Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Wymiana Łożyska Sprzęgła

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 jancio

jancio

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • Jestem zLublin
  • Model:ZX14

Napisano 25 czerwiec 2016 - 21:59

Czy ktoś wymieniał w 14stce łożysko sprzęgła, bo u mnie już słychać a jak sie wciśnie sprzęgło to jest znacznie ciszej.

Oprócz tego podczas jazdy dochodzi jakby z przodu silnika takie dziwne wycie, przy dodawaniu lub odejmowaniu gazu.

Ma ktoś pomysła co to za dzwięk.

#2 jancio

jancio

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • Jestem zLublin

Napisano 04 lipiec 2016 - 21:51

Nikt nie wymieniał łożysk sprzęgła.

#3 Daniel

Daniel

miotacz spamu

• Moderator
  • 1633 postów
  • Jestem zWrocław
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2007
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 05 lipiec 2016 - 14:07

ale o co dokladnie pytasz? jakie kupic, jak wymienic czy zeby ktos potwierdzil, ze to tak chodzi o lozysko?

dostep jest bardzo dobry, nie musisz spuszczac oleju, przyda sie tylko klucz pneumatyczny z malym momentem, zeby odkrecic/dokrecic kosz na walku. 

ja swoje rozbieralem (pod shift-stara) przy 40kkm i nie mialo zadnych luzow, tym bardziej nie chodzilo glosno. 

tam jest lozysko igielkowe, podejrzewam za 100-pare zlotych.

#4 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 301 postów
  • Jestem zZygzakowa - środkowa Polska
  • Rok:2008

Napisano 06 lipiec 2016 - 23:50

Jańciu jeśli wiesz, że Twój sprzęt był katowany, dzidowany i palenie gumy odchodziło non-stop to do sprzęgła warto zajrzeć, zresztą nie tylko do sprzęgła.Ale jeśli jesteś pewien dobrego stanu swojej Kawy, używana turystycznie itp. itd. to nie ma sensu grzebać się w sprzęgle. Sprzęgło w Zygzaku jest takie jak w czołgu tzn. niezniszczalne...i to nie tylko w 14- stce ale i w 12-stce, 11-stce i w dużo starszych też np. zx7r. Mój ma chyba to samo. Od nowości sprzęgło głośno pracowało, żeby nie powiedzieć- łomotało. Wciskam klamkę- cichnie, puszczam klamkę z powrotem hałas.Ten typ tak ma... :mrgreen: model 2008. Natomiast inaczej przedstawia się historia z modelem 2012 lub 2015 sorry nie pamiętam dokładnie to już inna para kaloszy, wsteczne momenty i takie tam - nie będę się za bardzo zagłębiał w temat. Co do pozostałych dolegliwości to na odległość nic się nie da doradzić trza osłuchać. 

#5 jancio

jancio

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • Jestem zLublin

Napisano 10 lipiec 2016 - 18:19

Dziękuję koledzy za odpowiedzi z radami.

Kupiłem moto niedawno i tak dla spokojności postanowiłem zajrzeć i sprawdzić niektóre rzeczy w kawie.

A że sprzęgło ma objawy takie jak napisał ZYGZAK to warto i tam zajrzeć. Może cena łożyska mnie nie przerazi.

Generalnie kawa jest jednym z najfajniejszych motocykli jakie miałem a ta moc to naprawdę robi wrażenie.

#6 ZYGZAK

ZYGZAK

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 301 postów
  • Jestem zZygzakowa - środkowa Polska
  • Rok:2008

Napisano 11 lipiec 2016 - 19:32

Przy okazji możesz zerknąć do pliki > manuale tam zmagazynowaliśmy wszystko co może być pomocne przy grzebaniu w naszych dryndach.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych