Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

amortyzator skrętu?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#61 Mariusz

Mariusz

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Jestem zPraszki
  • Model:inny

Napisano 25 kwiecień 2015 - 15:54

Placebo efekt.

#62 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1633 postów
  • Jestem zWrocław
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2007
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 25 kwiecień 2015 - 16:51

Napewno czarną na zielonym będzie wyglądała o niebo lepiej niż biała :-) No i diody ładniej świecą.

ladniej bedzie wygladalo, ale gorzej swieci (minimalnie). 

Placebo efekt.

dla Ciebie placebo bo jezdzisz zachowawczo i Ci nigdy nie szarpnelo kolem..

z amorkiem jest troche jak z autocasco, raz na kilka lat cos sie odbierdoli na drodze i uratuje dupe.  

#63 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2596 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 25 kwiecień 2015 - 20:18

ladniej bedzie wygladalo, ale gorzej swieci (minimalnie). 

Nie zgodze sie-jak dla mnie swieci o wiele ładniej i chyba mocniej.Dwa lata temu na spontonie jak jechałem za Tobą i frikiem to miałem porównanie i "zachorowałem" na taką lampę.....Dopiero teraz w końcu sie  zebrałem do kupy i zamówiłem.

#64 Rymek

Rymek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Jestem zPolski
  • Rok:2014
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 25 kwiecień 2015 - 20:39

Placebo efekt.

Ze tak powiem - whatever. Ja przynajmniej mam porownanie i nie biore swoich odczuc ze tak powiem ... z dupy. Ale co ja tam moge wiedziec.

#65 Mariusz

Mariusz

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Jestem zPraszki
  • Model:inny

Napisano 26 kwiecień 2015 - 04:28

Miałem coś równie błyskotliwego odpisać ale się powstrzymałem. Powodzenia źyczę.

#66 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1633 postów
  • Jestem zWrocław
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 26 kwiecień 2015 - 08:12

Nie zgodze sie-jak dla mnie swieci o wiele ładniej i chyba mocniej.Dwa lata temu na spontonie jak jechałem za Tobą i frikiem to miałem porównanie i "zachorowałem" na taką lampę.....Dopiero teraz w końcu sie  zebrałem do kupy i zamówiłem.

kiedys pod mocne slonce w poludnie przejechalem sie sam za soba i roznica swiatlo / stop wydawala mi sie bardzo mala. 

natomiast w kazdych innych warunkach efekt jest zajebisty i faktycznie wydaje sie, ze swieca mocno ;-)

#67 Szalej

Szalej

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Jestem zLublina
  • Model:GTR1400
  • Rok:2015
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 04 maj 2015 - 23:04

Jest jaki?? amor pod GTR? P??ywa mi troch? przy pr?dko??ciach 200+, sprawdzi??em wywa??enie k????, ci??nienie w normie. Wcze??niej mia??em moto z amortyzatorem i nie by??o takich zachowa?? :roll:

#68 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 2929 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 04 maj 2015 - 23:31

Szalej-esz z kuframi i topcase ?

#69 Paolo

Paolo

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 222 postów
  • Jestem zPiastów
  • Rok:2012
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 05 maj 2015 - 05:48

Kufry wek i nie b?dzie p??ywa?? :) jak lecieli??my i wracali??my z Toronto te?? delikatnie p??ywa?? i wra??enie ramy z plasteliny by??o :mrgreen:

#70 Szalej

Szalej

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Jestem zLublina
  • Rok:2015
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 05 maj 2015 - 08:09

No tak tak, m??wimy o locie z trzema kuframi. Nikt nie opatentowa?? jakiego?? mocowania do amortyzatora skr?tu?

#71 Bratek

Bratek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • Jestem zPoznań
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 23 kwiecień 2016 - 15:50

Chciałbym odświeżyć temat. Osobiście w jeździe ulicznej nie odczuwam jakiejś przemożnej i niepohamowanej potrzeby posiadania "amora", ale zdarzają się sytuacje, w których czuję, że gdybym taki gadżet był na moim wyposażeniu to motocykl wyprowadziłbym z szybkiego zakrętu lepiej i pewniej. Nawet nie chodzi mi o słynne shimmy, bo w większości przypadków jest to błąd techniczny kierownika i po prostu wisiał na kierze a wszystkie swoje drgania i sztywne łapy przeniósł na przednie koło. Staram się na kierze nie wisieć i trzymać zawsze nogami a ręce luźne. W żadnym ze sprzętów nie zdarzyło mi się jeszcze shimmy a jeżdżę dość szybko (to tylko moje zdanie i można się nie zgadzać). Jak miałem Haykę (która była seryjnie wyposażona w jakiś tam podrzędny amor skrętu), to wychodzenie z szybkich zakrętów i w ogóle prowadzenie w prędkościach powyżej 200 km/h było nieco pewniejsze. Dlatego teraz zastanawiam się nad zakupem jakiegoś ustrojstwa (hyperpro albo cuś innego). Nawet jeśli miałoby się to ustrojstwo nigdy nie przydać bezpośrednio (jako ochrona przed przereklamowaną shimmy), to może jednak samo prowadzenie będzie lepsze i pewniejsze. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi i swoje zdanie na ten temat, to chętnie usłyszę. Żyżu Ty śmigałeś tym ZX10 z amorem, jest jakaś odczuwalna różnica przy większych prędkościach?. Ja Hayę ujeżdżałem w 2011r. i już nie za bardzo pamiętam jak to było. 

Pomóżcie więc w rozterkach.

Pozdro

#72 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2596 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 23 kwiecień 2016 - 18:51

Uuuuu.....Dyszka a Zygzak to całkiem inne motocykle i na pewno w 10tce bardziej sie przyda.

Teraz Mariusz ujeżdża nową 10tke i pewnie zaraz napisze tutorial na kilka stron o zaletach elektronicznego amora skrętu ;-)

Jeśli chodzi o amora w ZZRku gen2 to Rymek smiga na HP bodajże i chwali sobie (jak bedziesz sie go pytał to broń boże nie używaj słowa PLACEBO) ;-)

Imho nie uwazam ze amor jest konieczny w ZZRku-niemniej jednak przez 3 lata na zielonym ze 3-4 razy przydałby sie.....szczególnie jak wyleciałem z toru na Silverstone  przed prostą startową-wyrzuciło mnie na przy sporej predkosci na prawym winklu,przejechałem w złożeniu przez tarke i miałem ciepło w gaciach.

Jeśli masz na zbyciu 1.5-2tysie to bierz HP bo Ohlins chyba wciąż nie robi amorków do ZZRka.

#73 Rymek

Rymek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Jestem zPolski
  • Rok:2014
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 23 kwiecień 2016 - 22:58

Ohlins tez robi amorki do ZZRa. Amor w zasadzie jest ten sam tylko mocowania rozne.

Ja powiem szczerze nie jestem w stanie okreslic czy z amorem lepiej czy nie lepiej. Na pewno na gen1 bylo lepiej w gen2, prawdopodobnie tez jest lepiej :) Ale z tylu glowy tez mam swiadomosc ze w razie co to jest ten amor wiec czlowiek sie czuje bezpieczniej.

tu masz linka do ohlinsowego kitu, w EU niedostepny wiec trzeba sprowadzac z hameryki:

https://store.schnit...aki-zx14-06-15/

byl jeszcze kit od muzzy's, z tego co kojarze jakos solidniej wygladal, ale strona muzzys w przebudowie i nic nie mozna wyszukac

tutaj masz linka do hyperpro ktorego kupilem, nawet ten sam sklep:

http://allegro.pl/am...6095823409.html

#74 Bratek

Bratek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • Jestem zPoznań
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 23 kwiecień 2016 - 23:05

No właśnie o taką ocenę mi chodziło Żyżu. Właściwie potwierdzasz to do czego ja doszedłem, że generalnie w ZygZaku nie potrzeba, ale są czasem takie "szybkie i dziwne" sytuacje na "wyjściach", w których by się to kurde przydało a na pewno by nie zaszkodziło. Nie wiedziałem, że Rymek użytkuje HyperPro. Muszę do Niego napisać a może sam się tu w tym wątku odezwie i przedstawi swoje "za i przeciw". Zgadzam się, że w normalnym użytkowaniu to jest raczej "placebo" ale to zależy od tego kto jak jeździ i ile możliwości swojego sprzęciora wykorzystuje. Jeśli w jakiejś dziwnej sytuacji miałoby się okazać, że dzięki amorowi wyszedłem z zakrętu jak po sznurku a w innym przypadku mogłoby być inaczej, to chyba warto.   

Dzięki za odzew.  

#75 belkot

belkot

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Jestem zCzestochowa

Napisano 09 listopad 2016 - 10:07

Prosba. Moze ktos zmierzyc srednice w miejscu mocowania amorka Hyper pro?. Z gory dziekuje.

#76 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 311 postów
  • Jestem zZygzakowa - środkowa Polska
  • Rok:2008

Napisano 10 listopad 2016 - 00:14

Masz już ten wymiar? Obiło mi się o oczy gdzieś tam w internecie, że może to być 24,6 mm ale nie jestem pewien, mogłem się pomylić, ręki nie dam sobie odciąć...Tak jak napisałeś najlepiej zmierzyć na „żywca”. Pozdro.

#77 belkot

belkot

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Jestem zCzestochowa

Napisano 10 listopad 2016 - 11:40

nie mam. 24.6 to by bylo dobrze

#78 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 311 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 11:55

A ha, no to w porzo.

#79 Dawid 1:400

Dawid 1:400

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
  • Jestem zBrzesko
  • Rok:2006

Napisano 12 listopad 2016 - 17:00

Załączony plik  amor2.jpg   115,29 KB   36 Ilość pobrańZałączony plik  amor.jpg   127,74 KB   39 Ilość pobrańKupiłem założyłem a testować będę dopiero wiosną

regulacja 24 stopnie 

https://pl.aliexpres...0608.0.0.EmwZLL

#80 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 311 postów

Napisano 15 listopad 2016 - 00:41

Jak to mówią korzystny stosunek jakości do ceny lub ceny do jakości. Sam jestem ciekawy jak ten amorek będzie się spisywał. No ale to dopiero dasz znać, napiszesz za... rok... ;-)  U nas cena Hyper i to w tzw. promocji 1600.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych