Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Nowe Oc Po "dobrej Zmianie"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bratek

Bratek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 322 postów
  • Jestem zPoznań
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2012
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 22 listopad 2016 - 20:12

Czy ktoś ma już obliczone OC według nowych stawek? Ciekaw jestem ile nam dop...dolą?

#2 Dawid 1:400

Dawid 1:400

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Jestem zBrzesko
  • Rok:2006

Napisano 23 listopad 2016 - 07:07

120 zl PZU opłacałem 10 listopada :-)

#3 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 294 postów
  • Jestem zZygzakowa - środkowa Polska
  • Rok:2008

Napisano 23 listopad 2016 - 09:18

Potwierdzam. 120 zeta w PZU, bez NW oczywiście ale w marcu tego roku. Wygląda na to, że na razie po staremu.

#4 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2574 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 23 listopad 2016 - 09:30

Też mam 120....tyle że GBP :-) I to przy full zniżkach.

#5 Bratek

Bratek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 322 postów
  • Jestem zPoznań
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 23 listopad 2016 - 10:35

Potwierdzam. 120 zeta w PZU, bez NW oczywiście ale w marcu tego roku. Wygląda na to, że na razie po staremu.

No ale w marcu to nie było jeszcze tych podwyżek. Ciekawe ile teraz będzie. Wiadomo, że od osobówek więcej liczą bo i szkody większe powodują ale na pewno nam skoczą stawki 

#6 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 2897 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 23 listopad 2016 - 11:14

Przez 2016 za ZX6R za samo OC zapłaciłem 1100 euro, jeszcze nadal żyjecie w innym świecie ! GTR z autocasco i z ewentualną kradzieżą to około 700 euro rocznie.

#7 Bratek

Bratek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 322 postów
  • Jestem zPoznań
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 23 listopad 2016 - 20:04

Przez 2016 za ZX6R za samo OC zapłaciłem 1100 euro, jeszcze nadal żyjecie w innym świecie ! GTR z autocasco i z ewentualną kradzieżą to około 700 euro rocznie.

No ale Jakubie mimo wszystko u Was i w GBR są dużo wyższe wynagrodzenia, więc to nie jest takie oczywiste, że płacicie dużo.  :-/  

#8 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 294 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 21:20

Oby tylko nie wpadli na pomysł podzielenia ubezpieczenia motocykli na klasy pojemnościowe. Patrząc na to co teraz wyprawiają ze stawkami to może być super nieciekawie. Pamiętacie podatek drogowy ( czytaj luksusowy ) za motocykl powyżej 350 cm ? Płaciłem jak za ciężarówę.

#9 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 2897 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 24 listopad 2016 - 12:06

No ale Jakubie mimo wszystko u Was i w GBR są dużo wyższe wynagrodzenia, więc to nie jest takie oczywiste, że płacicie dużo.  :-/  

Tak na serio, to pomalutku zaczyna być MIT, jest różnica w powiedzmy 400 zł ( 100 euro) i 4400 zł (10 x drożej). Co do różnicy w pensjach, wielu moich znajomych w tym samym fachu co ja, zarabia w Polsce podobnie co ja w Marsylii. Ale to już inny temat. U mnie są bardzo drogie ubezpieczenia, wystarczyło abym mieszkał gdzieś na wsi i płaciłbym tylko 1/4 tego co dzisiaj.

Ubezpieczenia są podzielone na pojemności, moc, ryzyko statystyczne wypadków na takowym, twój wiek, twoja wypadkowa przeszłość i region w którym się poruszasz, charakter motocykla. Ścigacz jest tu maltretowany doszczętnie, enduro dużo mniej. Nie zastanawiacie się czasami skąd na zachodzie tyle GS, ano właśnie z tego powodu. Jutro idę kupić nowego GS zapłacę 1300 euro za rok, gdy chce kupić np. najnowsza R-ONE będzie to mnie kosztowało około 3800 euro. Plus ryzyko przekroczenia prędkości każdego dnia i utrata prawa. Miesiąc temu wyszła nowelizacja jednego z praw, mówi że po przekroczeniu dozwolonej prędkości o +50km/h tracisz prawo jazdy i automatycznie pojazd, plus szykuj się na proces. Jeżeli to recydywa to idziesz do pierdla. Wesoło co ?

#10 Bratek

Bratek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 322 postów
  • Jestem zPoznań
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 24 listopad 2016 - 14:38

Tak na serio, to pomalutku zaczyna być MIT, jest różnica w powiedzmy 400 zł ( 100 euro) i 4400 zł (10 x drożej). Co do różnicy w pensjach, wielu moich znajomych w tym samym fachu co ja, zarabia w Polsce podobnie co ja w Marsylii. Ale to już inny temat. U mnie są bardzo drogie ubezpieczenia, wystarczyło abym mieszkał gdzieś na wsi i płaciłbym tylko 1/4 tego co dzisiaj.

Ubezpieczenia są podzielone na pojemności, moc, ryzyko statystyczne wypadków na takowym, twój wiek, twoja wypadkowa przeszłość i region w którym się poruszasz, charakter motocykla. Ścigacz jest tu maltretowany doszczętnie, enduro dużo mniej. Nie zastanawiacie się czasami skąd na zachodzie tyle GS, ano właśnie z tego powodu. Jutro idę kupić nowego GS zapłacę 1300 euro za rok, gdy chce kupić np. najnowsza R-ONE będzie to mnie kosztowało około 3800 euro. Plus ryzyko przekroczenia prędkości każdego dnia i utrata prawa. Miesiąc temu wyszła nowelizacja jednego z praw, mówi że po przekroczeniu dozwolonej prędkości o +50km/h tracisz prawo jazdy i automatycznie pojazd, plus szykuj się na proces. Jeżeli to recydywa to idziesz do pierdla. Wesoło co ?

Masakra. 3.800 EURO ubezpieczenie motocykla?

#11 Toledo

Toledo

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 61 postów
  • Jestem zDublin
  • Rok:2015

Napisano 25 listopad 2016 - 01:09

U mnie 750 e pełne ubezpieczenie na rok ze wszystkim. Resztę,prawie jak wyżej u Kuby. 

#12 Bruce

Bruce

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Jestem zŁódź
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 25 listopad 2016 - 02:39

https://www.mfind.pl...-cen-oc-w-2016/

Jest sporo powodów dla których składki idą w górę. . Nie chciałbym wchodzić w politykę ale moim zdaniem to ona podziałała tutaj najbardziej. KNF zakończyła korzystną dla nas wojnę cenową firm ubezpieczeniowych. Wtedy przewodniczącym KNF był jeszcze człowiek starej władzy. I choć nowa władza dołożyła swoje 5 groszy to tym co bezpośrednio przymusiło towarzystwa do podniesienie składek była groźba poprzedniego szefa KNF mówiąca o karach finansowych i odbieraniu koncesji za niepodnoszenie składek.

#13 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 2897 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 25 listopad 2016 - 11:18

Tylko takie odkładanie wszystkiego na potem to ma takie skutki, zamiast progresywnie to wszystko za jednym razem !

#14 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 294 postów

Napisano 25 listopad 2016 - 21:30

Może być i progresywnie. Oby tylko nie ustawili tego pod siebie tzn. trzy podwyżki po 100%. Dowiadywałem się dzisiaj to ile procentów nie chcieli powiedzieć, tajemnica jakaś wielka, powiedzieli natomiast, że w tym roku będzie jeszcze jedna podwyżka a następna w styczniu.

#15 thrillco

thrillco

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 84 postów
  • Jestem zMikołowa
  • Rok:2009
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 26 listopad 2016 - 09:30

taka ciekawostka dotycząca OC:

wiedzie, że OC można zapłacić nawet pół roku wcześniej? można się uchronić przed podwyżkami ;)

przy zawieraniu polisy warto pytać o każdy rabat/upust. płatność kartą często -5%, z polecenia innej osoby -5%, rabat od konsultanta przez telefon -5-10%. 

na zzr płaciłem w sierpniu 154zł, na szczęście na samochód dostałem tylko 50zł podwyżki. 

#16 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 294 postów

Napisano 22 luty 2017 - 23:31

Dzisiaj przyszło nowe oc. 126 zeta, wszystkie zniżki, w PZU.

#17 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 2897 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 23 luty 2017 - 10:45

OC w Marsylii to 365 Euro (1 rok) i 50% zniżki. Za nie 100% autocasco (tylko jak wypadek z kimś nawet z mojej winy, ale nie sam) już prawie czteroletni GTR to 800 euro rocznie. Jest zajebista różnica.

#18 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 461 postów
  • Jestem zOlsztyn
  • Rok:2011

Napisano 23 luty 2017 - 11:31

Ha! Już rok temu za pakiet oc i ac miałem zapłacić 3300pln, czyli 800 €. Więc w Polsce mamy już europejskie stawki. Niestety tylko stawki ubezpieczeń, bo płace jeszcze nie. Takie płace wpływają na ceny usług, więc naprawy i wypłacane odszkodowania są w Polsce niższe i to powinno być uwzględniane w cenie polisy. Oczywistą oczywistością jest, że ubezpieczalnie argumentują odwrotnie niż ja. Nie mniej to PZU jest wciąż bardzo dochodową firmą. Wczoraj rozmawiałem z koleżanką która tam pracuje. Kupili już kilka firm i mają wielkie plany rozwojowe. PZU będzie tworzyć równoległą służbę zdrowia... dosłownie.

#19 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 2897 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 23 luty 2017 - 11:49

Czyli gdybym rejestrował "coś" w Polsce i ubezpieczał to tylko PZU. OK, dzięki za info ! :->

#20 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 461 postów
  • Jestem zOlsztyn
  • Rok:2011

Napisano 23 luty 2017 - 12:00

Dokładnie! Tylko w PZU! Ubezpieczam tam swój motocykl i samochód mojego Taty. W ubiegłym roku skasował samochód. Dwa tygodnie chodziłem z gorączką i bólem głowy... czarne wizje jak to mnie oszkapią, jak to będę w sądzie z nimi boje toczyć... a za plecami Tata który ciągle dopytywał jak sprawa, kiedy wypłata no i kiedy mu drugie auto kupię :-D Dramat! A jak przyszło co do czego to ocenili, że auto ubezpieczone od wartości 16000 pln, w momencie szkody było warte 16800 pln i taką wartość brali do wypłaty odszkodowania. Jak bym nie chciał bawić się w sprzedawanie wraku, to by go sami sprzedali, już mieli klienta, a mi tylko wypłacili pełne odszkodowanie. To się nazywa "likwidacja" szkody!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych