Skocz do zawartości

Forum Użytkowników ZZR 1400 i GTR 1400

Zdjęcie

Wymiana Baterii W Czujnikach Ciśnienia W Kołach.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 t_racer_

t_racer_

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 288 postów
  • Jestem zOlsztyn
  • Model:GTR1400
  • Rok:2011

Napisano 22 czerwiec 2015 - 08:12

No to może ja. Nie warto dawać za bateryjkę 900 zł. Bateria musi być z przylutowanymi końcówkami, czego raczej sam nie zrobisz, bo zniszczysz bateryjkę. Bateria z kabelkami jest trochę droższa od normalnej. Może się wydawać, że jak włożysz samą bateryjkę - to styka - ale wibracje i siła odśrodkowa są nieubłagane i nie będzie dobrze łączyć. Ja proponuję jeszcze drugi sposób z przyklejeniem baterii do styków klejem przewodzącym.

http://blog.mitza.ne...e-pressure.html

http://www.zggtr.org...p?topic=13556.0

Ten temat jest poruszany przy okazji kilku innych tematów. Cytuję ten post ponieważ zawiera linki do instrukcji wymiany baterii i mam pytanie. Koledzy którym zaczeły wyładowywać się baterie czujników piszą, że komunikat zasłania im cały wyświetlacz i jest upierdliwy. U mnie nic takiego się nie dzieje. U mnie pokazuje ciśnienie przedniego koła, a zamiast ciśnienia tylnego koła mam linię z trzech poziomych kresek. Czy ktoś wie czemu tak jest? Czy to oznacza całkowite rozładowanie baterii, czy może uszkodzenie czujnika, a może komunikat został w jakiś sposób wyłączony? Proszę o odpowiedź bo w tym tygodniu będę zmieniał opony i chcę wiedzieć czy warto walczyć z wymianą tych baterii, czy odpóścić, bo czujnik umarł na śmierć ;-)

Wkleję jescze bezpośrednio link, który jest podany w opisie wymiany baterii na blog.mitza.net

http://forum.cog-onl...ic,29847.0.html

I jeszcze film z youtube:

To ciekawa modyfikacja, żałuję, że nie mam czasu by ją przeprowadzić.

Użytkownik t_racer_ edytował ten post 22 czerwiec 2015 - 11:12

#2 Mair

Mair

Świeżak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Jestem zGdynia / Kosakowo
  • Rok:2011

Napisano 20 grudzień 2015 - 19:06

Ile kosztują oryginalne czujniki w Polskim ASO Kawy ? 

#3 Paolo

Paolo

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 219 postów
  • Jestem zPiastów
  • Rok:2012
Garaż Zobacz Garaż

Napisano 20 grudzień 2015 - 20:23

Po 850 zł szt. jak dobrze pamiętam.

#4 PałaszD

PałaszD

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 33 postów
  • Jestem zWrześnia
  • Rok:2008
Garaż Zobacz Garaż

Napisano wczoraj, 12:26

Idzie jakoś wyłączyć komunikat o slabej baterii??

#5 Senator

Senator

miotacz spamu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów
  • Jestem zEL
  • Model:inny
  • Rok:2009

Napisano wczoraj, 15:18

Komunikatu nie wyłączysz. Jest upierdliwy i przesłania ekran. Miałem taki sam problem. Nie chciałem kombinować ze swoimi to kupiłem na OLXie, w serwisie z telefonami wymienili mi baterie na nowe CR 2032, w serwisie Kawasaki założyli mi do kół i zaprogramowali motocykl. Nie pamiętam jaki koszt samego programowania, ale chyba gdzieś tu na forum opisałem całą "operację". Gdzieś chyba jeszcze mam te, które wyjąłem ze swojego motocykla. Wystawiałem je na OLXie ale nie było chętnych.

Jeżeli masz pewność, że Twoje nie działają, to póki jest  zima, zdejmij koła, jedź do serwisu oponiarskiego, zdejmą opony, wyjmij swoje czujniki, wymień baterie, zamontuj czujniki do kół i to wszystko. Gotowe.

Jeżeli zdecydujesz się zrobić tak jak ja, tj. czujniki od innego moto, dojdzie jeszcze koszt programowania i oczywiście samych używanych czujników.

Średnia cena:

Stare czujniki, jakieś 100, 150 zł za sztukę, ale czasami chcą i 200.

Baterie CR 2032, ok. 5 zł x 2 szt. - kup najlepszej jakości.

Przelutowanie baterii ok. 50 zł.

Demontaż i montaż kół - różnie, ja płaciłem ok. 80 zł z wyważeniem i to jest tanio.

Programowanie, chyba ok. 100 zł.

Na pewno wychodzi taniej, niż nowe czujniki w serwisie Kawasaki, które są chyba po 800 zł, i które też trzeba wprowadzić do kompa motocykla, czyli plus koszt programowania. Ale może nie wezmą kasy za programowanie, jeżeli u nich kupisz czujniki. Ja miałem taką propozycję, ale to i tak 1600 za dwa czujniki.

Jeżeli wyjmiesz swoje, odchodzi koszt czujników i programowania.

p.s.

Bardzo ważne! Jeżeli byś kiedyś kupował używane czujniki, koniecznie muszą być na nich nalepki! Na nich jest numer, który wprowadza się do komputera w motocyklu.

#6 jakubtro13

jakubtro13

Druga młodość na GTR !

• Moderator
  • 2721 postów
  • Jestem zMarsylia
  • Rok:2013
Garaż Zobacz Garaż

Napisano wczoraj, 16:21

Komunikat można wyłączyć oczywiście. Nacisnąć trzeba obydwa gumowe przyciski miedzy zegarami w jednym czasie. Następnie zapala się czerwona kontrolka jak przy awarii silnika, ciśnienia oleju, niskiego paliwa. Niestety jest to tymczasowe i trzeba to robić za każdym razem. Hej. :-D

#7 arturro54

arturro54

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 48 postów
  • Jestem zmyszkow
Garaż Zobacz Garaż

Napisano wczoraj, 17:48

oczywiście możesz powalczyć z czujnikami :) ponieważ jeśli masz kreski to o ile mnie pamięć nie myli bateria w czujniku jest totalnie rozładowana. w tym roku w końcu udało i się wymienić czujniki a właściwie baterie (oczywiście nie obyło się bez pomocy jednego kolegi z forum) i narazie jest ok. koszty: zciągniecie opony, zakup baterii+prze lutowanie, założenie i wyważenie kół - całość ok 80zł

#8 Zyzu

Zyzu

miotacz spamu

• Moderator
  • 2455 postów
  • Jestem zGdynia-UK
  • Model:ZZR1400
  • Rok:2016
Garaż Zobacz Garaż

Napisano wczoraj, 18:38

Chwalić Boga że Kawasaki nie zapodało czujników ciśnienia do ZZRka :-) :-) :-)

#9 PałaszD

PałaszD

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 33 postów
  • Jestem zWrześnia
  • Rok:2008
Garaż Zobacz Garaż

Napisano wczoraj, 18:39

Ok już wiem jak doraźnie zgasic komunikat. A jest szansa, że jak się ociepli, to baterie ozyją jeszcze? Jutro zmieniam baterie w kluczykach.
Tesciu jest elektronikiem to kwestie przelutowania ogarnie, więc jedyne koszta to nowe baterie i zrzucenie gum :)

#10 arturro54

arturro54

obiecujący

• Użytkownik
  • PipPip
  • 48 postów
  • Jestem zmyszkow
Garaż Zobacz Garaż

Napisano wczoraj, 23:46

Wątpię abyś je ożywil. Lepiej od razu wymień je

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0