupiłeś szybę i ile czekałeś? Ja czekam już prawie dwa tygodnie na szybę, a na tank-pada to już sam nie wiem (ok 4tygodni).

#7 krystek77

krystek77

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 52 postów
  • Jestem zSzczecin

Napisano 05 maj 2009 - 11:22

witaj,
oto linki:
http://www.puig.pl/s...c002005019.html

ale fakt, na tej stronie pisze, że towar nie dostęny.

Widocznie miałem szczęście, bo towar mieli na magazynie i otrzymałem ją następnego dnia.

pzdr
Krystian

#8 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 08 maj 2009 - 05:05

Odebrałem szybę puig racing lekko przyciemniona. Według mnie moto wygląda ładniej niż z oryginalną. Jak na razie jedną wadą jest to że szyba zniekształca trochę obraz, ale wszystko wyjdzie podczas pierwszej przejaszczki.

#9 bartoszr

bartoszr

miotacz spamu

• Moderator
  • 208 postów
  • Jestem zPiaseczno

Napisano 27 wrzesień 2009 - 08:16

ja kupiłem MRA turystyczną, znaczna poprawa bez uszczerbku na wyglądzie

#10 Kuba

Kuba

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • Jestem zWarszawa

Napisano 15 październik 2009 - 23:00

Pytanko do doświadczonych już użytkowników Racing - Puig (jak Krystek i Rafał). Jak z perspektywy kilku miesięcy użytkowania oceniacie tą szybkę - jestem w przededniu zakupu i brak mi "kropki nad i". Polecacie ???

#11 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 05 listopad 2009 - 15:23

Jak dla mnie to racingowa daje radę. Do 160km/h czasami 180km/h latam bez żadnych oporów powietrza przy prostych rękach. Powyżej 160-180km/h pęd powietrza mocno napiera na kask, jednak już niewielkie ugięci łokci pozwala schować się przed naporem powietrza. Jazda z prędkościami zbliżonymi do maksymalnych też jest dużo łatwiejsza dzięki tej szybie. Jednak jeżeli chcesz podróżować dużo z prędkościami powyżej 160km/h z plecaczkiem to chyba lepiej zainwestować w szybę typowo turystyczną. Jedynym przypadkiem kiedy nie do końca byłem zadowolony z tej szyby to wyjazd z moją dziewczyną na jednym motocyklu do Czech. Do pokonania trasa Kołbaskowo-Brno gdzie 95%drogi albo i więcej to autostrada. Jechaliśmy między 150-200km/h i byłem trochę zły bo kawa chciała rozwinąć skrzydła a nas po prostu męczyła podróż przez dłuższy czas z dużymi prędkościami. Ale gdybym miał przejechać tą trasę sam to szyba racingowa wystarczyła by w zupełności.

#12 Kuba

Kuba

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • Jestem zWarszawa

Napisano 06 listopad 2009 - 21:48

thx za szczegółowy opis... w takim razie na wiosnę wejdę w piug racing -> latam bez plecaczka więc powinno być OK

#13 Kuba

Kuba

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • Jestem zWarszawa

Napisano 12 listopad 2009 - 21:24

No i stało się... kupiona :)
jeszcze się dobrze nie przyjrzałem ale po wstępnych przymiarkach nasuwa mi się kolejne pytanko do doświadczonych kolegów: czy aby wymienić szybę konieczne jest zdemontowanie czaszy, czy jest jakiś patent na wyjęcie licznika by uzyskać dostęp do najniższych śrub?

#14 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 13 listopad 2009 - 10:13

Spoko, wystarczy klucz imbusowy. wykręcasz śrubki wyjmujesz szybę i musisz przełożyć ze starej do nowej szyby nakrętki w gumowej otoczce. Już nie pamiętam, jest mały problem z wyjęciem albo włożeniem śrubek do nowej szyby. Ja wkręcałem delikatnie śrubę w nakrętkę ale z drugiej strony i dawało się bez problemy zdemontować/zamontować śrubę z gumką. Myślę że sobie poradzisz bez problemu, bo cała operacja jest całkiem prosta i zajmuję kilka chwil.
Napisz czy założyłeś gumową obróbkę na koniec szyby, ja jeżdżę bez.

#15 Kuba

Kuba

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • Jestem zWarszawa

Napisano 13 listopad 2009 - 10:24

Aż mi głupio że nie wpadłem możliwość istnienia takiego patentu... :) na usprawiedliwienie powiem, że nadgorliwie zadałem pytanie bez uprzedniej przymiarki... DZIĘKI BARDZO - teraz sprawa będzie prosta.

Wydaje mi się że pominę gumową obróbkę (jak większość z nas). Moto mam już zagarażowane więc przymiarkę zrobię po nowym roku.

#16 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 13 listopad 2009 - 10:29

Ponad miesiąc bez co najmniej spojrzenia na kawę!! Odważny jesteś!!!

#17 Kuba

Kuba

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • Jestem zWarszawa

Napisano 13 listopad 2009 - 10:35

no nieeeeeee, bez takich :) kawkę garażuję u mnie w firmie więc widujemy się codziennie. teraz mamy sporo czau na zimowe pieszczoty warsztatowe, ale na drogę się już nie wyrywamy.

#18 bolesław

bolesław

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów
  • Jestem zpolska

Napisano 22 styczeń 2010 - 17:19

Kupiłem MRA turystyczną i ciekawi mnie jaką rolę spełniają w niej skośne otwory.Może ktoś z kolegów się wypowie który juz taką posiada .

#19 Kuba

Kuba

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 49 postów
  • Jestem zWarszawa

Napisano 22 styczeń 2010 - 20:16

Te niepozorne otwory mają chyba na celu wyrównanie ciśnienia pod i nad szybą tak by strugi wpadającego powietrza równoważyły tą dociskającą kask jeźdźca do dołu (znad szyby)

#20 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 25 styczeń 2010 - 09:40

Dokładnie, otwory mają za zadanie wyrównać ciśnienia. Swoją drogą to zastanawiam się jak sprawdzają się otwory w czasie deszczy, albo czy owady się przedostają do środka.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych