Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

42 000 Km Na Gtr 1400 - 2013

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3201 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Model:GTR1400
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2015 - 16:59

Buziaki dla wszystkich !!! Ano tak z radochy.

Majonezu się tak szybko nie się ukręci jak 42 000 kilometrów w siodle gieteera.

Wczorajszego dnia w upał nieziemski niby z Marsa, udałem się na przewidziany od dawna przegląd motorka. Po trzech rannych expressach, lekko poddenerwowany stanąłem na baczność przed "ladą przyjęć" u Floride Moto. Kiwając się na boki moje ciut za małe stopy z trudem utrzymywały rytm bicia serca. Widmo, strach, rozpacz przeklęta kontrolowała totalnie każdy mój ruch i podskok. Duży przegląd, to i duży czek. Spory stres i hologram z zerami na końcu, przetopił mnie w krople własnego potu. Problem, czy zostanie na lody ? Słońce nadal nieustannie grzeje, litości nie ma.

Załączony plik  er6n-.jpg   194,08 KB   43 Ilość pobrań

Dzień spędziłem na pilnowaniu wskazówki zegara i nie byłoby możliwości abym co sekundę nie wiedział, jaka za chwilę będzie "następna godzina". Literalnie stałem się "horloge atomique".

ER6-N fruwałem od światła do światła, pomarańczowym bakiem niby jak wywalonym jęzorem starałem się udowodnić wszystkim, że te "ostanie chwile" muszą być kwintesencją życia mego. Podążałem w kierunku znaku, autografu, krwią własną wyprutych flaków malowaną, pseudo-fiskalną, poddana rozpaczy suma summarum.

Bestia i komisarz ludowy po przejściach, rachunek sumienia chłonie każde myśli moje. Spektrum zaworów, łańcucha rzędem pogania arytmie agonizującego serca mego. Solidarny, zespojony z metalem, iskier spawów przez raz kolejny dopadam myślami meandry pełzających kabli, czy do wymiany ?

Nic z tego. Czas sępa się skończył, kolej na Prometeusza hordy wypalonych światłem i ogniem stepów. Biel faktury rozjaśnił chmur druzgotem nade mną niebo. Pasji czas końca, zbawienie !

Kilka biednych talarów i powrót we wrota. Afrodyta szeptem złotych włosów, kierunek iluminacji wskazuje.

Nędzny koń, nędzna pasza. Koń rasowy, nie oszukany frazesami wypocin marketingowych hejterów. Genów wiele, wszystkie dobre, bez przeszczepów, bez nędznych w wyuzdaniu i na pokaz włącznie.

Krystalicznie lśniącym smarem zatopiony wyłącznie, pręży muskuły, sekretnie kluczem sprawdzony jak nowy !

#2 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2730 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2015 - 17:52

Podziel sie jeszcze co obejmował serwis po 42kkm oprócz tego co sie robi co 12kkm

Zaglądali do zaworów??

#3 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3201 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2015 - 18:09

Nic nie trzeba było robić, wszystko jest cacy. Wyłączna wymiana oleju w silniku i moście i to wszystko. Dawnej mi wymieniali świece co 12 tys. teraz co 24 tys. Prosiłem o sprawdzenie łożysk, tu też zero problemów, jak mówili jeszcze nigdy taka wymiana nie była potrzebna. Jeżeli motocykl jest serwisowanych i ujeżdżany na 2 kolach wtedy wszystko pracuje optymalnie, łożysko główki ramy, zero problemów również. Dociągnęli wszystkie śruby kluczem dynamometrycznym i to wszystko. Tym razem wlałem sobie jak i rok temu Mecacyl do oleju aby silnik był cichszy i łatwiej wchodziły biegi (wchodzą dobrze i tak ). Wszystko jest cacy. ten motocykl coraz bardziej mi się podoba, koszty utrzymania są naprawdę porównywalne do ER6N.

Koszt : 160 euro !

Jedna negatywna strona to raczej drogie ubezpieczenie, Multistrada by mnie kosztowała taniej.

#4 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 654 postów
  • Jestem zOlsztyn
  • Rok:2011

Napisano 08 lipiec 2015 - 19:59

Nie badali luzów zaworowych?

Niech przynajmniej drugie tyle wozi Cię radośnie :!:

Użytkownik t_racer_ edytował ten post 08 lipiec 2015 - 20:10

#5 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3201 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2015 - 20:39

Badali niedawno, gdy zmieniali mi uszczelkę pod pokrywą, (teoretycznie była wymieniana w pl, ale tylko na fakturze ) wtedy na gwarancji sprawdzili mi luzy. Wszystko było w porządku.

Envoyé de mon SM-N910F en utilisant Tapatalk

#6 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2730 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2015 - 20:46

Tym razem wlałem sobie jak i rok temu Mecacyl do oleju aby silnik był cichszy i łatwiej wchodziły biegi 

Coś wiecej na ten temat?? ile sie wlewa?wady?zalety?czy przeciętny Kowalski odczuje że coś takiego daje poprawe?

#7 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3201 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 08 lipiec 2015 - 21:52

Produkt z dużą renomą w fr. Wlewa się bezpośrednio do oleju w czasie wymiany. Polepsza prace silnika, rozrząd robi się cichszy, spalanie lekko spada, silnik jest bardziej elastyczny. To co ja lubię to jest to że w lecie spada lekko temp silnika i grzeje się o wiele później. Koszt, coś powyżej 28-30 euro.

#8 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2730 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 lipiec 2015 - 05:10

Jaka ilość się wlewa na 4L oleju?

#9 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3201 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 lipiec 2015 - 09:27

100ml; czyli jedno opakowanie !

#10 Mariusz

Mariusz

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Jestem zPraszki
  • Model:inny

Napisano 09 lipiec 2015 - 10:01

To nic innego jak ceramizer. Opinie o nim są sprzeczne ale więcej jest jednak pozytywnych. Na pewno nie zaszkodzi. A jeśli do tego obiektywnie a nie subiektywnie jest lepiej, to czemu nie.

http://www.ebay.pl/i...=item2a52637e1c

Jakub jest mieszalny z wszystkimi olejami ?

#11 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3201 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 lipiec 2015 - 12:04

To właśnie nie jest ceramiczny produkt, Mecacyl jest hiper lubrifikantem (nie wiem czy takie słowo istnieje w jęz. polskim).

http://www.mecacyl.c.../invention.html

Potłumaczcie sobie w googlu !

Nie bardzo się na tym znam, ale za każdym razem na początku po zastosowaniu z rury wylatuje para wodna w dużych ilościach, silnik i olej z wody się osuszają, po kilkudziesięciu kilometrach odczuwam mniej wibracji i zwiększenie "miękkości" silnika. Z drugiej strony ten silnik już jest tak znakomity, że nie wiele mu pomaga coś takiego, ale miałem w domu to wlałem i tym razem. Leje ten produkt do wszystkich moich motocykli powyżej 24 tys; km i nigdy nie zauważyłem czegoś niestosownego.

@Mario : Tak można go mieszać ze wszystkimi olejami, zaleca się nawet używanie oleju które są nie za bardzo wzbogacane.

#12 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2730 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 09 lipiec 2015 - 19:26

Eno-jest sens wlewania tego cudeńka niekoniecznie przy wymianie oleju?? Tylko powiedzmy po 6kkm od wymiany.Tak sie czaje co by wlać sobie przed wakacjami 

#13 dziuk

dziuk

zaangażowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Jestem zKatowice
  • Rok:2014
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 11 lipiec 2015 - 19:02

@Qba
Ja znowu jestem pod wrażeniem mega poetyckiego stylu Twojej wypowiedzi. Piszesz o przeglądzie motocykla, jakby to było pielęgnowanie storczyków ☺

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

#14 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3201 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 14 lipiec 2015 - 14:05

@Rzyrzu tylko gdy olej jest nowy.

@Dziuku, takie moje przekrzywienie aby wszystko rozpatrzyć do góry nogami. Dzieki !

#15 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2730 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 20 lipiec 2015 - 18:04

No to zobaczymy czy cudowny eliksir poprawi prace silnika i skrzyni.

Zamówiłem z Żabolandii niebieski Mecacyl i przy najbliższej wymianie oliwy doleje buteleczke do pieca

Załączone pliki

#16 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3201 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 20 lipiec 2015 - 21:05

No to zobaczymy czy cudowny eliksir poprawi prace silnika i skrzyni.

Zamówiłem z Żabolandii niebieski Mecacyl i przy najbliższej wymianie oliwy doleje buteleczka do pieca

No i co ja znowu zrobiłem !!! :-D

#17 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 3201 postów
  • Jestem zMarsylia
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 10 wrzesień 2015 - 09:19

48 000 km na budziku. Od kiku dni mogę powiedzieć, że mam nowe moto. Po dniu pracy u Doktorskiego GTR oddycha pełnymi płucami z dodatkową dawką Rapid Bike Evo. Po wczorajszym skorygowaniu mapy na kompie z Doktorskim wrzuciłem DBKILERA i przy temp. 14°C sam z niedowierzaniem byłem zaskoczony co za ogier w tym motocylu siedzi. Trzeba będzie ze zdwojoną uwagą teraz jeździć. Wyryte ręcznie w kamieniu !

#18 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2730 postów
  • Jestem zGdynia-UK
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 10 wrzesień 2015 - 09:51

Hahahaha!!!!

A więc jednak!!!

Czekaj czekaj.....jak to było napisane kiedy Rzyrzu jechał do Doktorskiego???.....Aaaaa już mam-cytuje "..... Biedak podążał na regenerację swego zielonego sprzętu ...."  hahahaha to teraz SZARY Gąsior również postanowił sie zregenerować???? Czyżby "kaczuszki" za mocno deptały Gąsiorowi po piętach w Alpach??? :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: 

#19 Senator

Senator

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 320 postów
  • Jestem zEL
  • Model:inny
  • Rok:2009

Napisano 10 wrzesień 2015 - 17:46

Aby nie tworzyć odrębnego wątku, zapytam tutaj. Poproszę o namiary na doktorskiego, adres, telefon. Wiem, że gdzieś na forum widziałem, ale nie mogę znaleźć. Z góry dzięki.

#20 Paolo

Paolo

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 222 postów
  • Jestem zPiastów
  • Rok:2012
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 10 wrzesień 2015 - 18:48

Kubuś widzę że tresowanie koni wchodzi w modę :mrgreen: aby tylko nie przedobrzyć.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych