Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Uchwyt Do Telefonu/nawigacji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 PałaszD

PałaszD

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 238 postów
  • Jestem zWrześnia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2008
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 14 luty 2017 - 19:58

Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem.

Jak u siebie rozwiązujecie opcję uchwytu do telefonu/nawigacji?

Ja w FJR wcześniej miałem taki a'la piórnik na telefon, który był zamontowany na ramieniu od lusterka - wkręconego w zbiorniczek od sprzęgła.

Niestety w GTR takiego rozwiązania nie ma. Stąd moje pytanie.

Nie mam zamiaru kupować nawigacji, ponieważ ta w telefonie w zupełności mi wystarcza, stąd szukam jakiegoś ciekawego pomysłu na uchwyt.

a tak to wyglądało w FJR:

#2 Senator

Senator

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Jestem zEL
  • Model:inny
  • Rok:2009

Napisano 14 luty 2017 - 20:28

Oryginalny uchwyt Kawasaki i dodatkowa przedłużka Ram. I z takim uchwytem sprzedałem motocykl.

#3 jodrobin

jodrobin

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Jestem zPolska, woj. śląskie, powiat będziński
  • Rok:2011

Napisano 14 luty 2017 - 20:54

Też oryginalny uchwyt Kawasaki, a bezposrednio do niego piórnik uniwersalny przykręciłem.

#4 PałaszD

PałaszD

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 238 postów
  • Jestem zWrześnia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 07 lipiec 2017 - 22:37

nadal jestem na etapie szukania dobrego rozwiązania... to mówicie, że ten systemowy uchwyt do nawi trzeba zamontować i do niego dopasować ten piórnik na telefon?

podrzuci ktoś jakieś foto, jak to ma u siebie rozwiązane??

#5 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 693 postów
  • Jestem zOlsztyn

Napisano 07 lipiec 2017 - 22:50

U mnie piórnik trytkami do uchwytu. Uchwyt dorobił poprzedni właściciel z nierdzewki.

Jak kupić to warto rozważyć czy nie lepiej z SWmotech. Ten ma guick-lock, czyli można go wypiąć razem z nawigacją. Bo cena prawie ta sama co oryginalny, nomen omen też przez SWmotech produkowany ;-)

Użytkownik t_racer_ edytował ten post 07 lipiec 2017 - 22:53

#6 PałaszD

PałaszD

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 238 postów
  • Jestem zWrześnia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 07 lipiec 2017 - 23:33

Zapomniałem dodać, że zależy mi tylko na uchwycie do telefonu - z nawigacji korzystam właśnie w telefonie i nie chcę montować dodatkowych urządzeń typu TomTom, czy Garmin...

#7 November01

November01

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 309 postów
  • Jestem zWarszawa
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2017 - 08:07

u mnie uchwyt firmowy + pokrowiec na smartfona Givi. Widzę jednak sporo minusów. U mnie nie ma quick-locka, a sam "futerał" mocno ogranicza dostęp do stacyjki, trzeba nienaturalnie wyginać łapę, żeby wyłączyć zapłon, czy wyjąć kluczyk. Ja osobiście nie jestem fanem nawigacji, używam jej tylko awaryjnie, właśnie z telefonu (który w czasie jazdy najczęściej spoczywa w kieszeni lub kufrze z wyłączonym dźwiękiem i wibracjami). Mało tego nie lubię też systemów łączności w kaskach. Uwielbiam za to własnoręcznie przygotowywać roadbooki na kolejne dni podróży i na miejscu wspomagać się mapą czy telefonem właśnie. Zawsze zatyczki do uszu i wejście w totalnie mój świat = moto i ja. Nawet jak latam z Żoną to oboje uznajemy, że fajnie jest sobie w czasie jazdy pomilczeć i przeżywać jazdę, widoki, pogodę na swój sposób, wymieniając się spostrzeżeniami na zwolnieniach lub postojach. Sorry za off topic trochę:)

Użytkownik November01 edytował ten post 08 lipiec 2017 - 08:10

#8 Mada01

Mada01

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Jestem zPoznań

Napisano 08 lipiec 2017 - 10:55

u mnie uchwyt firmowy + pokrowiec na smartfona Givi. Widzę jednak sporo minusów. U mnie nie ma quick-locka, a sam "futerał" mocno ogranicza dostęp do stacyjki, trzeba nienaturalnie wyginać łapę, żeby wyłączyć zapłon, czy wyjąć kluczyk. Ja osobiście nie jestem fanem nawigacji, używam jej tylko awaryjnie, właśnie z telefonu (który w czasie jazdy najczęściej spoczywa w kieszeni lub kufrze z wyłączonym dźwiękiem i wibracjami). Mało tego nie lubię też systemów łączności w kaskach. Uwielbiam za to własnoręcznie przygotowywać roadbooki na kolejne dni podróży i na miejscu wspomagać się mapą czy telefonem właśnie. Zawsze zatyczki do uszu i wejście w totalnie mój świat = moto i ja. Nawet jak latam z Żoną to oboje uznajemy, że fajnie jest sobie w czasie jazdy pomilczeć i przeżywać jazdę, widoki, pogodę na swój sposób, wymieniając się spostrzeżeniami na zwolnieniach lub postojach. Sorry za off topic trochę:)

Zgadzam się z Tobą, to jest super i zgadzam się z tym, że navi rozprasza. Tylko ja wszędzie błądzę... Niedługo nie trafię z garażu do bramy wjazdowej  ;-)

#9 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2797 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Model:ZZR1400
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2017 - 11:42

Imho-navi wogóle nie rozprasza jeżeli nie grzebiemy w niej podczas jazdy. Zestaw słuchawkowy załatwia problem. Do tego TT dobrze odwzorowywuje profil winkla i można atakować zakręt "w ciemno". Oczywiście nigdy nie ma pewności czy na winklu jest plama oleju albo nie stoi zaparkowana w poprzek fura z sianem.

Zresztą pisałem juz nie raz na temat wyższości navi nad fonem. No ale "Wolnoć Tomku w swoim domku" ;-)

#10 Rymek

Rymek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • Jestem zPolski
  • Rok:2014
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2017 - 14:37

Ram mount X-Grip jedyna sensowna opcja dla kogos kto nie uzywa dedykowanej nawigacji.

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem posiadania miliona urzadzen jesli to mozna obsluzyc telefonem, ale pisalem juz nieraz na temat wyzszosci telefonu nad navi :D

jakby ktos byl zainteresowany to link do zestawu:

http://www.rammount....part/RAM-B-342U

do tego:

http://www.rammount....part/RAM-B-201U

http://www.rammount....t/RAM-HOL-UN7BU

i jest komplet. Testowane przy predkosciach maksymalnych i nic nie wypada :)

#11 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2797 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2017 - 15:12

i jest komplet. Testowane przy predkosciach maksymalnych i nic nie wypada :)

Zdziwiłbym sie gdyby wypadywało przy jakiejkolwiek prędkości.

Ale czy zagwarantujesz że nie bedzie wypadywać przy wypadku???

Kiedy pisałem na temat wyższości navi nad komórą podałem przykład kiedy kolega zaliczył dzwona a komóra oczywiście wypadła i leżała kilkadziesiąt metrów od kierownika.Ja jej szukałem kilka minut a co dopiero miałby to zrobić kierownik.....o ile byłby w stanie się wogóle ruszyć

#12 jodrobin

jodrobin

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Jestem zPolska, woj. śląskie, powiat będziński

Napisano 08 lipiec 2017 - 17:41

I tu Zyzu ma rację. Komórka zawsze w kieszeni. I to tej najłatwiej dostępnej. Tak na wszelki wypadek.

#13 November01

November01

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 309 postów
  • Jestem zWarszawa
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2017 - 18:31

Imho-navi wogóle nie rozprasza jeżeli nie grzebiemy w niej podczas jazdy. Zestaw słuchawkowy załatwia problem. Do tego TT dobrze odwzorowywuje profil winkla i można atakować zakręt "w ciemno". Oczywiście nigdy nie ma pewności czy na winklu jest plama oleju albo nie stoi zaparkowana w poprzek fura z sianem.

Zresztą pisałem juz nie raz na temat wyższości navi nad fonem. No ale "Wolnoć Tomku w swoim domku" ;-)

Zyzu, używasz słuchawek z kablem czy bluetooth'owych?

#14 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2797 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2017 - 18:39

Mam Scale Rider Q3

Miedzy Navi a modułem w kasku przez Bluetooth ale z modułu idzie kabelek do słuchawek.

#15 November01

November01

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 309 postów
  • Jestem zWarszawa
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2017 - 19:33

sorry za pytanie, ale zielony w temacie jestem, wyobraziłem sobie słuchawki w uszach pod kaskiem połączone z nawigacją przez kabel

#16 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2797 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2017 - 20:11

#17 November01

November01

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 309 postów
  • Jestem zWarszawa
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2017 - 20:47

:-D  :-D  :-D  :-D , no i teraz będę musiał kupić tą Scale, żeby Gustlika jeszcze nie było

#18 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 693 postów
  • Jestem zOlsztyn

Napisano 25 lipiec 2017 - 10:42

Poprzedni właściciel wykombinował z kwaśnej blajszki taki uchwyt. Hajendowe mocowanie piórniczka trytkami to już moje dzieło 😀 

Motylki wkleiłem na preparat do gwintów. Teraz mogę regulować kąt ustawienia wyświetlacza zależnie od nasłonecznienia bez luzowania się połączenia.

Załączone pliki

#19 PałaszD

PałaszD

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 238 postów
  • Jestem zWrześnia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 02 sierpień 2017 - 19:52

ooo o takie właśnie coś mi chodziło :) muszę teraz poszukać jakiegoś ziomka, co mi takie cuś wykona :D

dzięki wielkie za podsunięcie pomysłu :)

#20 belkot

belkot

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Jestem zCzestochowa
  • Rok:2007

Napisano 16 sierpień 2017 - 11:50

Ram mount X-Grip + telefon. Przetestowane na objazdówce na Węgrzech. Super sprawa.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych