Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Łożyska Nsk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 messeter

messeter

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
  • Jestem zniewiadomo skąd
  • Model:GTR1400
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 01 grudzień 2016 - 09:56

Witam.

Muszę wymienić łożyska w tylnym kole.I teraz pojawia się pytanie.Czy ktoś z forumowiczów wymieniał już oryginalne łożyska Koyo na łożyska NSK?Może  ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi łożyskami?Nie wiem czy gra jest warta świeczki.Łożyska NSK mam pod ręką i nie muszę czekać ani zmawiać oryginałów.Z góry dziękuję za pomoc.

#2 thrillco

thrillco

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 79 postów
  • Jestem zMikołowa
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2009
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 01 grudzień 2016 - 13:15

NSK to japońska firma, ale łożyska kulkowe produkowane są w Polsce (kielce). Myślę, że nie mamy się czego wstydzić, jeśli chodzi o podzespoły do motoryzacji. 

#3 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2563 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 01 grudzień 2016 - 14:24

Wymieniałem łożyska w tylnym kole kilkanaście lat temu w mojej RF-ce i ze względów oszczędnościowych kupiłem polskie łożyska z Bimetu. Nie rozleciały sie,nie hałasowały wiec nie wszystko co polskie jest do dupy.

#4 messeter

messeter

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 01 grudzień 2016 - 22:16

Panowie sam chciałbym kupić i zamontować polskie SKF.Mam takie z przodu.(Wymienione przy okazji wizyty w Polsce w V-MOTOR w Bielsku-Białej. Polecam ten serwis.Zrobiłem parę kilometrów na walniętym łożysku.Zbyszek mechanik chociaż był zawalony robotą,zostawił wszystko żeby pomóc ludziom w trasie.Szacunek)To zdarzenie przekonało mnie żeby pomyśleć o wymianie łożysk na tyle.Niestety na pięknej zielonej wyspie gdzie mieszkam tubylcy nie znają pojęcia serwisowania sprzętu własnoręcznie.Z każdą pierdołą trzeba jechać do mechanika.Jestem człowiekiem starej szkoły,wszystko staram się robić sam.Kupno SKF czy FAG jest tutaj niemożliwe.Niestety.NSK to jedyne markowe łożyska jakie mogę tu dostać.Reszta to no name,jakaś chińszczyzna.Nie mam za bardzo wyboru :cry: Dlatego pytałem o opinie łożysk NSK.A nie z braku pobudek patriotycznych :-) Tak chciałem się trochę wytłumaczyć.

#5 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2563 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 02 grudzień 2016 - 08:50

Troche dziwne ze na oryginalne łożyska musisz czekać (nie wiem jak długo). 

U mnie (tez na wyspie-tyle ze nie zielonej) wszystkie części są dostępne od ręki a gdyby jakimś cudem nie mieli to ściągają potrzebną część z centralnej składnicy Kawasaki w Rugby w przeciągu 1-2 dni max.

Łożyska do tylnego koła kosztują 17GBP/szt wiec nie są to jakieś kosmiczne pieniądze. Zamawiasz on-line z działu części Kawasaki i wyślą Ci do domu.

#6 messeter

messeter

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 02 grudzień 2016 - 10:20

Troche dziwne ze na oryginalne łożyska musisz czekać (nie wiem jak długo). 

U mnie (tez na wyspie-tyle ze nie zielonej) wszystkie części są dostępne od ręki a gdyby jakimś cudem nie mieli to ściągają potrzebną część z centralnej składnicy Kawasaki w Rugby w przeciągu 1-2 dni max.

Łożyska do tylnego koła kosztują 17GBP/szt wiec nie są to jakieś kosmiczne pieniądze. Zamawiasz on-line z działu części Kawasaki i wyślą Ci do domu.

Między tymi wyspami jest ogromna różnica  :cry: (powiedzmy że Ty mieszkasz w mieście a ja w lesie)Obojętnie co chciałbym zamówić przez centralę w Dublinie to wszystko ściągne jest z UK.Dealer z Dublina nawet nie ma strony internetowej na której można złożyć zamówienie.Także jeżeli muszę to robię zakupy na Cradley Kawasaki UK.Wysyłka do Irlandi to jakieś 15 funtów.Plus czas.Radzę sobie jak mogę.A łożyska NSK mam pod nosem .Dlatego pytam o ich jakość.

#7 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2563 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 02 grudzień 2016 - 13:30

Hehehe....Cradley Kawasaki to właśnie mój dealerek ;-)

Jako ciekawostke dodam że Cradley Kawasaki wysyła sporo części do EU w tym również ma sporo zamówień do PL firmy/indywidualniklienci

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych