Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Stelaż Kufra Centralnego W Gtr - Pilnie! :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bruce

Bruce

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Jestem zŁódź
  • Model:GTR1400
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 26 lipiec 2016 - 17:36

Cześć,

Kto z was ma w swojej smoczycy założony taki lub podobny stelaż:

http://kappamoto.com...-15&ma=KAWASAKI

Pytałem w kilku miejscach, szukałem w necie i nigdzie nie ma. Importer stwierdził że termin to połowa września bo w sierpniu fabryka we Włoszech nie pracuje.

Samą płytę dostanie się bez problemu ale żeby to miało ręce i nogi potrzebny jest stelaż. Zamierzam zrobić go na własną rękę - wyciąć laserowo w profesjonalnym zakładzie ale do tego potrzebuje zwymiarować cały stelaż.

I teraz moja prośba. Czy ktoś kto ma taki stelaż mógłby poświęcić trochę czasu żeby podesłać kilka fotek i wymiarów ???? Będę zobowiązany bo zależy mi na czasie a z taką robotą zawsze trochę schodzi.

Z góry dzięki.

#2 Senator

Senator

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 319 postów
  • Jestem zEL
  • Model:inny
  • Rok:2009

Napisano 27 lipiec 2016 - 05:14

Tomek, ja miałem Givi i wydaje mi się nawet fajniejszy, niż ten ze zdjęcia. 

p.s.

Szukasz stelaża, to znaczy, że masz GTRa. Albo coś przeoczyłem, albo nie ma o tym info na forum. Pochwal się.

Załączone pliki

#3 Daras

Daras

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów
  • Jestem zŚwiebodzice
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 27 lipiec 2016 - 07:07

Też się zastanawiałem nad stelażem do kufra, ale finalnie mam samą płytę, więc w temacie stelaża niewiele pomogę.

#4 belkot

belkot

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Jestem zCzestochowa
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2007

Napisano 27 lipiec 2016 - 09:19

Nie wiem czy cos to da ale jest taki gosc http://www.motostel.pl/

Robil stelaze kumplowi do GSXR1000. W odopwiednich miejscach nawiercil pod mocowania dla kufra tak ze nie trzeba montowac plyty. Dosc fajnie to zrobil. Wyglada profi.

#5 Bruce

Bruce

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Jestem zŁódź
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 27 lipiec 2016 - 10:19

Tomek, ja miałem Givi i wydaje mi się nawet fajniejszy, niż ten ze zdjęcia. 

p.s.

Szukasz stelaża, to znaczy, że masz GTRa. Albo coś przeoczyłem, albo nie ma o tym info na forum. Pochwal się.

Rzeczywiście jest fajniejszy. Ten wrzuciłem tylko poglądowo żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi. Pamiętam że miałeś niestety nie zdążyłem załatwić tematu przed zmianą właściciela bo byłoby po temacie :/ Nowy właściciel dołączy do forum? może masz do niego jakiś kontakt i dałoby się uzyska kilka wymiarów?

Do zakupu już bliżej niż dalej ale tak czy inaczej kilka drobiazgów trzeba będzie w nim zrobić a terminy gonią.

Nie wiem czy cos to da ale jest taki gosc http://www.motostel.pl/

Robil stelaze kumplowi do GSXR1000. W odopwiednich miejscach nawiercil pod mocowania dla kufra tak ze nie trzeba montowac plyty. Dosc fajnie to zrobil. Wyglada profi.

Podejrzewam że żeby zrobić taki stelaż facet musi mieć wymiary lub motocykl do dyspozycji. Przerabiałem ten temat z błotnikiem na tylne koło do VFRki. Ale zapytać warto :)  Czasami da się bez płyty ale raczej w niewielu motocyklach. Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest taki stelaż jaki miał Senator i raczej alternatywy nie ma.

Daras jeśli jesteś zainteresowany to mogę wyciąć takie dwa. Myślę że powinien pasować bez względu na rocznik. Będzie to wycinane z kwasówki więc trzeba prysnąć na czarno żeby jakoś wyglądało. Robiłem w ten sposób już inne elementy np. bagażnik na kufer centralny i wyszło całkiem nieźle.

#6 otzi

otzi

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
  • Jestem zWarszawa
  • Rok:2007

Napisano 28 lipiec 2016 - 19:58

http://www.allegro.p...item=6255888693

Polecam coś takiego. Wam zaluje, że w tej samej cenie wziąłem płytę SW-Motech.

#7 Daras

Daras

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów
  • Jestem zŚwiebodzice
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 28 lipiec 2016 - 21:07

Ja mam właśnie też założoną płytę od kawasaki. Bruce- dzięki za pamięć, ale na razie sama płyta daje radę.

#8 Bruce

Bruce

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Jestem zŁódź
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 23 sierpień 2016 - 23:28

Ostatecznie znalazł się jeszcze jeden ostatni w kraju i dałem radę załatwić temat jeszcze przed urlopem ;) w razie czego mam fotki i wymiary ale samemu nie łatwo będzie źrobić coś podobnego.

Załączone pliki

#9 PałaszD

PałaszD

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Jestem zWrześnia
  • Rok:2008
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 22 styczeń 2017 - 17:35

Odnośnie kufra centralnego - musi być ten specjalny stelaż z zastrzałami, czy można przytwierdzić płytę mocującą do tego standardowego uchwytu?

Jak to u Was wygląda?

#10 Bruce

Bruce

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Jestem zŁódź
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 22 styczeń 2017 - 18:32

Możesz zamontować taką płytę  jak wstawił otzi   albo z tym stelażem ewentualnie zwykła płytę jakoś na siłę choć ciężko będzie ją zamontować i wymagać to będzie sporo kombinacji zapewne. Cenowo płyta od kawasaki i stelaż wychodzi na jedno ale jak dużo gratów wozisz w centralnym to polecam stelaż. Całą płyta leży na nim stabilnie i dolega całą powieszchnią mimo że jest mocowana na dwie śruby to daje radę bo stelaż jest mocowany na cztery. Dzięki temu że tworzy całość poprzez sztywne zamocowanie z góry i od dołu razem z oryginalnym mocowaniem jest pewny.  Zwykła (standardowa) płyta zamocowana na oryginalnym stelażu może się wyrwać jeśli kufer będzie mocno przesunięty do tyłu.  Widzę że niektórzy użytkownicy tak jeżdżą ale przesuwają maksymalnie kufer do przodu. Jak to dokładnie jest zamocowane tego nie wiem.W przypadku jazdy w tandemie plecakowi może to przeszkadzać w zajęciu wygodnej pozycji na moto. Jeśli latasz solo i nie przekraczasz ładowności kufra czyli 10kg to możesz tak zrobić. Płyta od kawy taka jak wstawił otzi  też da radę. Ale jeśli wolisz długie wypady i ładujesz więcej do centralnego niż ustawa przewiduje lub wozisz na nim jakąś torbę  to jedyny sensowny wybór to stelaż.

#11 jodrobin

jodrobin

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 98 postów
  • Jestem zPolska, woj. śląskie, powiat będziński
  • Rok:2011

Napisano 22 styczeń 2017 - 18:35

Damian, zależy od tego ile pakujesz w centralny. Ja mam Monolock od Kawasaki, czyli Givi E470. Ładowność 3 kg i płyta przykręcona bezposrednio do oryginalnego bagażnika. Jesli Monokey i wiekszy załadunek to kufer buja sie podzas jazdy dosc mocno. Ja do mojego będę montowal płytę z aluminium zamiast oryginalnego bagażnika i zobacze jak kufer będzie się zachowywał, czy będzie bardziej stabilny.

#12 Bruce

Bruce

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Jestem zŁódź
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 22 styczeń 2017 - 19:01

Biorąc pod uwagę że płyta pod kufer to jakieś 150zł a stelaż z płytą 400 to myślę że warto kupić i szkoda kombinować. Też wycinałem kiedyś płytę z kwasówki do VFRki ale to dlatego że do oryginalnego stelaża nie dało się inaczej płyty monokey zamocować. Taka roboto kosztowała chyba ok 100zł więc z płyta wychodzi już 250 złociszy :)

Załączone pliki

#13 PałaszD

PałaszD

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Jestem zWrześnia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 22 styczeń 2017 - 20:38

Chyba faktycznie zainstaluję stelaż - kufer chcę zdjąć z FJR (Maxis 55litrów) a do niego sporo wchodzi więc lepiej, żeby to było stabilne, tym bardziej, że czasami na górę pakuje jeszcze kurtki... Dzięki za rady :)

#14 kawiarz75

kawiarz75

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
  • Jestem zKieleckie
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 06 luty 2017 - 21:14

A ja założyłem taką płytę, zrobiona przez givi do GTRa z logo Kawasaki. Odkręciłem oryginalną i przykręciłem tą. Kupiona u dealera kawasaki. Monokey do kufra Maxia e53. Wygląda na solidną płytę. Zobaczymy jak się będzie sprawować pod obciążeniem.

Załączone pliki

Użytkownik kawiarz75 edytował ten post 06 luty 2017 - 21:18

#15 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 489 postów
  • Jestem zOlsztyn

Napisano 06 luty 2017 - 22:24

Pałasz, w Smoczycy już poprzedni właściciel zamontował taki stelaż jak ma Bruce i mogę go polecić. Oryginalna płyta jest piękna i wspaniale pasuje do lini motocykla. Ale to co pokazał Bruce naprawdę daje radę. Ładuję na ten zestaw maxię 52, która sama w sobie jest cholernie ciężkim kufrem, do niej nawpitalamy do obucha i dociskam klapę kolanem :-) Potem ciśniemy z Natką grubo powyżej 2paczek (po niemieckich autostradach) i zero stresu! Ładuj stelaż i płytę to jest całkowicie pewne rozwiązanie.

#16 PałaszD

PałaszD

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Jestem zWrześnia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 07 luty 2017 - 10:42

Czyli nie ma konieczności zakupu całego stelarza z zastrzałami, a starczy sama płyta? Jak tak to git :)

#17 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 489 postów
  • Jestem zOlsztyn

Napisano 07 luty 2017 - 11:37

Stelaż i płyta. To jest to co ja mogę polecić. Samej płyty nie testowałem. Jak się przypatrzeć to u mnie jest płyta przesunięta bardziej do przodu niż u Brucea.

Załączony plik  image.jpeg   153,8 KB   38 Ilość pobrań

Użytkownik t_racer_ edytował ten post 07 luty 2017 - 11:46

#18 kawiarz75

kawiarz75

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
  • Jestem zKieleckie
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 luty 2017 - 09:12

Czyli nie ma konieczności zakupu całego stelarza z zastrzałami, a starczy sama płyta? Jak tak to git :)

Jak widzisz u mnie jest sama płyta. Jest solidna, gruba, ktoś ją projektował i nie sądzę że był to janusz z poczty więc na pewno da radę. W poprzednim moto (Versys 1000) też miałem plytę od kawasaki przykręconą do stelaża bez zadnych wzmocnień i dała radę, a woziłem się z doładowanym kufrem i duzymi prędkościami.

#19 PałaszD

PałaszD

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Jestem zWrześnia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 luty 2017 - 22:38

Kurde na stronie Kawasaki ta płyta kosztuje 400zł... nieźle za kawałek plastiku :)

Będę miał prośbę do Ciebie - jutro pomierzę moją od GIVI Maxia 55, wg mnie powinny być identyczne rozstawy, ale jak mam wywalić sianko to wolę mieć pewność.

Jak bym pomierzył to zweryfikujesz u siebie, czy jest to samo?

Stawiam piwko na zlocie ;)

#20 Bruce

Bruce

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Jestem zŁódź
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 luty 2017 - 23:27

Pisałem Ci od razu że płyta od kawy i stelaż w komplecie z płytą kappa cenowo wychodzi na jedno..kosztuje 400 złociszy.

Jak widzisz u mnie jest sama płyta. Jest solidna, gruba, ktoś ją projektował i nie sądzę że był to janusz z poczty więc na pewno da radę. W poprzednim moto (Versys 1000) też miałem plytę od kawasaki przykręconą do stelaża bez zadnych wzmocnień i dała radę, a woziłem się z doładowanym kufrem i duzymi prędkościami.

kawiarz75   sama płyta może i jest gruba ale całość jest tak mocna jak najsłabszy punkt... jeżeli ma się coś stać to pęknie plastik w okolicy śrub mocujących do stelaża albo "haki" czyli przednie mocowanie kufra na płycie bo tam będą działać największe siły. Jeżeli kufer będzie mocno wysunięty do tyłu wrzucisz w niego 25 kg (co może się zdarzyć) to jest szansa że zaliczając jakąś dziurę lub ostre hamowanie płyta w tych miejscach puści.. dla mnie minusem jest też brak regulacji płyty na ori stelażu.

PałaszD  Jeżeli nie chcesz inwestować kasy i wykorzystać starą płytę to możesz jeszcze wypróbować taki sposób. Wymiarujesz otwory robisz rysunek w jakimś darmowych programie np. bricscad i wysyłasz do kogoś kto tnie laserowo. Otwory sobie wywiercisz tak jak CI będzie odpowiadać.

https://s-media-cach...33171c43460.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych