Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Wydech tunigowy do zzr1400

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 14 luty 2010 - 15:15

Witam,
W trakcie zimowej przerwy od jeżdżenia, chciałbym zmienić wydechy na tuningowe. Miałem już kilka motocykli i wszystkie miały oryginalne wydechy, oprócz jednego, w którym po zmianie spadła moc i był strasznie głośny. Dlatego liczę na opinie osób posiadających już w swoich kawach wymienione wydechy.
Na razie rozważam te modele:
Leovin evo II z carbonową końcówką
Dołączona grafika niestety wersja aluminiowa z końcówką z carbonu
Scorpion Street Extreme carbon
Dołączona grafika - słyszałem go w z1000 piękny dźwięk ale głośny.
GPR - Grand Prix Evolution
Dołączona grafika firmę znam tylko z motogp i nigdy nie miałem styczności z ich produktami.

Szukam wydechów z homologacją więc amerykańskie wersje odpadają.
Oczywiście najbardziej chciał bym akrapa ale cena jest zaporowa jak dla mnie. Pod względem ceny wchodzi jeszcze pełen układ leovinc na ebay są po 960euro.
Jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje to czekam na sugestje. Piszcie też o wydechach na które wy się zdecydowaliście, to napewno pomoże mi w wyborze.
Pozdrawiam

#2 jacekxx

jacekxx

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 14 luty 2010 - 16:36

Ja kupłem niedawno te tłumiki http://www.blueflame...ZZR1400_2007_ON chodzi mi o te karbonowe z pierwszego zdjęcia,ale narazie nic więcej nie moge o nich powiedzieć po za tym że maja wyciągane dławiki, zamontuje ich dopiero w maju niestety bo aktualnie nie ma mnie w Polsce.

#3 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 14 luty 2010 - 17:08

Dzięki za odpowiedz. Końcówki wyglądają świetnie i cena przyzwoita. Nazwa firmy wiele mi nie mówi, ale dokładna interpretacja blueflame zapowiada dodatkowe atrakcje ;-) :lol:

#4 jacekxx

jacekxx

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 14 luty 2010 - 17:54

W Anglii jest dosyc znaną firmą, w wielu motocyklach widać te wydechy no i oczywiście cena jak za karbonowe to jedna z najniższych. Za wydechy two brothers trzeba zapłacić 780 funtów.

#5 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 14 luty 2010 - 18:23

Cena faktycznie jest bardzo dobra. Możesz coś powiedzieć o scorpionach, bo w Polsce choć są dostępne w oficjalnej sprzedaży to bardzo mało ich widać na drogach???? Polski importer nie wie nawet za bardzo czy są różne wersje do 08 i starszych.

#6 jacekxx

jacekxx

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 14 luty 2010 - 18:37

Niestety nie miałem nigdy wydechów scorpiona i nie znam cen, ale kiedyś miałem w suzuki hayabusa wydech mało znanej firmy Beowulf. Dzwięk był ładny i tez miały wyciągane db-killery i cena ich też jest nawet przystepna.

#7 artur

artur

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 81 postów
  • Jestem zWrocław

Napisano 14 luty 2010 - 22:20

witam , mam i polecam akrapy, pytaj w grandys duo z łodzi, ja dwa lata temu dałem za nie ok 2800zł, powodzonka w wyborze , pozdr.

#8 marcin

marcin

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Jestem zKajetany/Warszawa

Napisano 15 luty 2010 - 12:05

a czy polecacie jakas firme z warszawy sprzedajaca i montujaca akrapy ?

#9 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 15 luty 2010 - 18:50

Dzwoniłem do grandysów, najtańsze akrapy do rocznika 08 kosztują 1288euro. :evil: jak dla mnie to zbyt wiele. Na obecną chwilę zostaje przy moich pierwszych typach.

#10 ozzi

ozzi

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Jestem zWARSZAWY

Napisano 18 luty 2010 - 17:17

Panowie,mimo wszystko polecam przeglądnie internetu,ja ok miesiąc temu na otomoto .pl kupiłem akrapy z db-killerem w carbonie w wersji dual za 2560 zl z przesyłką :!:

#11 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 18 luty 2010 - 18:26

ozzi, Możesz napisać z którego roku masz moto. Podrzuć foty.

#12 ozzi

ozzi

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Jestem zWARSZAWY

Napisano 18 luty 2010 - 19:23

Moto mam zx14,więc Amerykę, z 2007 .fotki zrobię obiecuję ;-)

#13 bartoszr

bartoszr

miotacz spamu

• Moderator
  • 208 postów
  • Jestem zPiaseczno
  • Model:inny

Napisano 28 luty 2010 - 10:01

może ktoś kto zmienił z fabrycznych na akrapy opisałby jakich zmian mozna się spodziewać, moc, dzwięk itp. pomogłoby to innym zastanawijącym się nad zmianą.

#14 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 28 luty 2010 - 18:15

Ja niedługo wypowiem się na temat leovinca slip-on carbon.

#15 ozzi

ozzi

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Jestem zWARSZAWY

Napisano 28 luty 2010 - 18:34

OK,Akrapy zamontowałem po nowym roku,tak więc miałem okazję dopiero wczoraj polatać na nowych GADUŁKACH,wrażenia na starcie wyśmienite,dżwięk basowy ,nie przerażliwy mimo że bez db-killerów sąsiedzi mogą być spokojni,mam wrażenie że lepiej jedzie od dołu,ale może to tylko tak mi się wydaje po przerwie zimowej.To co jest niesamowite,to dopalanie paliwa w kominach które przy zamknięciu gazu podczas jazdy wybucha i bulgocze jak wulkan.Po prostu włos się jeży na klacie,wydechy ważą połową tego co oryginały,więc jest trochę lżej,szkoda że ta lekkość jest odczuwalna również w portfelu,choć ja nie przepłaciłem...Pozdrawiam i namawiam do zakupu

#16 marcin

marcin

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 17:58

ozzi , a gdzie kupiles/montowales akrapy ? szukam w samej warszawie lub okolicy... mozesz cos polecic czy sam grzebnales w garazu ?

#17 ozzi

ozzi

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Jestem zWARSZAWY

Napisano 03 marzec 2010 - 21:02

Akrapy kupiłem na otomoto.pl,a montowałem je sam,30 minut

#18 Rafał

Rafał

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów

Napisano 17 marzec 2010 - 18:48

W zeszłym tygodniu udało się nareszcie zamontować leovince.
Leonki Fajnie się prezentują, Są trochę krótsze od oryginalnych. Połączenia karbonu z aluminiowymi (szkoda że to nie tytan) końcówkami ciekawie się prezentuje. Przy wymianie wydechów zważyłem obydwa komplety: stary 8,65kg wraz z kitem montażowym, Nowe z kitem ważą 4,15kg. Sam montaż przebiegł bez problemów, jedyne co mnie zdziwiło to obecność w zestawie dwóch wyciętych z blachy krążków z kilkoma otworami, o których nic niema w instrukcji. Krążki mają średnicę rury wydechowej i przypuszczam że powinny być włożone pomiędzy puszkę a rurę wydechową. Ja na razie podarowałem sobie montaż tych krążków.

Dźwięk jest świetny nie za głośny nie za cichy i bardzo basowy. Ale ostateczne zdanie co do dźwięku będę miał jak wyjadę na drogę i uda mi się wyjąć jednego dbkillera, bo jest strasznie mocno dokręcony. Już chyba lekko zniszczyłem łeb śruby. Mam nadzieje że obejdzie się bez rozwiercania. :oops:

Mam pytanie do posiadaczy modeli z katalizatorem. Czy wykruszenie kata ma jakiś wpływ na przebieg mocy i momentu obrotowego??? czy ktoś już próbował takiego rozwiązania???

Link do fotek:
http://picasaweb.goo...lmik1/LeoVince#

#19 marcin

marcin

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 09:43

podsyłam wam link do strony z instrukcją wymiany tłumików na akrapy - może komuś się przyda ; wprawdzie jest w języku angielskim , ale zdjęcia i rysunki są bardzo zrozumiałe ;całość w pdf

http://www.bazar-mot...lumika#comments

#20 Hubert

Hubert

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Jestem zŁódź

Napisano 24 marzec 2010 - 08:48

Rafał

Dostałem odpowiedź z marex motors (przedstawiciel LeoVince na Polskę).

"W zwiazku z zapytaniem skierowanym do LeoVince odpowiadam, ze ten element metalowy z otworami jest wymagany warunkami homologacji Stanów Zjednoczonych , w naszych warunkach jest zbedny (pomimo tego, że znajduje się w opakowaniu)."

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych