Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Wyciek Paliwa.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 jurek1536

jurek1536

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
  • Jestem zUstroń
  • Model:GTR1400

Napisano 30 maj 2016 - 11:55

Witajcie.

W mojej kawie jest problem następujący.  Jak zatankuję paliwo powyżej denka w wlewie paliwa tzn. tego kubeczka pod korkiem i pozostawię moto na słonku to paliwo podnosi swój poziom w baku i zaczyna wylewać się pod motor z wężyków odpowietrzających. Ciekaw jestem czy macie podobny problem. 

Pozdrawiam.

#2 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów
  • Jestem zOlsztyn
  • Rok:2011

Napisano 30 maj 2016 - 13:51

Tia... mnie też to dopadło. Jeśli nie zamierzasz od razu jechać to lepiej nie tankować "pod korek". A już napewno nie wolno zostawić moto na bocznej nóżce. Ewentualnie na centralce, wtedy może unikniesz kałuży pod motocyklem.

#3 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2446 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 30 maj 2016 - 15:25

Jest nadmiar więc musi być odpływ. Właśnie między innymi po to żeby zbiornika nie rozsadziło.

#4 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 2711 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 30 maj 2016 - 17:25

Tankowanie pod korek tak wygląda i nie tylko w ZZR !

#5 nezka

nezka

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 218 postów
  • Jestem zMielec
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 30 maj 2016 - 21:06

witam.

zbiornik jest szczelnie zamknięty, gdy dopełnisz go prawie na full i podgrzewasz to ciecz zwiększa po wpływem temp objętość... po to jest zrobiony przelew aby nadmiar wypłynął i nie powodował niepotrzebnych naprężeń w zbiorniku, który przez to może być zrobiony z cieńszej blachy czy plastiku. to samo dzieje się z parami benzyny gdy nad powierzchnią cieczy jest miejsce na nie... czasami jak podchodzisz do moto ktore stoi na sloncu to czuc zapach benzyny .. to właśnie uchodzące pary benzyny.

prosta fizyka, nie przejmuj się...chyba ,że masz gdzieś dziurę w zbiorniku :-)

nezka

#6 jurek1536

jurek1536

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
  • Jestem zUstroń

Napisano 31 maj 2016 - 15:33

Witajcie.

Dzięki za odpowiedzi.  Wydaje mi się jednak że bak tak powinien być skonstruowany aby uchodziły tylko opary benzyny a nie wypychane było paliwo jako ciecz.

Po zatankowani pod korek istotnie w części zbiornika pozostaje poduszka powietrzna i po ogrzaniu paliwa jego pary wypychają nadmiar najpierw ku dołowi zbiornika a póżniej

przez tą metalową tuleję w górę no i naturalnie przez korek na zewnątrz. Zastanawiałem się na wywierceniu małego otworka w tej tuleji pod samą górą i wtedy pary benzyny

uchodziły by pod sam korek nie wypychająć benzyny na zewnątrz. Co wy na to. 

Pozdrawiam Jurek.

PS.  Tankując paliwo równo z dolną powierzchnią wlewu , ile jest paliwa w baku?

#7 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów
  • Jestem zOlsztyn

Napisano 31 maj 2016 - 16:54

Wydaje mi się jednak że bak tak powinien być skonstruowany aby uchodziły tylko opary benzyny a nie wypychane było paliwo jako ciecz.

Da się tak skonstruować bak. Przykładem na to są trzy moje poprzednie motocykle. Zawsze tankowałem na maksa i na siłę, ale taką checę z kałużą benzyny pod motocyklem spotkałem dopiero w GTR. Na szczęście nie jest to wielka wada i da się z tym żyć. Podobnie mam w mondeo, nie tankuję już więcj po pierwszym odbiciu. Ford zastosował tam wlew bez korka i jak przesadzę to w czasie jazdy mam zaraz cały błotnik zalany. Co do wiercenia otworu... "nie idź tą drogą". Z tego może być więcej kłopotów. "Ten typ tak ma" i trzeba z tym żyć ;-)

Użytkownik t_racer_ edytował ten post 31 maj 2016 - 17:49

#8 jurek1536

jurek1536

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
  • Jestem zUstroń

Napisano 31 maj 2016 - 18:40

W moim C maxie też cieknie paliwo , pewnie Kawa i Ford to jakaś rodzina , co do otworku to się z tobą zgadzam.i już przed parkowaniem w garażu nie tankuję.

Pozdrawiam.

#9 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów
  • Jestem zOlsztyn

Napisano 31 maj 2016 - 18:57

Korki w motocyklach i samochodach są wyposażone w "odpowietrzniki" i gdyby kwestia się ograniczała do nadmiary oparów pod korkiem to by nie było kłopotu. Te zbiorniki mają taką konstrukcję, że wlew nie jest w najwyższym punkcie po zestawieniu z centralki. Ja tankuję na centralce, zawsze. To pewnie z tego powodu po zstawieniu i jeszcze po zaparkowaniu na bocznej podpórce paliwo wylatuje przewodami przelewowymi. Jak zatankuję i zostawiam motocykl na centralnej podstawce wszystko jest wporządku.

#10 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 2711 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 01 czerwiec 2016 - 19:16

Panowie, szukacie igły w sianie, wszystkie moje motocykle gdy zalałem za dużo, sikały w majtki bez majtek !

#11 jurek1536

jurek1536

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
  • Jestem zUstroń

Napisano 01 czerwiec 2016 - 20:23

Wszystko jest okej ja jesteśmy na wycieczce z kolegami i motor stoi na żwirze pod hotelem , to niech sobie sika , ale jak moto stoi w garażu w domu albo i u niektórych bardziej zakręconych kolegów w przedpokoju to jest już w tedy większy problem.

A dlaczego nie zwrócić uwagi producentowi że zrobił bubel i niech zrobi jakąś akcję serwisową. Dbajmy o nasze wspólne interesy.

Może producent nie zna problemu. Miałem wcześniej dwie beemki  K 1200 RS i F 800 S i takiego problemu nie było.

Ja mam starego GTRa ale koledzy z nówkami niech męczą dilerów i wymuszają poprawki bubla. W końcu moto tanie nie jest.

Co wy na to. :-)

Jeszcze jedno.

Czy my GTRowcy i nasi bracia ZZRowcy mają jakieś wspolne latanie czy spotkania na terenie Polski :lol: 

Pozdrwiam.

Użytkownik jurek1536 edytował ten post 01 czerwiec 2016 - 20:20

#12 Rymek

Rymek

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 663 postów
  • Jestem zPolski
  • Rok:2014
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 02 czerwiec 2016 - 16:50

Zerknij na temat 'Sponton' w dziale turystyka ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych